Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 06.10.2005, 08:22
veska Uporabnik veska ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce veska
Član od: Sep 2005
Naslov: Lajbah
Sporočila: 146
Privzeto

malo petersila prezveci..ta dela cudeze.mas pol lep izdah.

--------------------------------------------------
So dnevi ko je treba z glavo skozi zid!!

Veska
Staro 08.10.2005, 15:11
chriss
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

pa pri umivanju zob ne pozabi na dlesni(ne premočno) in jezik

Prijatelj je duša,ki prebiva v dveh telesih!
Staro 02.11.2005, 17:28
bico Uporabnik bico ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bico
Član od: Aug 2005
Sporočila: 475
Privzeto

Slab zadah je tud iz želodca.

------------------------
ROCK'NROLL!
Staro 17.02.2006, 16:01
snickers Uporabnik snickers ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce snickers
Član od: Dec 2005
Sporočila: 103
Privzeto Re: Slab zadah iz ust

se bom se jazdelal mal pametnega:
http://halitosis.mojforum.si/
Staro 17.02.2006, 16:40
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Menda je slab zadah lahko tudi posledica obolenja jeter?! Sploh če je povezan s kovinsko-grenkim okusom v ustih.
Staro 24.02.2006, 06:46
bozickus Uporabnik bozickus ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bozickus
Član od: Jan 2006
Sporočila: 18

Slab zadah. Sam sem mel problem pred 8 leti. Smrdel je ko kuga pa čeprav sem si pral zobe 3x dnevno in to po 10 min/runda. Pa je smrdel. Pa sm pol škatle Fishermans friend pojedu-še slabše...
Sm pa pogruntu eno stvar- včasih se na robu žrela (ob steni) ustvari tak majhen cmok. Jest sm ga stran spravu z krtačko (in skoraj pustu v umivalniko večerjo in zajtrk). In, glej ga zlomka, ni več smrdel!

Sam cmok smrdi da je joj (kot da bi si pral zobe s kravjekom-no, to bi še dišalo )
Po tej štoriji so me punce tud raj mele (do takrat sam tiste, k do ga pile in kadile).
Drugače pa, če ješ čebulo, okusa ne spraviš zlepa vn. Če pa česen, joj, ta se pol veže še na žleze znojnice tak, da RES potem smrdiš kot kuga.
Če se čte rešit tečnga šefa ali delovodje, čebulno solato in česna zraven, pa po in mir in zdravje.
Staro 01.06.2006, 12:33
Fat_Mike Uporabnik Fat_Mike ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 1

Ja jst sm mel včasih ful probleme, ker so se mi v lukenjce okoli mandeljnov in kjer koli je bil kak skrit plac v ustni votlini nabirali beli smrdeči koščki. Vsak tretji dan sem jih bezal iz luknjic z zobotrebcem, prtiskal s prstom na mandelnje, da sem spravu koščke iz luknjc in jih potem izpluval. Glede na to, da sem si dvakrat na dan pral zobe mi to ni nič pomagal. Stvar je bla v tem, da so čez par dni spet nastali novi koščki. Smrad se je povečal če sem jedel česen in čebulo, saj so ju anaerobne bakterije, ki proizvajajo te bele smrdeče koščke, vezale v svoje koščke. Zato sem po vsaki aromatični hrani panično vrtal po lukenjcah z zobotrebcem s čim sem si samo ranil mandeljne do krvi in s tem tvegal vnetje grla.

Ker sem uvidel da stvar nikamor ne pelje, sem probal spremeniti umivanje zob. Ob vsakem umivanju zob sem zadržal vso zobno paso v ustih, namesto da bi jo sproti pljuval. Po končanem ščetkanju sem zadržani masi zobne paste v ustih dodal še malo vode in dobro zgrgral. Grgral sem tako da je premešana voda dosegla vse prostore moje ustne votline in predvsem del grla. Po nekaj dneh oz. par tednov mi je vsa stvar izginila. Ta zadeva je podobna kot spiranje z ustno vodo le da jo dobro pogrgramo. Ker zobna pasta deluje kot razkužilo (antibakterijsko), onemogoča razmnoževanje anaerobnih bakterij v grlnem delu ustne votline.

Že par let je od tega ko grgram vodo po umivanju zob in od takrat ni nikakršne sledi o kakšnih koščkih v moji ustni in tako se je končala moja mora s slabim zadahom.
Staro 01.06.2006, 12:41
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Zverinica
Mojmu zobozdravniku je tud full smrdelo iz ust ... no, zdej ni več moj zobozdravnik. Če ne zna zase poskrbet ...

Je pa res, da je izvor slabega zaaha lahko tudi iz želodca oz. večinoma prihaja iz želodca.

a-a, izvor slabega zadaha je najveckrat v zobeh. Zvecenje zvecilnih pri izboljsevanju zadaha ne pomaga (sploh pa ne dolgorocno).

Zadah izboljsas z:
1. Temeljitim umivanjem zob 2x dnevno
2. Uporabo zobne nitke vsaj nekajkrat tedensko (recimo vsak 2. dan)
3. Obiskovanje zobarja in cimprejsnje odstranjevanje morebitnih gnitij

Tudi mandlji, kot je bilo receno, so lahko vzrok. Vneto tkivo pac smrdi. Zelodec pa je zelo redko vzrok slabega zadaha, ko pa je, ga pa spremljajo se drugi dejavniki (bolecine ali vsaj pekoc obcutek, cuden apetit...). Razen ce pod slab zadah stejes smrad popoldanskega riganja po obilnem rostilju.
Staro 03.06.2006, 14:53
Thrall_ Uporabnik Thrall_ ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Thrall_
Član od: Jan 2006
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a bozickus
Slab zadah. Sam sem mel problem pred 8 leti. Smrdel je ko kuga pa čeprav sem si pral zobe 3x dnevno in to po 10 min/runda. Pa je smrdel. Pa sm pol škatle Fishermans friend pojedu-še slabše...
Sm pa pogruntu eno stvar- včasih se na robu žrela (ob steni) ustvari tak majhen cmok. Jest sm ga stran spravu z krtačko (in skoraj pustu v umivalniko večerjo in zajtrk). In, glej ga zlomka, ni več smrdel!

Sam cmok smrdi da je joj (kot da bi si pral zobe s kravjekom-no, to bi še dišalo )
Po tej štoriji so me punce tud raj mele (do takrat sam tiste, k do ga pile in kadile).
Drugače pa, če ješ čebulo, okusa ne spraviš zlepa vn. Če pa česen, joj, ta se pol veže še na žleze znojnice tak, da RES potem smrdiš kot kuga.
Če se čte rešit tečnga šefa ali delovodje, čebulno solato in česna zraven, pa po in mir in zdravje.
si ti mogoče Kristjan?

Značke
slab, ust, zadah

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:20.