Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.03.2018, 09:54
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

@ViolaMB
Ne razumem zakaj si sploh spreminjal, če je delovalo prej dobro. Pa imaš optiko oz. "dobro povezavo", da lahko spremljaš kanale z "nove" playliste?
Sam imam že več kot 4 leta nameščen MulticastTV_0_35.9.4_VLC-FE, pa dela še vedno ok.

Mogoče je tudi problem v VLC-ju, ker sedaj je prišla nova verzija v3. Najboljše je da pobereš staro verzijo 1.1.1 ali 2.1.5, kot se priporoča za MulticastTV-THJ.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2018, 12:06
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 320

maš prou točno tko k si napisal. budala sm šou neki spreminjat ko ne bi blo nč treba, pa sm mel zdej nameščen MulticastTV.Vlc 0.36.0.0 in mi je isto leta delalo fajn. mam optiko ja, velikrat sm celo predvajal 2x HD na dveh TVjih + 2x(tudi 3x) HD na Multicastu in je špilal brez problema.

sm zbrisal že v3 VLC in bom zdj dal nazaj 2.1.5 ali eno podobno. pa še multicast bom na novo naložil, tudi tvojo MulticastTV_0_35.9.4_VLC-FE verzijo pa bom vidu če bo kej špilal...

E: sm naložu multicasttv vlc-fe 0.35.9.3 in pa VLC 2.1.5 in ni delalo absolutno nič, niti ta bitna hitrost določenega kanala ki je dol v spodnji vrstici ni nič poskočila, se dvignila, nič. enepar ur sm se igral probaval vse živo in čisto nič ni pomagalo. dal sm drugi mrežni kartic tut en random ip in še kar nič. tut v firewallu dovolil multicastu na novo privatno in javno pa še kr nič. zdle sm pa že obupal za danes in kar naenkrat začne špilat en kanal, probam druge in vsi delajo kar naenkrat čudežno. playlisto mam pa tole ko jo je Blackline 2 dni nazaj zrihtal...

upam da bo delal zdej ampak nikol nism zihr, očitno nekje delam kako napako ali pa ma PC 'a mind of it's own'...

Nazadnje uredil ViolaMB : 02.03.2018 ob 15:16.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2018, 18:03
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Zadeva je dejansko "ne diraj", če dela, ker ni več nobene podpore piscev programa.

Če se prav spomnim je zadnja VLC knjižnica s katero dela MC 2.2.2. Govorim za THJ MC (razširjeno verzijo in na T-2 omrežju). Za osnovnega ne vem več. Je pa sigurno tu na forumu napisano precejkrat. 3.0 je kolker sem bral čisto druga zadeva in dvomim da bo delalo kdajkoli. No če se najde oseba, ki bi zadevo predelala. A dvomim.
Nisem že nekaj let šaril po računalnikih tako da... Na zadnjega novega sem kar sliko iz NAS skopiral in je zadeva delala takoj po konfiguraciji mreže - WiFi..

Kolikor se spomnim sta bili glavni knjižnici VLC, ki sem jih uporabljal 2.1.1 in 2.1.5. Je pa odvisno od grafične in same konfiguracije PC. Z enimi nastavitvami so boljši HD z drugimi SD kanali (to še kdo gleda?). Sicer pa imam razen enega prenosnika še vse iste PC, kot so bli pred priklopom na T-2. Na vseh je WIN 10.

Skratka najti pravo predvajalno listo in probat VLC 2.1.1, 2.1.5 in morda še katero naprej pod 3.0.. Na temle PC je nameščena 2.1.5.
Staro 06.03.2018, 14:23
OOTBOXZY Uporabnik OOTBOXZY ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 98

Kaj pe EPG? Sem ga imel, sedaj pa že nekaj časa ne več. Vmes sem ga pobiral s Serbianforum-a, pa so tudi oni ugasnili. Kakšna varianta je pa sedaj za EPG? Če je kakšna.
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2018, 18:39
jriznar Uporabnik jriznar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jriznar
Član od: Oct 2004
Sporočila: 79
Thumbs up Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Citat:
Objavil-a OOTBOXZY Prikaži sporočila
Kaj pe EPG? Sem ga imel, sedaj pa že nekaj časa ne več. Vmes sem ga pobiral s Serbianforum-a, pa so tudi oni ugasnili. Kakšna varianta je pa sedaj za EPG? Če je kakšna.
tudi epg dela poveži se z uporabnikom Figeto njemo dela bo ti z veseljem svetoval kako pa kaj

Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2018, 15:24
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 365

Sem šel nazaj na Multicast ki mi je nekoč že delal in se pripravljam na novo instalacijo. Sedaj uporabljam internet protokol IPV6 pa me zanima postopek vzpostavitve za delovanje Multicast na PC-ju. Instaliral sem si verzijo Multicast TV2.net 0.27.1. Imam dve mrežni kartici na PC-ju, eno za internet in eno za Multicast. Imam paket Trio C.
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2018, 11:04
OOTBOXZY Uporabnik OOTBOXZY ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 98

Sem pisal Figet-u, pa od decembra ni bilo odgovora, meni pa EPG še vedno ne dela. Bi prosil pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2018, 12:31
Figeto Uporabnik Figeto ni prijavljen
Banned
Član od: Feb 2015
Sporočila: 249

Citat:
Objavil-a OOTBOXZY Prikaži sporočila
Sem pisal Figet-u, pa od decembra ni bilo odgovora, meni pa EPG še vedno ne dela. Bi prosil pomoč.
Nisem videl.
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2019, 08:47
Alexander256 Uporabnik Alexander256 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2018
Sporočila: 2

Imam eno vprašanje... ali je stremanje preko VLCja možno tudi na aminotu? Probal sem že pa mi nikakor ne uspe, dočimer mi TV na PCju deluje. Poskusil sem tudi s switcherjem pa tudi ne dela. in tudi ostale ip-je ne samo testni kanal... možno da sem spregledal kje kakšno malenkost? เวปเจต
Odgovorite s citatom
Staro 20.07.2019, 11:09
kovacsszandra Uporabnik kovacsszandra ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2019
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a Alexander256 Prikaži sporočila
Imam eno vprašanje... https://hu.flatfy.com/ ali je stremanje preko VLCja možno tudi na aminotu? Probal sem že pa mi nikakor ne uspe, dočimer mi TV na PCju deluje. Poskusil sem tudi s switcherjem pa tudi ne dela. in tudi ostale ip-je ne samo testni kanal... možno da sem spregledal kje kakšno malenkost? เวปเจต

Poskusil sem tudi in deluje s switcherjem.

Nazadnje uredil kovacsszandra : 29.07.2019 ob 09:34.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 20:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 10:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:28.