Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 18.06.2008, 08:08
boidar Uporabnik boidar ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 31
Privzeto STATIČNI IP-SIOL-lepo prosim za pomoč

Včeraj sem dobil STATIČNI (IP)SIOL ADSL in imam sedaj same težave namreč imam serverje na svojem računalniku za Call Of Duty kateri pa mi po aktivaciji Statičnega IP-ja sicer vrjetno delujejo samo jas jih nikjer ne vidim ko iščem za vstop v igro in nevem kaj naj sedaj naredim .Ko server poženem se sicer pravilno zažene konzola ampak na XFIRE mi napiše kakor tudi na ASE,da se server neodziva in tako ni mogoče več nevem kaj naj storim .Klical sem na Siol in so mi v tehnični službi pomagali par stvari urediti saj imam dva računalnika kateri pa mi je delal samo po eden tako ,da je sedaj to vredu ,narejeno imam tudi stalno povezavo -modem -ruter,ampak ob prošnji za statični IP mi niso razložili prav nič kakšno bo stanje in kaj bo potrebno storiti z spremebami ali kaj drugega v računalniku oziroma kakšne bom imel omeitve potem.Mislil sem in tudi veliko slišal,da na statični IP serverji za igre mnogo bolje delujejo sedaj pa imam nerazumljivo blokado vsega in sploh nemorem več uporabljati iger.
Lepo prosim za pomoč in nasvet ali naj grem v DINAMIČNI IP nazaj???????!!!!!o ntknow:
Staro 18.06.2008, 22:50
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: STATIČNI IP-SIOL-lepo prosim za pomoč

Statični IP moraš imeti na internetu, ostalima računalnikoma dodeliš številki. Kar moraš vpisati v nastavitve, da se ve kdo je kdo. Lahko pa da imaš zaprte porte katere zahteva igrica in moraš te odpreti enako v nastavitvah ruterja.
Staro 20.06.2008, 10:13
Novinec

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Statični IP moraš imeti na internetu, ostalima računalnikoma dodeliš številki. Kar moraš vpisati v nastavitve, da se ve kdo je kdo. Lahko pa da imaš zaprte porte katere zahteva igrica in moraš te odpreti enako v nastavitvah ruterja.
Hvala ampak imam tako narejeno samo igra Call Of Duty 1 mi dela ok,
Ampak Call Of Duty 2 pa nikakor ,sicer ko poženem server mi preko ASE-ja deluje ampak preko Xfire in preko same igre pa ni Serverja MOJEGA nikjer ,in to mi je največja težava zakaj to nemorem sedaj na Statični IP uporabljati kot sem prej brez vsakeka problema mi je delalo vse na Dinamični IP???????????Meni je to nerazumljivo saj sem Porte odpru pravilno saj so mi na siolovi tehnični službi preverili in je vse ok kar se tiče tega .
Mučijo me igre in serverji ,kateri mi sedaj nedelajo.
Tu bi prosil za pomoč ,ker mislim ,da me ravno sedaj statični IP ovira ,ampak kako ali je blokada za VEN ali za noter k meni ali pa imamj na statičnih IP-jih SIOLOVCI kake varovalke,namreč pri T2 ni nobenega problema ,ker ima kolega 8 serverjev na statični IP in mu vse super deluje.
P.S ko poženem server iz igre -start novi server in upišem v konzolo EXEC cfg potem se mi server vidi in grem v igro ampak pod LOKAL in nikakor pod INTERNET:non ono:tako da je to sigurni dokaz ,da je na statičnem IP-ju neka finta -ZAPORA-BLOKADA
Staro 20.06.2008, 10:37
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Citat:
Objavil-a boidar Prikaži sporočila
Hvala ampak imam tako narejeno samo igra Call Of Duty 1 mi dela ok,
Ampak Call Of Duty 2 pa nikakor ,sicer ko poženem server mi preko ASE-ja deluje ampak preko Xfire in preko same igre pa ni Serverja MOJEGA nikjer ,in to mi je največja težava zakaj to nemorem sedaj na Statični IP uporabljati kot sem prej brez vsakeka problema mi je delalo vse na Dinamični IP???????????Meni je to nerazumljivo saj sem Porte odpru pravilno saj so mi na siolovi tehnični službi preverili in je vse ok kar se tiče tega .
Mučijo me igre in serverji ,kateri mi sedaj nedelajo.
Tu bi prosil za pomoč ,ker mislim ,da me ravno sedaj statični IP ovira ,ampak kako ali je blokada za VEN ali za noter k meni ali pa imamj na statičnih IP-jih SIOLOVCI kake varovalke,namreč pri T2 ni nobenega problema ,ker ima kolega 8 serverjev na statični IP in mu vse super deluje.
P.S ko poženem server iz igre -start novi server in upišem v konzolo EXEC cfg potem se mi server vidi in grem v igro ampak pod LOKAL in nikakor pod INTERNET:non ono:tako da je to sigurni dokaz ,da je na statičnem IP-ju neka finta -ZAPORA-BLOKADA
Hmmmmm, zakaj imam občutek, da imaš skrekano igrico???

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 01.08.2008, 10:49
Novinec

res je da je krekan server samo ali je to težava da preko ruterja ne deluje na statični IP ko pa isklopijo na siolu ruter, potem pa ja .Deluje brez problema
Staro 01.08.2008, 10:53
Novinec

Ko poženem Dedicat server za COD2 mi na statični IP v konzoli zaznava samo lokal IP in to192.168.1.3 preko katerega pa server ni povezan za igranje nakar se tudi nihče kakor tudi jas nemorem priti v to igro?????? na siolu pravijo da je nakaj narobe z aplikacijo samo zakaj pa potem vse deluje ko mi isklopijo RUTER...ampak ga moram imeti ker imam ve2 računalnika povezana na net in bres Ruterja negre na STATIČNI IP
Staro 01.08.2008, 12:53
jack Uporabnik jack ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce jack
Član od: May 2001
Sporočila: 2.672

Citat:
Ko poženem Dedicat server za COD2 mi na statični IP v konzoli zaznava samo lokal IP in to192.168.1.3 preko katerega pa server ni povezan za igranje nakar se tudi nihče kakor tudi jas nemorem priti v to igro?????? na siolu pravijo da je nakaj narobe z aplikacijo samo zakaj pa potem vse deluje ko mi isklopijo RUTER...ampak ga moram imeti ker imam ve2 računalnika povezana na net in bres Ruterja negre na STATIČNI IP
Kupi si orenk router in ga priklopi na tisto sranje kar siol imenuje modem, ki lahko deluje tudi kot router. Ta modem potem naj opravlja funkcijo modema. V pravem routerju boš lahko nastavil porte tako kot se reče in zadeva bo delovala.

Imaš pa še eno možnost, da namestiš na vse mašine hamachi, samo ne vem kako je potem s pingi ali se kaj podaljšajo.
Staro 01.08.2008, 14:45
Novinec

Citat:
Objavil-a jack Prikaži sporočila

Imaš pa še eno možnost, da namestiš na vse mašine hamachi, samo ne vem kako je potem s pingi ali se kaj podaljšajo.
ali veš kje se ga da dobit
in kateri RUTER ,če poznaš zadevo

Nazadnje uredil boidar : 01.08.2008 ob 15:19.
Staro 01.08.2008, 15:56
jack Uporabnik jack ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce jack
Član od: May 2001
Sporočila: 2.672

Citat:
ali veš kje se ga da dobit
in kateri RUTER ,če poznaš zadevo

Mogoče tole http://www.e-misija.si/artikli.php?sifra=247

Značke
ipsiollepo, pomoč, prosim, statični

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SIOL TV mi ne dela slikar Tehnična pomoč 4 22.09.2006 18:15
Povezava TV s videorekorderjem - za snemanje SiOL TV-ja 3nity SiOL TV 7 22.09.2006 11:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:00.