Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 02.05.2007, 17:13
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: 1.maj - danes ali bo tudi jutri ?

Ja, ukinit praznik dela. In ukinit še vse ostale praznike. In ko smo že pri tem, ukinit še sobote in nedelje; zakaj bi delavci lenarili. In zakaj bi zvečer gledali tv, naj delajo več kot 8 ur na dan. Tiste pol ure za malico bo pa itak vsak čas ukinjeno. In ko bo delavec pač preutrujen, bo pa namesto njega prišel tisti, ki zdaj že dve leti počiva na borzi. Ker stavek "če ti ni kaj všeč - na borzi jih je še dovolj" je postal zelo priljubljen stavek direktorjev.

Prav zato ga rabimo. Da se delavcem ne jemljejo čisto vse pravice, kot si pač delodajalci izmislijo, ampak da vsaj nekaj še ostaja. In da imajo kdaj tudi kak podaljšan vikend, da si lahko vsaj malo odpočijejo. Veliko je delavcev, ki si ta dopust krvavo zasluži!!!
In 21 stoletje res ne bi smel biti čas, ko bi se morali za pravice boriti na barikadah.

Citat:
Objavil-a Arc Prikaži sporočila
Točno tako: to je samo znak da večina državljanov živi normalno. in kot rečeno, samo to je bila tudi poanta mojega odgovora.
68% je sicer večina - ampak a se ti res zdi dovolj velika?

Zdaj se pa tule ne grem več. Kdor je hotel, me je že zdavnaj razumel; kdor me pa noče me pa itak ne bo......

Nazadnje uredil pinky : 02.05.2007 ob 17:20.
Staro 02.05.2007, 17:51
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

...se ne spomnim, kdaj sem bil v slubi samo 8 ur na dan...
Staro 02.05.2007, 17:57
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Ali imas slab spomin, ali je vzrok kaj drugega?
Staro 02.05.2007, 18:05
Uporabnik

Tudi, če bi imel slab spomin, lahko pogledam evidenco moje prisotnosti. :D :D Pa se še vedno ne spomnim, kdaj sem bil v službi samo 8 ur. :D
Staro 02.05.2007, 18:19
Banned

Aha, a potem to pomeni, da med delovnim casom slabo izkoristis svoj delovni cas? Ali ti potrebujes za isto delo, ki ga drugi opravijo v osmih urah vec kot osem ur? Ali je morda kaj drugega?
Staro 02.05.2007, 18:21
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Dokler bomo delavci delodajalcem pridelali tako velike dobičke, se naj nikar ne spotikajo ob praznike, malice in delavce. Če mislijo, da se dela premalo, naj pač delajo ves dan, saj delajo izključno za svoj dobiček.

Čudno, da nihče ne razmišlja, da bi bilo potrebno delavce plačevati tako, da bi živeli vsaj spodobno, predvsem pa dobivali redne mesečne plače vsak mesec Naj najprej to poštimajo, potem naj začnejo razmišljati o drugih, ljudem škodljivih dejanjih.

Me prav zanima, kaj se bodo spomnili, ko bodo uvedli popolno robotizacijo in ne bo zaposlenih nič ljudi, kot fizična silo? Bo prepočasna elektrika ali pregost zrak, da se roboti ne bodo obračLI Tko hitro, kot si lastniki želijo??

Če jim gredo v nos že prazniki, naj si vzamejo dva dni dopusta manj, pa bo zadeva rešena
Staro 02.05.2007, 18:34
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Aha, a potem to pomeni, da med delovnim casom slabo izkoristis svoj delovni cas? Ali ti potrebujes za isto delo, ki ga drugi opravijo v osmih urah vec kot osem ur? Ali je morda kaj drugega?
Ja, če bi živel v kakšni Belgiji bi že zdavnaj bil zaradi tega krizni sestanek, ker nisem v 8 urah gotov z vsem, kar je potrebno, ampak... Nekako moraš upravičiti svoje delovno mesto, ker dostikrat se sliši od delodajalcev (no od sedanjega delodajalca še to nisem slišal od prejšnjega pa "nebroj puta"), da je takih, ki "čakajo na borzi več kot dovolj in da si ja ne bi drznil samo pomisliti, da bi imel kaj višjo plačo za to ker si naredil v letu 2004 celih 2174 - DOKUMENTIRANIH in vendar NIKOLI PLAČANIH nadur, pa tudi to, da si bil v službi v enem kosu skupaj 36 ur - cel dan, vso noč in ves naslednji dan - ni dovolj velik razlog, da si zaslužiš vsaj 10 jurjev (starih tolarjev) pri plači zraven, ker na borzi je pač takih dovolj, ki bi to naredili zastonj in za usran drobiž!"... Žal pa ne živim v Belgiji, čeprav je le-ta (prav tako kot Slovenija) članica EU. :D

Nazadnje uredil NaceM : 02.05.2007 ob 18:37.
Staro 02.05.2007, 18:46
Banned

Si kdaj pomislil, zakaj je bilo potrebno toliko nadur? Zaradi tvoje nesposobnosti, delodajalceve nesposobnosti (slabe organizacije dela), oziroma zaradi prevelike obilice dela, ki ti ga nalozijo in premalo zaposlenih?
Staro 02.05.2007, 18:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Si kdaj pomislil, zakaj je bilo potrebno toliko nadur? Zaradi tvoje nesposobnosti, delodajalceve nesposobnosti (slabe organizacije dela), oziroma zaradi prevelike obilice dela, ki ti ga nalozijo in premalo zaposlenih?
Če bi bile nadure samo pri meni ta posebnost, bi iskal napako pri sebi, ker pa so jih imeli malodane vsi v firmi, je pa napaka nekje drugje (nekaj o tem sem pisal tudi v temi o mobingu, kjer so me začeli šikanirat zato, ker nisem hotel povedati, katera firma to dela). Ampak ... Kolikor vidim, se to ni dogajalo samo v tisti firmi, kjer sem delal ampak še v "nebroj" drugih firmah... Hvalabogu, nisem več tam in tudi veliko tistih, ki so imeli tako impozantno število nadur tudi ne. :D Ampak izgovor delodajalca je zmeraj bil isti... "Če ti kaj ne paše je dovolj drugih na borzi, da te nadomestijo." Tudi ob tem, ko mu je kolega rekel, da s 120 jurji plače ne more preživeti v Ljubljani, je bil odgovor ISTI.
In finta ni v nesposobnosti delodajalca (on je za sebe bil še kako sposoben in zelo sposobno je izkoriščal tranzicijo), pa tudi ne v nesposobnosti delojemalcev, torej nas delavcev (ki so - smo - želeli samo dostojno živeti in smo bili srečni, da imamo službo in zato potrpeli marsikaj in še več)... Ampak je bila napaka v sistemu, ki je to dovoljeval (in še sedaj dovoljuje), pa se lahko še tako kurčita g. Semolič in g. Rebolj in še kdo zraven.. Se tu ne spremeni kaj dosti.

Nazadnje uredil NaceM : 02.05.2007 ob 18:55.
Staro 02.05.2007, 20:15
Banned

Citat:
Objavil-a NaceM Prikaži sporočila
In finta ni v nesposobnosti delodajalca (on je za sebe bil še kako sposoben in zelo sposobno je izkoriščal tranzicijo), pa tudi ne v nesposobnosti delojemalcev, torej nas delavcev (ki so - smo - želeli samo dostojno živeti in smo bili srečni, da imamo službo in zato potrpeli marsikaj in še več)... Ampak je bila napaka v sistemu, ki je to dovoljeval (in še sedaj dovoljuje), pa se lahko še tako kurčita g. Semolič in g. Rebolj in še kdo zraven.. Se tu ne spremeni kaj dosti.
Ce prav razumem, sistem je tak, da te delodajalec prisili v delo neplacanih nadur. Sem te prav razumel?

Značke
1maj, danes, jutri, tudi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 20:11
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 11:54
Inkvizicijske metode Gvido Religija in filozofija 75 26.09.2006 13:23
Vaše mnenje o knjigi Da Vincijeva šifra tommm1234 Kultura in literarni kotiček 20 01.03.2006 17:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:05.