Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 02.05.2007, 13:15
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: 1.maj - danes ali bo tudi jutri ?

In zato so (smo) zdaj vsi strašni bogataši, ker si lahko privoščijo par dni dopusta? In morda celo ne v toplicah ali na morju, ampak v kaki koči v hribih ali pa na kmetih pri starših?

Vsak delavec bi moral dovolj zaslužiti, da bi lahko za par dni peljal družino na morje. In se mi zdi, da se to ne šteje pod bogastvo, ampak pod normalno življenje!
Staro 02.05.2007, 13:41
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Nihce ni omenil nobenih bogatasev. Ampak, ce delavci gredo raje na dopust kot na praznovanje njihovega (delavskega) praznika, to pomeni vsaj troje:
1. Da si dopust lahko privoscijo
2. Da jim je dopust bolj pomemben od praznovanja dela
3. Ocitno ni potrebe po delavskem prazniku

Vsak praznik, ki je dela prost dan ima svoj vzrok, zakaj je dela prost dan. Kaj pravite, zakaj je bozicni dan, dela prost dan? Verniki, ki so se udelezevali polnocnice so se iz cerkev vracali domov pozno (zgodaj) zjutraj, torej zato je bil naslednji dan dela prost.

Zakaj pa je 1.maj dela prost dan? Da se ga praznuje, ali da se spisdi z avionom na drug konec sveta za en teden?

Povedano drugace: Delavec, ki gre za praznik dela na dopust, je kot vernik, ki bi ignoriral svoje cerkvene praznike. Pravi verniki tega ne pocnejo.

Ampak mi Slovenci smo mojstri za praznike. Za praznike so slovenska mesta in vasi prazni.

Nazadnje uredil Jelengar : 02.05.2007 ob 13:44.
Staro 02.05.2007, 14:07
VIP član

Torej je po tvoje ZAPOVEDANO, da se MORA prvi maj praznovat tako, da se gre na predvečer na Rožnik napit? In si naslednji dan doma zato, da prebolevaš mačka?
Take pijanke ne meni in še marsikomu drugemu ne ustrezajo....

in mimogrede: 32% slovenskih gospodinjstev si ne more privoščiti enega tedna dopusta na leto
Staro 02.05.2007, 14:28
Banned

Nikjer nisem napisal o nobenih zapovedih in o nobenem zapijanju. Spet mi mi polagas na jezik nekaj cesar nisem niti z besedico omenil. Ampak ti ocitno poznas samo napijanje. Si ze kdaj slisala za tradicijo majskih budnic? Tudi in zlasti cez dan so prvomajske proslave. Kdo pa je bil na vseh tistih demonstracijah za delavske pravice po Evropi, kjer je bilo tudi nemalo nasilja? Nasi delavci, ki so se med dopustom borili v Berlinu, Londonu, Madridu....? Zakaj pa se tisti demonstranti niso odpravili na dopust, tako kot slovenski delavci? V Angliji in na Nizozemskem nimajo praznika dela.
...in mimogrede....na Slovenskem si samo 2% prebivalstva ne more privoscit avtomobila.
Staro 02.05.2007, 15:18
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Že leta praznujemo ne samo 1.maj tudi druge praznike v krogu domačih in kar širokega kroga prijateljev. Ker smo zapriseženi planinci se po budnici odpravimo na planinsko turo,vremenskim razmeram primerno. Letos je bila kratka. V hribih ni edino vodilo piti in jesti, ampak družiti se, in taka počastitev praznika dela se nam zdi primerna.
Ne samo v Angliji in na Nizozemskem tudi pri naših sosedih je 2.maj delovni dan, zato sem morala jaz biti že snočkaj pridna. Gospod Boscarol bi bil z menoj zelo zadovoljen.

Sem se pa na poti do stranke spomnila, da so dnevnice, ne samo malica in vožnja, kategorija, ki jo večina naših sosedov ne pozna.
Staro 02.05.2007, 15:30
VIP član

Ne, ne poznam samo napijanja. In prav zato, ker večina tistih, ki hodi na rožnik, pozna samo to, ne hodim na take "zabave". Ker točno to je že leta nazaj postalo kresovanje na rožniku. Ampak po tvoje si tisti, ki ne gremo tja, ne zaslužimo in ne rabimo delavskega praznika.

Rabimo ga pa precej bolj kot pred 10, 20, 30... leti. Ker pravice delavcev so danes precej manjše. In tudi vsak se zaveda, da jih ne prisotnost na taki prireditvi ne na demonstracijah ne bo zvečala.

In ob stanju javnega prevoza pri nas ter tem, da starejši avto stane manj kot teden dopusta, čisto razumem družine, ki jim je avto višja prioriteta. Ker z javnim prevozom odpeljat otroka v vrtec, pridet pravočasno v službo, tam podaljšat z nadurami ki jih šef hoče, dvignit otroka preden se vrtec zapre in pridet še pred nočjo domov je za večino neizvedljivo....
Staro 02.05.2007, 15:39
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Mogoče pa delavcem v sLOVEniji le ne gre tako slabo. Če bi jim šlo, bi bila udeležba na proslavah in manifestacijah gotovo večja. Tudi kakšen generalni štrajk bi že doživeli.
Dokler si pa samo 2 % Slovencev ne more privoščiti avta, še ni hudega. Mogoče pa za meso nimajo, ker plačujejo pufe za avto.

Staro 02.05.2007, 15:46
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
Objavil-a pinky Prikaži sporočila
In zato so (smo) zdaj vsi strašni bogataši, ker si lahko privoščijo par dni dopusta? In morda celo ne v toplicah ali na morju, ampak v kaki koči v hribih ali pa na kmetih pri starših?
Ne, zaradi tega nismo vsi strašansko bogati. Zaradi tega nismo strašansko revni.
Citat:
Vsak delavec bi moral dovolj zaslužiti, da bi lahko za par dni peljal družino na morje. In se mi zdi, da se to ne šteje pod bogastvo, ampak pod normalno življenje!
Točno tako: to je samo znak da večina državljanov živi normalno. in kot rečeno, samo to je bila tudi poanta mojega odgovora.
Staro 02.05.2007, 16:01
Banned

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Že leta praznujemo ne samo 1.maj tudi druge praznike v krogu domačih in kar širokega kroga prijateljev.
Ti si zamenjala Bozic s 1. majem. Kja pa je delavska solidarnost???? Kaj pa tisti delavci, ki prezivljajo delavski praznik 1. maja na barikadah v borbi za svoje pravice? V Angliji in na Nizozemskem 1. maj ne obstaja kot praznik dela. Kaj sele 2. maj! Pri nas pa delavsko in socialno ozavesceni delovni heroji kot ti, praznujejo praznik dela v druzinskem krogu, ob tem pa jokajo kaj jim je prinesla demokracija. Za posrat! Yamamoto ima se kako prav. Jaz sem se bolj radikalen. Praznik dela ukinit! Zakaj? Zato, ker je vecina do njega nespostljiva in ga itak ne praznuje. Njegov smisel se je v Sloveniji itak ze porazgubil, saj gre vecina raje na dopust, drugi pa ga prezivljajo v druzinskem krogu .
Staro 02.05.2007, 16:09
Banned

Citat:
Objavil-a pinky Prikaži sporočila
Rabimo ga pa precej bolj kot pred 10, 20, 30... leti. Ker pravice delavcev so danes precej manjše. In tudi vsak se zaveda, da jih ne prisotnost na taki prireditvi ne na demonstracijah ne bo zvečala.
Ta dva stavka sta si v nasprotju. Po eni strani potrebujemo praznik, ampak, namesto, da bi zahtevali svoje pravice in se za njih borili, se raje odpravimo vsi apaticni na dopust. Skratka brezveze. A ti sploh preberes kaksne oslarije napises? Aja, ti bi rada, da bi se nekdo drug boril za tvoje delavske pravice, medtem, ko si ti na zasluzenem dopustu?

Značke
1maj, danes, jutri, tudi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 20:11
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 11:54
Inkvizicijske metode Gvido Religija in filozofija 75 26.09.2006 13:23
Vaše mnenje o knjigi Da Vincijeva šifra tommm1234 Kultura in literarni kotiček 20 01.03.2006 17:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:03.