Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.09.2006, 15:17
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311
Privzeto Kaj je "narocnina"....

Prosim da se s strani Siola jasno in glasno napise tukaj in na internetnih straneh: kaj spada pod izraz "narocnina".

Cemu vprasanje? Ker se z izrazom "narocnina" s strani Siola zelo (rado) manipulira in bi rad na to opozoril. Ko smo imeli uporabniki Solo paketa mesec dni zastonj, Duo dva,... je pod izraz "narocnina" spadal samo osnovni paket (hitrost 1024/256), nadgradnja hitrosti pa ne in jo je bilo potrebno v celoti placati. Vsaj pri meni je bilo tako (predvidevam da pri drugih uporabnikih enako). Na nobeni strani, kjer so vse akcije javno napisane, tudi izrecno ne pise kaj spada v popust in kaj ne, oziroma tocneje uporablja se izraz narocnina.
Evo tukaj npr.: http://storitve.siol.net/akcije/polovicna-cena/
Oglasuje se 50% popust narocnine. Nikjer pa tocno ne pise kaj je to narocnina. Naj opozorim, da imamo na racunu kar nekaj postavk, nobena pa ni oznacena z "narocnina". Sam osebno sem imel pojem "narocnina" uporabljena na racunu le ob starem paketu, ko pa sem presel na nov paket le-tega ni vec.

Evo se ene banalnosti s strani http://moj.siol.net/ugodnosti/prijatelji/default.aspx
Citat:
Na mesec se lahko aktivira največ en popust. Popusti se med seboj ne seštevajo, temveč množijo!
Torej popusti se mnozijo???
potem pa imamo primer
Citat:
Primer izračuna popustov:
Naročnina: = 100 SIT
Popust na zvestobo: 5% od 100 SIT = -5 SIT
Pupust na pripeljanega prijatelja: 25% od 95 SIT = -23,75 SIT
Obračunana naročnina: 71,25 SIT
Torej tako zgleda "mnozenje" popustov. Zame osebno to ni mnozenje popustov. Je pa vse skupaj se slabse kot sestevanje popustov, saj je v celoti (s primera) popusta 28,75% (s sestevanje bi bilo 30%). Zopet vidimo da se na primeru uporabljajo izraz narocnina, ki pa kot sem omenil nikjer ni definirana.

Da ne pozabim. Izraz "narocnina" ne obstaja niti na uradnem ceniku: http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/

Torej.. Kaj je "narocnina"? Zame osebno spada vse (tudi nadgradnja), ker sem na to storitev narocen mesecno. Samo za Siol to ocitno ni res, ali pa s svojo interpretacijo vlecejo se dodatne tolarje od nas in si izraz narocnina interpetirajo tako kot jim pase.
Me prav zanima kaj je "narocnina" takrat, ko se predcasno prekine narocnisko razmerje.

Nazadnje uredil AlienRex : 10.09.2006 ob 15:19.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2006, 15:30
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: Kaj je "narocnina"....

to je množenje - 0,95 krat 0,75 je 0,7125 - tolik del cene plačaš

tako kot če je na razprodajah najprej 50% popust, nato pa na to še 20%, to ni skupaj 70%
Staro 10.09.2006, 16:22
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311
Thumbs up Re: Kaj je "narocnina"....

Citat:
Objavil-a pinky
to je množenje - 0,95 krat 0,75 je 0,7125 - tolik del cene plačaš

tako kot če je na razprodajah najprej 50% popust, nato pa na to še 20%, to ni skupaj 70%
Se strinjam s tabo...samo popust je tukaj 5% (0,05) in 25% (0.25)....mozenje pa se izvaja s tisim kar ostane (0.95 x 0.75) in ne z vrednostmi popusta. Gre za neposrecenost uporabe besed oziroma formulacije stavka (si lahko preberes quote se enkrat)...
Vcasih je 50% in nato 20% lahko 70% popusta...gre samo za to kako se kdo odloci, da bo popust uposteval (sesteval ali ne). Se pa s procenti da precej manipulirati.

Vse to pa ne spremeni mojega vprasanja (zaradi cesar sem napisal post):
Kaj je "narocnina"?
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2006, 17:35
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

pri starih paketih je naročnina:

Paketi za fizične osebe/pravne osebe/študente (ja tukaj vklučuje tudi višje hitrosti), vse ostalo so dodatne storitve (dodatni poštni predal, razžiritev predala, spletnik, antispam, dodatni varnostni paket....)

pri novih paketih:

je pa naročnina paket Pizzicato/SOLO/DUO/TRIO, nadgradnje hitrosti se pa štejejo kot doplačila in zato niso vključena v naročnino. Prav tako niso vklučeni tel. pogovori in dodatne storitve, ki sem jih že prej naštel.

Zakaj je pri starih paketih hitrost vključena pri novih pa ne je pa zato, ker so bili stari paketi tako zasnovani in se ne bodo več spreminjal, novi so pa tako. Tudi pri vseh prejšnih akcijah pri novi shemi je bilo tako, da je bila mišljena le naročnina.

lp,
storž
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2006, 18:50
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Zdej pa tud meni ni več neč jasno pomeni da so vse hitrosti dvgnal vsem uporabnikom ali kako koliko je potem zdaj naročniška hitrost.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2006, 18:53
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

1024/256
Staro 11.09.2006, 09:25
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Sporočila: 213

Vse ostale hitrosti pa so DODATNA STORITEV
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 15:37
mangol Uporabnik mangol ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 9

A še nobenemu ni jasno, da je to en navaden nateg in manipulacija???

Če ni posebej definirano, potem to dodatna storitev NI. Napiši reklamacijo in naj ti to uopštevajo, v nasprotnem primeru jih prijavi Tržnemu inpektoratu RS.
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 15:43
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Sporočila: 213

Citat:
Objavil-a mangol
A še nobenemu ni jasno, da je to en navaden nateg in manipulacija???

Če ni posebej definirano, potem to dodatna storitev NI. Napiši reklamacijo in naj ti to uopštevajo, v nasprotnem primeru jih prijavi Tržnemu inpektoratu RS.
Preden se oglasiš, najprej preveri dejstva... Že na spletu je napisano, bolj podrobno pa ti piše v pogodbi...

http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/

Poglej kaj piše: "Osnovna hitrost prenosa podatkov je 1024/256 kbit/s, pri paketu Pizzicato 256/128 kbit/s."
...in še....
"Nadgradnja priključka ADSL"

in cenik

Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 16:51
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Jaz bi rad samo izvedel, ali Siol recimo pri razvezanem dostopu tudi plačuje Telekomu za ADSL ?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kaj, narocnina

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:43.