Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 20.10.2008, 13:25
Jerok Uporabnik Jerok ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 82
Privzeto Zvočna kartica

Pozdravljeni.
Imam težave z zvočno kartico Realtek ALC 883, integrirano na matični plošči Asus P5K. Uporabljam Windows Vista Ulitimate in zvočni sistem 4.1. Zvočniki so v računalnik priključeni na Line-in in Line-out izhod (črni in zeleni priključek). Najprej sem naložil driver, priložen na cd-ju, nato sem ga izbrisal in naložil najnovejšega iz njihove strani vendar v nobenem primeru zvok ne deluje pravilno. Ko spustim zvok skozi test v programu kartice in Windows nastavitvah mi zazna samo vse 4 zvočnike, v Winampu in npr. Youtubu mi pa potem delujeta samo dva, wooferja pa sploh ne.

Ima kdo kakšen predlog, kako to odpraviti? Prej sem imel kartico Creative 5.1 Live! Soundblaster in ni blo nobenega problema. Jaz sem obstal....
Hvala za odgovore in lep dan še naprej...
Staro 21.10.2008, 10:14
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Zvočna kartica

diši po zažganem šmornu in pijanih šoferjih
najprej v device managerju (start/control panel/device manager) preveri,če so driverji pravilno nameščeni
nato v kontrolni plošči za zvok (speaker setup / speaker properties / enhancements) poišči speaker fill in možnost okljukaj - to bi moral odpravit tvoje probleme
če se ne motim,se malo zatakne pri izbiri audio kanalov (audio channels) kjer imaš na izbiro stereo,Qudrophonic in 5.1 surround - tu boš moral izbrati stereo,ker 4.1 sistema ni na seznamu (predvidevam)
al maš 5.1 ?
pol seveda izbereš 5.1

Nazadnje uredil Slowhand : 21.10.2008 ob 10:18.
Staro 21.10.2008, 13:37
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Jerok Prikaži sporočila
Pozdravljeni.
Imam težave z zvočno kartico Realtek ALC 883, integrirano na matični plošči Asus P5K. Uporabljam Windows Vista Ulitimate in zvočni sistem 4.1. Zvočniki so v računalnik priključeni na Line-in in Line-out izhod (črni in zeleni priključek). Najprej sem naložil driver, priložen na cd-ju, nato sem ga izbrisal in naložil najnovejšega iz njihove strani vendar v nobenem primeru zvok ne deluje pravilno. Ko spustim zvok skozi test v programu kartice in Windows nastavitvah mi zazna samo vse 4 zvočnike, v Winampu in npr. Youtubu mi pa potem delujeta samo dva, wooferja pa sploh ne.

Ima kdo kakšen predlog, kako to odpraviti? Prej sem imel kartico Creative 5.1 Live! Soundblaster in ni blo nobenega problema. Jaz sem obstal....
Hvala za odgovore in lep dan še naprej...

Ne morejo biti priključeni zunanji zvočniki na vhod in izhod! Na vhod kvečjemu mikrofon!
Staro 21.10.2008, 22:15
Mojster

Vsemogočni,nekateri mamo zvokulje,katerih vhodi in izhodi se dajo fino nastavit (konfigurirat je bolj točen izraz) - če npr.nočeš vhoda za mikrofon,si ga nastaviš kot izhod za zvočnike.....osebno mam v to luknjo priklopljen centralni zvočnik in subwoofer (5.1 sistem),drugač bi bil pa levi/desni mikrofon (če izbereš nastavitev za dva zvočnika)

ni pa krize - mikrofon mam itak vklopljen v vhod na sprednji strani kompa poleg slušalk....
je pa možno,da je Jerok preskočil konfiguracijo oz. nima zadev pravilno nastavljenih oz. nima izbranega ustreznega 5.1 načina (sam pol iz line-in ne bi dobil zvoka)

Nazadnje uredil Slowhand : 21.10.2008 ob 22:47.
Staro 23.10.2008, 10:37
Jerok Uporabnik Jerok ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 82

Hvala za odgovor, vendar ne pomaga. Ko spustim skozi test mi še vedno ne zazna woofer, ko pa na kartico priključim 5.1 slušalke je zvočni test ok, čeprav je woofer zelo nežno nastavljen (predvidevam, da bi še moral kaj sam nastavit). Mogoče bom še poskusil s staro zvočno kartico Creative Soundblaster Live! 5.1, ker sem prepričan, da bo delovalo vse kot more. Kar je integrirano -)
Ne imam 4.1 zvočni sistem, so že zelo stari zvočniki, še predno se je uveljavil 5.1 sistem in še vedno delujejo super

Lep dan,
Staro 24.10.2008, 10:41
Mojster

kaj pa če poskusiš zamenjati center in bas (center/bass output swap) ?

Značke
kartica, zvočna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
zvočna in mrežna kartica mico1 Računalništvo in internet 16 07.08.2008 16:05
Wi-Fi kartica (Sagem) Ursuss Tehnična pomoč 59 26.04.2008 20:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:53.