Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 02.05.2007, 20:19
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: 1.maj - danes ali bo tudi jutri ?

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Ce prav razumem, sistem je tak, da te delodajalec prisili v delo neplacanih nadur. Sem te prav razumel?

a ti ne živiš na planetu zemlja ...

to se počne že dolga leta ...
Staro 02.05.2007, 20:33
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Ocitno sem jaz z Lune padel. Jaz nimam tako slabih izkusenj. Ce so me ze kdaj prisilili, so me bodisi placali, bodisi sem ure lahko kompenziral. Ce bi mi pa kdo pocel kaj takega, kar pocnejo vam Zemljanom, bi pa ze zdavnaj zagnal vik in krik, rekoc da je se dosti ljudi na borzi in enega goveda ne bo skoda, ce ga takoj fentam. Pa kdaj kaj poveste Semolicu, pa Rebolju, kaj vam Zemljanom delajo? Vceraj ste imeli o tem priloznost spregovorit na Rozniku, pa se kje drugje. Zakaj pa niste na grmado vrgli kakega delodajalca, ko je ze gorelo? Greste raje na delavski dopust za en teden? Drugi se naj pa borijo za vase pravice in proti krivicam.

Nazadnje uredil Jelengar : 02.05.2007 ob 20:37.
Staro 02.05.2007, 20:44
Uporabnik

no no ... in kaj bi se zgodilo, če bi nekdo včeraj vzel mikrofon in začel o vseh kršitvah, ki smo jim priča zadnja leta ...
kup na pol pijanih somišljenikov bi vzklikal parole, dokler ga pivo ne bi dotolklo do konca ...

kakšen vik in krik bi ti zagnal??? kdo pa se danes še boji delavca, ko je na kupe visoko šolanega kadra na razpolago ...

pa ne mi spet o dobrih delavcih in pametnih delodajalcih ... ker Pameten delodajalec, ki mu je tudi do imena in kvalitete, zna plačati tudi nadure tistih, za katere se zaveda, da je od njih odvisen njegov dobiček ...
Staro 02.05.2007, 20:55
Banned

Hja, potem pa je vse v redu, a ne? Glede na to, da se pri nas nihce ne "buni" pac pomeni, da za to ni vzroka. Imajo pa vzrok v Berlinu, Londonu, Madridu in se kje. Ocitno nam gre bolje kot drugim.
Staro 02.05.2007, 20:57
Uporabnik

eh no ... tudi drugje rožice ne cvetijo ...
Staro 02.05.2007, 21:16
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Ce prav razumem, sistem je tak, da te delodajalec prisili v delo neplacanih nadur. Sem te prav razumel?
Prav si jo razumel. To je ena od običajnih in razširjenih lumparij, ki jih počnejo brezobzirni podjetniki. Delavci pa se v strahu pred izgubo dela neradi pritožijo.
Sistem pa to omogoča v toliko, da je zakonodaja polna lukenj, inšpektorji pa neučinkoviti.

Staro 02.05.2007, 21:26
Banned

Kaj se v tem oziru res ne da nic naredit? Ce bi v tistem podjetju, kjer se to pocne VSI zaposlini strajkali, ali ne bi bil to dovolj velik pritisk?
Staro 02.05.2007, 21:48
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Ocitno sem jaz z Lune padel. Jaz nimam tako slabih izkusenj. Ce so me ze kdaj prisilili, so me bodisi placali, bodisi sem ure lahko kompenziral. Ce bi mi pa kdo pocel kaj takega, kar pocnejo vam Zemljanom, bi pa ze zdavnaj zagnal vik in krik, rekoc da je se dosti ljudi na borzi in enega goveda ne bo skoda, ce ga takoj fentam. Pa kdaj kaj poveste Semolicu, pa Rebolju, kaj vam Zemljanom delajo? Vceraj ste imeli o tem priloznost spregovorit na Rozniku, pa se kje drugje. Zakaj pa niste na grmado vrgli kakega delodajalca, ko je ze gorelo? Greste raje na delavski dopust za en teden? Drugi se naj pa borijo za vase pravice in proti krivicam.
Pomisli, kaj bi se samo zgodilo, če bi povedal, na kateri firmi se to dogaja? Na koncu bi nayebal jaz in ne tisti, ki bi moral fajn nadrasati (pa ne, ker ga ščiti sistem in luknje v zakonih). Btw... In ko sem delal v tisti firmi, me je bilo strah oditi na dopust, ker je bil sistem tako naštiman, da če si šel na dopust se je kaj lahko zgodilo, da si ostal brez službe oz. si bil "premeščen" na kakšno neugodnejše delovno mesto. (Ja, točno to se je zgodilo sodelavcu, ki je bil 3 dni na dopustu in ko je prišel nazaj, je na njegovem mestu sedela ena ženska, ki je pač imela to srečo, da so njeni starši bili "povezani" z direktorjem.) In ja.. To se je dogajalo (in se še) v 21-tem stoletju. In še moja malenkost - če smo že pri dopustih - je takrat, ko je dala odpoved (konec leta) imela še skoraj ves neizkoriščen dopust (ker me je - logično prej bilo ga strah koristiti). In zakaj imam praznike rad? Ker takrat gredo tudi šefi na dopust!

Nazadnje uredil NaceM : 02.05.2007 ob 21:51.
Staro 02.05.2007, 21:53
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Kaj se v tem oziru res ne da nic naredit? Ce bi v tistem podjetju, kjer se to pocne VSI zaposlini strajkali, ali ne bi bil to dovolj velik pritisk?
Tega pa ne boš doživel. Ker so ljudje z družinami in - sem se prepričal na lastne oči in ušesa - se po njih dobesedno poliva drek pa vztrajajo, ker nimajo kam drugam za iti.. Pa to ni Chichago leta 1876, ampak Slovenija v letu 2007!
Staro 02.05.2007, 22:07
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Za nekaj je zagotovo zadnji čas. Delavci bodo morali ustanoviti nov sindikat, ki bo strankarsko neodvisen in, ki se bo začel resno ukvarjati s zadevami, s katerimi se ukvarjajo sindikati v resnih demokracijah.
Za začetek bi bilo dovolj, da bi množično izstopali iz sedanjih sindikatov, ki so tako neenotni in strankarsko odvisni, da so popolnoma neučinkoviti.

Značke
1maj, danes, jutri, tudi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 20:11
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 11:54
Inkvizicijske metode Gvido Religija in filozofija 75 26.09.2006 13:23
Vaše mnenje o knjigi Da Vincijeva šifra tommm1234 Kultura in literarni kotiček 20 01.03.2006 17:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:33.