Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.01.2008, 22:12
Nigh Uporabnik Nigh ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 15
Privzeto Težave z povezavo, hitrostjo...itd...

Pozdravljeni!

Bom začel zgodbo od začetka, da bo imelo vse smisel..

Lani sredi decembra mi je pač internet nehal delat, ker se modem ni mogel sinhronizirat z centralo..po enem tednu je prišel tehnik, opravili so meritve za linijo in ugotovili, da je narobe zvezano..paralelno nekaj, ne vem kaj točno..naj povem, da je do tistega dne na hiši vezava bila vedno ista in ni nihče se dotikal žic..stvar je delala normalno 9let..internet je do tistega dne delal normalno in so se dosegale optimalne hitrosti!

No, tehniki so nekaj žičk so prevezali, poklicali na centralo..so spremenili par nastavitev in je stvar delala..vsaj tako sem mislil. Ko sem prišel domov faksa, (ko so prvič popravljali je bila doma samo mama), sem presenečen ugotovil, da mi internet dela z 50% kolikor bi moral (Imam 2MB povezavo)..napako javim in potrpim do ponedeljka in zjutraj še eno presenečenje..internet je delal z 25% kolikor bi moral..napako še enkrat javim...

Med tem sem imel tudi težave z modemom, ker nisem mogel dostopati do nastavitev, pa se je poskušalo vse od resetiranja do nadgradnje..na koncu se je modem zamenjal..no,ko je prišel tehnik,da mi zamenja modem, se je tudi popravljala moja težava z hitrostjo in se je ugotovilo, da je moja internet povezava omejena, na 0.5MB!..naj povem da nisem pristal da se mi povezava omeji pod nobenim pogojem!...vendar šele zdaj prihaja zanimiv del..nikakor se mi ni hotela in se mi še noče, vzpostavit povezava za 2MB..samo za 1MB ali pa 4MB! ...kar mi je zelo zanimivo..glede na to da je max z lahkoto dosežen..vmesne vrednosti pa ne??

No, tehnika vprašam zakaj ne dela 2MB, če mi je do sedaj 15mesecev delalo, ne vem kako lahko po enemu tednu več ne more??? Nekaj mi je govoril o obremenjenosti linije in podobno, vendar tudi če bi bilo to res..ni pogojev da se v enem tednu pojavi toliko ovih naročnikov!

Internet zdaj dela dokaj normalno...do nastavitev za modem lahko dostopam, vendar mi hitrost skače..enkrat je 4MB..drugič je 3.5M, potem 5MB!..potem skoči na 3.3..itd itd...in naj povem, da četudi mi piše da je moja hitrost 4MB zdaj, (ker pač 2 ne deluje), je moja realna hitrost okoli 2...220-230kb/s prenos z interneta.,

Zdaj samo čakam, da dobim račun za 4MB za cel mesec december...potem bo šele veselo!

No,to je bila zgodbica, da ima vse smisel..zdaj pa k mojim vprašanjem:

1.) Zanima me kako je možno, da mi je povezava delala normalo toliko let, potem pa pridejo vaši "tehniki" in mi več noče?
2.) Zakaj ni možno, da mi internet ne dela z 2MB povezavo, (tako kot mi je delal 15mesecev), dela mi pa z 1MB in najvišjo hitrost za moje področje,4MB??
3.) Zakaj je kao moja hitrost zdaj 4MB..dela mi pa okoli 2?
4.) Zakaj plačujem celomesečno naročnino, kljub temu, da mi internet popolnima ni delal 1 teden..1 teden, pa samo z 0.5Mb??

Hvala..Uroš
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2008, 23:11
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Težave z povezavo, hitrostjo...itd...

Citat:
Objavil-a Nigh Prikaži sporočila
1.) Zanima me kako je možno, da mi je povezava delala normalo toliko let, potem pa pridejo vaši "tehniki" in mi več noče?
2.) Zakaj ni možno, da mi internet ne dela z 2MB povezavo, (tako kot mi je delal 15mesecev), dela mi pa z 1MB in najvišjo hitrost za moje področje,4MB??
4.) Zakaj plačujem celomesečno naročnino, kljub temu, da mi internet popolnima ni delal 1 teden..1 teden, pa samo z 0.5Mb??
1. To je možno, saj se parametri linije skozi čas spreminjajo. Večinokrat te težave lahko odpravimo, včasih pa ne. Zaupaj mi up. ime na ZS da preverim zakaj na 2mbit naj ne bi šlo.
2. Verjetno dela tudi z 2mbit, ampak je nestabilno, zato so ti nastavili sinhronizacijski profil.
3. Ker imaš naročeno 2mbit in toliko je zaprto na serverju. Sinhronizacija modema je v tem primeru postranskega pomena.
4. Lahko vložiš reklamacijo. Na zadnji strani računa, ki ga boš prejel pa najdeš vse podatke.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 00:01
nmbskobe Uporabnik nmbskobe ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nmbskobe
Sporočila: 104

Citat:
Pozdravljeni!

Hvala..Uroš
Pozdravljen,

Poizkušal bom odgovoriti na ta vprašanja. Glede na napisane trditve bom podal najverjetnejše vzroke, ki pa niso nujno 100% točni.

1.) Razmere v kablu se spreminjajo. Ponavadi na slabše(oksidacija spojev, vlaga v kablu, frekvenčni vplivi ..).
Glede na sinhronizacijo sklepam, da je razdalja do centrale malo večja, zato so tudi ti vplivi bolj izraženi.

2.) Verjetno je težava s sinhrinizacijo modema na paket 2M/384Kb. Mislim, da je težava predvsem z UPLOAD-om (384Kb). Modem se ne sinhronizira, če nista izpolnjena oba pogoja (2M Up in 384Kp Down). Fiksni profili na centralah so določeni s prodajnimi. Torej 1M, 2M, 4M ... Ker tebi niha sinhronizacijska hitrost med 3M in 5M (Download) 'nisi' na fiksnem profilu temveč na 'sinhronizacijskem'. V grobem to pomeni, da se modem postavi na najvišjo možno vrednost, ki jo tisti trenutek omogoča linija (UP in Down).
Ta profil se v praksi uporablja zelo malo, ker ne omogoča stalne zanesljive povezave (modem večkrat deluje na meji oziroma izpada). Modem se sicer po nekaj dnevih postavi na najslabše možne razmere in deluje stabilno dokler ne pride do izpada el. napajanja. Sledi, da ga ni priporočlivo izkljaplati iz elektrike razen ko res ne dela.
S tem profilom so ti verjetno želeli omogočiti višjo hitrost.

3.) Hitrosti se omejujejo na 2 načina.
1. S sinhronizacijo modema v centrali
2. Z uporabniškim imenom pri ISP-ju
Torej imaš še vedno omejitev na 2M s strani ponudnika interneta in na to hitrost bo izstavljen tudi račun.

4.) Obrni se na reklamacijsko službo, kjer take zadeve večinoma ugodno (za vas) rešijo.

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 00:04
Pripravnik

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
1. To je možno, saj se parametri linije skozi čas spreminjajo. Večinokrat te težave lahko odpravimo, včasih pa ne. Zaupaj mi up. ime na ZS da preverim zakaj na 2mbit naj ne bi šlo.
2. Verjetno dela tudi z 2mbit, ampak je nestabilno, zato so ti nastavili sinhronizacijski profil.
3. Ker imaš naročeno 2mbit in toliko je zaprto na serverju. Sinhronizacija modema je v tem primeru postranskega pomena.
4. Lahko vložiš reklamacijo. Na zadnji strani računa, ki ga boš prejel pa najdeš vse podatke.

lp
Ok, tole je pa kar podobno kar sem jaz napisal čeprav nisem 'plonkal'.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 01:09
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila

lp
Hvala za odgovore, kljub vsem razlagam pa mi še vedno ostaja ena uganka: Zakaj so se te nove težave pojavile, šele potem, ko so tehniki v hiši pretikali žice (ker je bilo pač nekaj paralelno zvezano ali kaj..ne vem točno,ker nisem bil doma takrat)..vsi kabli v hiši so točno na istem mestu bili 9 let..in nam je delalo vse..od telefona, do ISDN in ADSL je delal več kot 3 leta..ne vem no..zelo mi je "zanimivo" da se nove težave pojavijo, prav takrat, ko so vaši tehniki tole počeli..
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 01:10
Novinec

Citat:
Objavil-a nmbskobe Prikaži sporočila
Ok, tole je pa kar podobno kar sem jaz napisal čeprav nisem 'plonkal'.

Lp
Hvala tudi tebi. verjamem da nisi plonkal!
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 20:12
Pripravnik

Citat:
Hvala za odgovore, kljub vsem razlagam pa mi še vedno ostaja ena uganka: Zakaj so se te nove težave pojavile, šele potem, ko so tehniki v hiši pretikali žice (ker je bilo pač nekaj paralelno zvezano ali kaj..ne vem točno,ker nisem bil doma takrat)..vsi kabli v hiši so točno na istem mestu bili 9 let..in nam je delalo vse..od telefona, do ISDN in ADSL je delal več kot 3 leta..ne vem no..zelo mi je "zanimivo" da se nove težave pojavijo, prav takrat, ko so vaši tehniki tole počeli..
Paralelna vezava pomeni, da se linija loči na več delov.

Imamo dvožilni kabel. Na koncu priključimo dva kabla tako, da A žilo dovodnega povežemo z A žilami odhodnih kablov. Isto ponovinmo z B žilami. Dobimo paralelno vezavo.

V času analognih telefonov so se te vezave uporabljale tam, kjer so uporabljali več telefonskih aparatov na eni telefonski številki.

Taka vezava pri XDSL tehnologijah povzroči odboj signala na tistem delu kabla, ki ni priključen. Posledica je dodatno slablenje oziroma nižja sinhronizacijska hitrost.

Torej, če je bila ta paralena vezava odstranjena, bi se razmere v vsakem primeru morale popraviti.

Lp,
Zakaj se v tem primeru niso, ne vem zagotovo. Mogoče kakšen slab spoj?
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2008, 03:48
Novinec

Citat:
Paralelna vezava pomeni, da se linija loči na več delov.

Imamo dvožilni kabel. Na koncu priključimo dva kabla tako, da A žilo dovodnega povežemo z A žilami odhodnih kablov. Isto ponovinmo z B žilami. Dobimo paralelno vezavo.

V času analognih telefonov so se te vezave uporabljale tam, kjer so uporabljali več telefonskih aparatov na eni telefonski številki.

Taka vezava pri XDSL tehnologijah povzroči odboj signala na tistem delu kabla, ki ni priključen. Posledica je dodatno slablenje oziroma nižja sinhronizacijska hitrost.

Torej, če je bila ta paralena vezava odstranjena, bi se razmere v vsakem primeru morale popraviti.

Lp,
Zakaj se v tem primeru niso, ne vem zagotovo. Mogoče kakšen slab spoj?
OK, razumem pomen paralelne vezave in njeno funkcijo, vendar mi je čudno to, da mi v hiši nikoli nismo imeli več kot en telefon..analogni tel smo imeli v prejšnji hiši in eno leto v novi..kasneje pa ISDN.

Glede spoja pa je možno ker mi v modemu javlja napake:

Slike so posnete v razmaku 10-15sekund..

Pred nekaj dnevi je Telekom popravljal linijo, ker nam v slušalki šumi (samo na našem koncu..tisti ki kliče nas ali je klican ne sliši) in ker ADSL izgublja povezavo z centralo, če nas kdo kliče ali pa kličemo mi z ISDN. Ta težava se ne pojavlja vedno..vendar vseeno pogosto..napaka je tudi bila javljena mnogokrat..
No zadnjič so tole napako popravljali sedaj pa tudi opažam da mi v modemu javlja napake bolj pogosto..CRC napake so redke, vendar tudi sčasoma narastejo..FEC pa najvišje kar sem videl je bilo na 69tisoč..
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2008, 11:23
Pripravnik

Citat:
OK, razumem pomen paralelne vezave in njeno funkcijo, vendar mi je čudno to, da mi v hiši nikoli nismo imeli več kot en telefon..analogni tel smo imeli v prejšnji hiši in eno leto v novi..kasneje pa ISDN.

Glede spoja pa je možno ker mi v modemu javlja napake:

Slike so posnete v razmaku 10-15sekund..

Pred nekaj dnevi je Telekom popravljal linijo, ker nam v slušalki šumi (samo na našem koncu..tisti ki kliče nas ali je klican ne sliši) in ker ADSL izgublja povezavo z centralo, če nas kdo kliče ali pa kličemo mi z ISDN. Ta težava se ne pojavlja vedno..vendar vseeno pogosto..napaka je tudi bila javljena mnogokrat..
No zadnjič so tole napako popravljali sedaj pa tudi opažam da mi v modemu javlja napake bolj pogosto..CRC napake so redke, vendar tudi sčasoma narastejo..FEC pa najvišje kar sem videl je bilo na 69tisoč..
V večji meri se te napake zagotovo pojavljajo zaradi 'sinhronizacijskega' profila. Vidim, da je tudi slablenje linije kar veliko - 'local line attenuation' = 53,5 dB, kar kaže na daljšo razdaljo.
Rešitev bi verjetno bila zamenjava parice(žic v kablu) in pregled vseh spojev. Seveda, če je v tem primeru to možno.

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2008, 12:54
Novinec

Citat:
V večji meri se te napake zagotovo pojavljajo zaradi 'sinhronizacijskega' profila. Vidim, da je tudi slablenje linije kar veliko - 'local line attenuation' = 53,5 dB, kar kaže na daljšo razdaljo.
Rešitev bi verjetno bila zamenjava parice(žic v kablu) in pregled vseh spojev. Seveda, če je v tem primeru to možno.

Lp,
tudi to razumem da je razdalja večja..okoli 3km je po zraku,hehe..vendar prej teh napak ni bilo, vsaj nev tolikšni meri. Vem, da se parametri skos spreminjajo, vendar se ne tako drastično spremenijo v eni noči..
Žal sem frustriran, ker nikakor ne morem vašim tehnikom, ko pridejo na dom, dopovedat, da je prej stvar delala normalno..preden so oni to popravljali..

Tudi ko so nazadnje popravljali telefon, so odkrili napako, poklicali domov in so nam lepo rekli, da stvar trenutno dela, če pa ne bo delala po praznikih, pa bomo morali nazaj da bomo imeli samo eno številko na hišni telefon (čeprav 2.tel št. nikoli nismo uporabljali)..vendar,da pa stvar deluje ne vem koliko let, potem pa ne več se mi pa zdi zelo čudno..ponavadi se gre z tehnologijo naprej in se stvari izboljšujejo, potem pa ti nek tehnik na terenu izjavi, da stvar pač ne dela več in bo treba na staro..vem da to ni forum, da reševanje težav z hišnim telefonom, vendar v vsakem primeru pridejo isti tehniki..no v mojem primeru vsakič pride drugi..nikoli še ni prišel en dvakrat..haha
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrostjoitd, povezavo, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave s povezavo Erikfrik Računalništvo in internet 3 20.12.2007 15:07
težave z povezavo pteichme Tehnična pomoč 5 02.08.2007 20:03
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 08:04
težave z internet povezavo modelko Tehnična pomoč 17 03.03.2007 09:27
Težave s SiolTV simon123 SiOL TV 13 10.09.2006 11:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:29.