Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 13.01.2008, 21:26
acebroker Uporabnik acebroker ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2
Privzeto Re: Albanski certifikati?

po zadnjih informacijah, bo proces privatizacije intenzivneje stekel ze to pomlad, vsaj tako pravijo clanki v albanskih casopisih, pa tudi velika tuja vlaganja kazejo, da se v albaniji stvari premikajo zelo hitro. Tja poslovno hodim ze skoraj dve leti in napredek je vec kot ociten..to pa se seveda odraza tudi na vrednosti certifikatov, ki opazno narasca
Staro 13.01.2008, 22:13
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Objavil-a acebroker Prikaži sporočila
po zadnjih informacijah, bo proces privatizacije intenzivneje stekel ze to pomlad, vsaj tako pravijo clanki v albanskih casopisih, pa tudi velika tuja vlaganja kazejo, da se v albaniji stvari premikajo zelo hitro. Tja poslovno hodim ze skoraj dve leti in napredek je vec kot ociten..to pa se seveda odraza tudi na vrednosti certifikatov, ki opazno narasca
1) kje spremljaš cene certfikatov?
2) kakšna so tuuja vlaganja? Vrednostno in v katere panoge?
Staro 14.01.2008, 20:48
acebroker Uporabnik acebroker ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2

ceno certifikatov spremljam pri lokalnih ponudnikih, narasca pa ker vse vec tujcev prihaja in kupuje
glede tujih vlaganj pa prednjacijo francozi in avstrijci z bankami ter zavarovalnicami, btw. Wiener stadtische je pred per meseci kupil najvecjo domaco zavarovalnico, telekom albanski AOL, nemci co postavili zelo moderno novo letalisce v Tirani, so tik pred zacetkom velike gradnje avtocest, ki jih bodo delali isti americani kot na hrvaskem, v Dracu je narejen projekt za najvecjo marino v tem delu z cca 20.000 privezi in 40 mio evrov investicije, cela Tirana pa je tako ali tako eno veliko gradbisce...skratka razvoj, da mu ni para dalec naokrog
ce te zanima se kaj mi pisi na moj mejl. lp
Staro 15.01.2008, 18:34
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Objavil-a acebroker Prikaži sporočila
ceno certifikatov spremljam pri lokalnih ponudnikih, narasca pa ker vse vec tujcev prihaja in kupuje
glede tujih vlaganj pa prednjacijo francozi in avstrijci z bankami ter zavarovalnicami, btw. Wiener stadtische je pred per meseci kupil najvecjo domaco zavarovalnico, telekom albanski AOL, nemci co postavili zelo moderno novo letalisce v Tirani, so tik pred zacetkom velike gradnje avtocest, ki jih bodo delali isti americani kot na hrvaskem, v Dracu je narejen projekt za najvecjo marino v tem delu z cca 20.000 privezi in 40 mio evrov investicije, cela Tirana pa je tako ali tako eno veliko gradbisce...skratka razvoj, da mu ni para dalec naokrog
ce te zanima se kaj mi pisi na moj mejl. lp
Ok, hvala za info. Sicer mene vlaganje v to državo res ne zanima, me pa zanima kako se bodo razvijali, če ne zaradi drugega že zaradi splošne stabilnosti v regiji. Sicer pa verjemem, da bo marsikdo tam doli fino obogatel, vendar jst si res ne predstavljam, da bo povprečni Albanec dosegel neko sprejemljivo delovno produktivnost zato se pač te piramide ne bom šel...

Veliko sreče.

Značke
albanski, certifikati

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:30.