Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.05.2013, 00:06
Gapppy Uporabnik Gapppy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2011
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 124
Privzeto Re: IPv6: podpora siolovih modemov

Your IPv4 address on the public Internet appears to be 193.77.xxx.yyy
(SIOL-NET Telekom Slovenije d.d.)

Your IPv6 address on the public Internet appears to be 2001:470:26:6bf:xxxxxxxxx
(HURRICANE - Hurricane Electric, Inc.)

Since you have IPv6, we are including a tab that shows how well you can reach other IPv6 sites. [more info]

It appears that you use a Hurricane Electric tunnel mechanism to transport IPv6 over IPv4. [more info]

Good news! Your current configuration will continue to work as web sites enable IPv6. [more info]

Your DNS server (possibly run by your ISP) appears to have IPv6 Internet access.

10/10 Your readiness score for your IPv6 stability and readiness, when publishers are forced to go IPv6 only
Odgovorite s citatom
Staro 08.05.2013, 19:02
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235

Gapppy, in kakšna je prednost IPv6 tunela Hurricane Electric pred tunelom Slovenija Online, da je vredna dodatne latence?

Native IPv6, s tako latenco kot IPv4, skupaj s kakim blokom 4096 naslovov bi bil seveda idealen.
Odgovorite s citatom
Staro 09.05.2013, 10:31
Pripravnik

Sej siol ne ponuja tunela.
Odgovorite s citatom
Staro 09.05.2013, 13:28
MojcaX Uporabnik MojcaX ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2013
Sporočila: 18

Citat:
Objavil-a Gapppy Prikaži sporočila
Sej siol ne ponuja tunela.
Tudi mene to zanima. Kakšne so konkretne prednosti "Hurricane Electric tunnel" mehanizma pred "6to4 gateway" storitvijo, ki jo nudi SiOL?
Odgovorite s citatom
Staro 09.05.2013, 19:56
Pripravnik

Kje vi najdete tale gateway.

Prednost je samo ena in to je da imaš doma lahko IPV6. Strani ki so dostopne preko IPV6 v sloveniji je že kar nekaj. Npr. najdi.si je prva ki jo ponavadi zaveden slovenec obišče vsaj enkrat dnevno.
Odgovorite s citatom
Staro 09.05.2013, 22:29
Pripravnik
Question Re: IPv6: podpora siolovih modemov

Citat:
Kje vi najdete tale gateway.

Prednost je samo ena in to je da imaš doma lahko IPV6. Strani ki so dostopne preko IPV6 v sloveniji je že kar nekaj. Npr. najdi.si je prva ki jo ponavadi zaveden slovenec obišče vsaj enkrat dnevno.
???

Zdaj te pa čisto nič ne razumem. Spletne strani, ki imajo zgolj IPv6 dostopnost, ne obstajajo, oziroma so zgolj v testne namene.

Tudi testne strani, ki so dostopne zgolj preko IPv6, so dostopne preko SiOL gatewaya:
- https://www.v6.facebook.com/
- http://ipv6.cnn.com/
- http://www.ipv6.cisco.com/

Pod PPPoE nastavitve povezave sem moral dodati le Googlova IPv6 DNS strežnika. IE10 na Windows 7 deluje iz prve, na Firefox pa sem nastavil parameter "network.http.fast-fallback-to-IPv4" na false. Tudi ssh neposredno na IPv6 naslov deluje.

Edino kar ne deluje, je, če bi želel preko tega IPv6 naslova imeti odprt port, za kako web kamero (npr. na portu 80). Ampak v vsakem primeru bi to raje imel na native IPv4 ali IPv6 (brez visoke latence) kot na kakršnem koli tunelu.

Dejansko tudi jaz ne razumem, katere naj bi bile prednosti "Hurricane Electric tunnel" mehanizma pred "6to4 gateway" storitvijo, ki jo nudi SiOL...

Nazadnje uredil Mislim : 09.05.2013 ob 22:35.
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2013, 07:27
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Jaz ne vem zakaj taka sila s temi ipv6 navadnih uporabnikov. Ti sploh ne bodo občutili razlike keri protokol se bo uporabljal. Tako, da če nisi neki admin je debata o tem čisto brezveze.
Staro 10.05.2013, 08:12
Pripravnik

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Jaz ne vem zakaj taka sila s temi ipv6 navadnih uporabnikov. Ti sploh ne bodo občutili razlike keri protokol se bo uporabljal. Tako, da če nisi neki admin je debata o tem čisto brezveze.
V Siolovem DNS bi bilo treba omogočiti, da domeno "ipv6.cnn.com" pretvori v IPv6 naslov. Potem ne bi bilo potrebno niti vpisovati Googlovih DNS strežnikov pod IPv6 nastavitve PPPoE povezave.

Drugače pa ja, meni je IPv6 koristen za to, da lahko na oddaljenih strežnikih na te IP naslove obesim administrativne storitve (VNC ipd), da mi za te ni potrebno kuriti plačljivih IPv4 naslovov.

Torej 080 pomoč, razmislite, da bi na SiOL DNS omogočili IPv6 (da dela "ipv6.cnn.com"). Slej ko prej bo to treba narediti.
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2013, 10:38
Pripravnik

Tko je kot če bi primerjal internet na bakru in optiki. Na obeh dela enako. Tako kot če primerjamo IPV4 in IPV6. Na obeh dela enako. Samo protokol po katerem se pogovarjata tvoj računalnik in strežnik med sabo je rahlo drugačen. Že sestava paketka na IPV6 je drugačen od IPV4.
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2013, 11:13
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Citat:
Tko je kot če bi primerjal internet na bakru in optiki. Na obeh dela enako. Tako kot če primerjamo IPV4 in IPV6. Na obeh dela enako. Samo protokol po katerem se pogovarjata tvoj računalnik in strežnik med sabo je rahlo drugačen. Že sestava paketka na IPV6 je drugačen od IPV4.
Malo slaba primerjava. Vsak pomisli na hitrost interneta, ko je na optični povezavi v primerjav z bakrom. Internet je enak je vedno enak ne glede katero povezavo uporabljaš.
Razlika je za admine, ne pa za nekega home userja, ki ima računalnik za brskanje in elektronsko pošto.
Zato mi gre na bruhanje, ko bi nekdo rad imel ipv6 zato da bo "imel napredne funkcije ipv6" za brskanje po netu.

Domače branje

Citat:
Users should not be aware of any difference.
Odgovori

Značke
ipv6, modem, modemov, podpora, siolovih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
IPv6 johnny O storitvah 266 16.08.2019 15:37
Prehod na IPv6 krepki O storitvah 0 14.02.2010 16:23
forumi.siol.net - ipv6 loompek Tehnična pomoč 3 07.05.2008 12:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:29.