Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.01.2007, 11:32
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Bravo Erjavec!

Brez besed, Tigr.
Jaz sem pa ponosna, da lahko govorim slovensko, kakor so govorili že moji predniki.
Staro 15.01.2007, 11:55
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a TIGR
. . . s krvjo, zastonj prelito na oltarju revolucije, ki je zahtevala čim več slovenskih žrtev za izpeljavo, za Slovence pohabljajočega načrta, ki se je žal tudi uresničil ter pahnil naš narod v bratomorno vojno in polstoletno tiranijo. . . v poplavi krvavih zvezd . . . apologeti kriminalnega totalitarizma . . . diktatorskega komunizma . . . v mračnjaško polstoletno diktatorsko lažno . . . .
Kot že rečeno, so vsega krivi tisti, ki so neodgovorno izzivali revolucionarje.

Nazadnje uredil mataj : 15.01.2007 ob 12:05.
Staro 15.01.2007, 14:03
ElQurc Uporabnik ElQurc ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce ElQurc
Član od: May 2004
Sporočila: 236
Thumbs down Re: Bravo Ehjavec!

Citat:
Objavil-a bajs01
zanimivo , da v prispevku piše , da je bilo več predstavnikov vlade , videti pa je samo erjavca. upam samo ,da ga ne bodo zaradi tega klicali na odgovornost.
saj je bilo prisotnih nekaj 1.000 hokejistov
ob vsem tem cirkusu se pozablja, kako je sploh do te herojske bitke prišlo
ali je treba to ''herojsko'' postavit v apostrofe ??
Staro 15.01.2007, 16:10
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a albundy
Lahko bi prišel še kak predstavnik vlade. Dražgoše kot Osankarica sta zgodovinska kraja , kraja kjer so naši dedje pokazali, da se upajo upreti močnejšemu okupatorju.
Tako kot smo se mi uprli okupatorski JLA.
Jaz v teh dejanjih ne vidim razlike.
Oče predsednika vlade je bil domobranec, zato JJ intimno ne bo nikoli maral partizanov.

Ima pač svoje ljudi, ki namesto njega nardijo "zoprno delo" in hvalijo partizane-treba je le, saj volitve pa želi zmagati.
Staro 15.01.2007, 16:41
Konfucij Uporabnik Konfucij ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Konfucij
Član od: Nov 2006
Sporočila: 380

Citat:
Objavil-a TIGR
Čas bi bil, da se te šamanske obrede in plese ZZB odstrani s koledarja, ker nas spominjajo na strahote hotenih žrtev za revolucijo. Tako Dražgoše kot Komen in še drugje so služili le za povečanje žrtev za vzpon revolucije. Prav nič junaškega ni bilo v teh "bitkah". Izzvali so sovražnika, da se je potem maščeval nad vaščani, ki so predhodno zaprosili partizane naj zapustijo vas, pa tega niso storili. Enostavno so bežali, ker niso zmagali. Dobro so vedeli, da ne bodo branili vaščanov. In tako je bilo. Žrtvena jagnja na oltarju revolucije. In na to naj bi bili ponosni? Bodite razsodni.
A ti bi meu pa raj šamanske obrede vnetih vernikov okoli dobro zakurjenih grmad?
Staro 15.01.2007, 17:44
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a Knez
Oče predsednika vlade je bil domobranec, zato JJ intimno ne bo nikoli maral partizanov.

Ima pač svoje ljudi, ki namesto njega nardijo "zoprno delo" in hvalijo partizane-treba je le, saj volitve pa želi zmagati.
Normalno. Zaradi tega sem v originalnem, od administratorke kasneje popravljenem naslovu teme tudi napisal "Bravo Ehjavec!". Je pa čisto vseeno, kaj si Janša in Ehjavec pri celi stvari mislita. Važna je gesta.

Je pa predvsem zelo pohvalno to, da se Janša zaveda, da se po Sloveniji še vedno podijo naokoli neka zoprna bitja, "volilci" imenovana, ki jih ne sme čisto ves čas ignorirati.
Staro 15.01.2007, 17:57
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a mataj
Normalno. Zaradi tega sem v originalnem, od administratorke kasneje popravljenem naslovu teme tudi napisal "Bravo Ehjavec!". Je pa čisto vseeno, kaj si Janša in Ehjavec pri celi stvari mislita. Važna je gesta.

Je pa predvsem zelo pohvalno to, da se Janša zaveda, da se po Sloveniji še vedno podijo naokoli neka zoprna bitja, "volilci" imenovana, ki jih ne sme čisto ves čas ignorirati.
Naučil se je, da je on odvisen od nas, manj mi od njega.
Staro 15.01.2007, 19:59
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Sporočila: 2.391

Citat:
Objavil-a Konfucij
A ti bi meu pa raj šamanske obrede vnetih vernikov okoli dobro zakurjenih grmad?
Saj to so delali borci verniki revolucije (partizanski pisec Jože Javoršek: "Spomini na Slovence" str. 155-156 /III )
Staro 15.01.2007, 20:02
Mojster

Citat:
Objavil-a freya
Brez besed, Tigr.
Jaz sem pa ponosna, da lahko govorim slovensko, kakor so govorili že moji predniki.
Saj na isto sem ponosen tudi jaz. Zaradi kmunofašizma pa marsikateri Slovenec ni več to in tudi jezik je pozabil ali pa ga zelo malo rabi.
Staro 15.01.2007, 20:07
Mojster

Citat:
Objavil-a albundy
Verjetno je tu tudi del resnice , ampak osebno ne verjamem, da so se šli že takrat revolucijo. Morda so res preveč izzivali Nemce in to v vasi, nad katero so se potem znesli. Ampak tako je na žalost bilo. Nemci so se znesli tudi nad mnogimi nedolžnimi talci.
In prav je ,da jim je vsaj nekdo pokazal, da se slovenci ne bomo ravno plazili pred njimi.
Kakšni "junaki" pa so bili ti nemci pa so pokazali ravno v Dražgošah. Najlažje se je maščevati nad civili.

Ne samo takrat, ampak že zdavnaj prej, to bi pa moral vedeti. Zakaj se je Walter šolal pri Đerđinskem?

Saj, edino civili so ostali. Tapravi so jo popihali!:D

Značke
bravo, erjavec

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bravo Buzz! mataj Znanost in okolje 3 07.09.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:08.