Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 11.05.2009, 10:04
jaja3 Uporabnik jaja3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 67
Privzeto Do kdaj so mladostniki zvečer zunaj

Zanima me vaše mnenje o tej temi.

Hči jih ima 15, 1. letnik srednje šole, v šoli ji gre dobro, je zanesljiva, imava dober odnos in se o večini stvari lahko pogovoriva.
Zdaj počasi prihajajo na dnevni red teme o večernih izhodih, razred organizira prvo žurko. V OŠ ni izrazila želje, da bi zvečer kam hodila, zdaj pa bi rada šla. Ob dogovorjeni uri jo bom šla iskat, tako da sam povratek domov ni problem.

Kakšne izkušnje imate, do kdaj puščate svoje otroke zvečer zunaj, s kakšno uro ste začeli ?

Hvala
Staro 11.05.2009, 14:35
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128
Privzeto Re: Ko kdaj so mladostniki zvečer zunaj

to je čist odvisn od posameznih staršev kolk majo tolerance, pa kolk so otroc pridn tko, ne sam po uspehu. mene ricimo starši po 22 uri niso spustil več vn pa sm bil pridn pa use, sestro so pa recimo pustil da je visila zunej kolkr ji je pasal, ne glede al je pršla dam trezna nalita al pa zadeta. kar se pa tiče splošnih zadev je pa prav da so otroc čim bolj zgodej doma , da se slučajn ne mendrajo med sabo do smrti k so kkšne žurke, pol so pa lastniki klubov krivi starši pa otroci pa ne.
Staro 11.05.2009, 18:02
Novinec

Ja, saj, starsi bi radi cimbolj zgodaj, otroci pa cimkasneje - ampak mene zanima, kje je zdaj tista meja, kjer se vecinoma srecajo. Mene so moji, ko sem bila smrklja, drzali zelo na kratko, takrat se mi je zdelo na smrt krivicno, zdaj pa vem, da mi ni nic skodilo. Je pa tudi res, da pred leti taka mladina ni visela zunaj do jutranjih ur, danes pa. No, ampak zdaj je drugace in me je zanimalo, kako. Vidim, da je ogledov dosti, pove pa nihce nic...
Staro 11.05.2009, 20:06
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Meje ni. Bistvena je bolj družba v kateri se giblje in koliko ji zaupaš, ter kako jemlje tvoje zaupanje.
Ne sme se samo obsojati mladih, vendar je potrebno biti vseeno previden. Imaš prav, ob določenem času pojdi ponjo.

Z menoj je včasih delala sodelavka, ki je vedno pustila hči v družbo, vendar je ob dogovorjeni uri vedno šla ponjo in jo pripeljala domov. Še danes trdi, da ji za nobeno pot ni bilo žal.

Če ima zjutraj šolo, potem verjetno ne more žurirati do 7 ure. Mora se naspati, da v šoli ne bo kimala ali kdaj zadela v mizo.
Staro 11.05.2009, 21:18
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

nimam občutka,da bi starši kakorkoli omejevali čas izhoda potomcem...
še posebej ob vikendih...
teden mladih pa naj se raje preimenuje v teden zapitih in zadetih (dejanskemu stanju primerno)
pa brez heca in brez zamere - takšno je pač stanje
Staro 11.05.2009, 21:35
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

pri 15ih? niti minute dlje kot do 22ih.
je pa vse odvisno v kakšni družbi se giblje... če je družba ok, pol super, v drugem primeru te pa lahko skrbi tako tekom dneva kot tudi če je zunaj samo do 21ih.

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 11.05.2009, 22:45
Wanted Uporabnik Wanted ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Wanted
Član od: Apr 2007
Sporočila: 401

Hmm, hecno tole, jaz sicer pri petnajstih sploh nisem smel ostajat dlje kot do 21 ure. Čez teden sem bival v internatu, kjer si ob 21. uri že moral bit noter. Če si bil priden si dobil enkrat na teden dovolilnico do 22ih.

Pri petnajstih ji komot omogočite izhod do 22 ure, čez čas pa boste vidla če se tega res drži in ji lahko parkrat podaljšate celo do 23 ure. Tako bo dobila občutek, da ji zaupate.

Je pa res, da se morjo tamladi zgodaj zdivjat, ker to "divjanje" v vsakem primeru enkrat pride, če pa starš to "divjanje" zavira, mu lahko to otrok čez čas vrne in sponaša v drugi obliki...govorim na splošno.

Nazadnje uredil Wanted : 11.05.2009 ob 22:47.
Staro 12.05.2009, 06:31
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690
Privzeto Re: Do kdaj so mladostniki zvečer zunaj

Preko tedna sploh ne bi smeli hoditi ven (ja, sanjam, saj vem), konec tedna pa, kot so rekli že predhodniki, več kot do 22.00 ure ni govora. Problem se pa zna pojaviti, ker se marsikje žurka takrat šele prične.

Na srečo jaz takih težav nisem imela, pri meni je bolj problem, ker nikamor nočeta it . Hčerka je pri 15-ih šla enkrat ven za novo leto, pa ji je še danes žal, ker se je prijateljica napila, ko jo je preko celega mesta privlekla tako domov, jo je pa njena (se pravi od prijateljice) mami nadrla, da je ona kriva in jo vrgla ven (čeprav smo bili zmenjeni, da bo pri njih prespala). Takrat je potem s temi stvarmi račistila.

Sine je pa sploh zgodba zase (Pri 17-ih gre ven samo ob petkih, ko hodi v mladinski klub, kjer igrajo neke karte), domov pride med 22.00 in 23.00 uro, s tem, da ga ob 22.10, če ga še ni, jaz že kličem.

Je pa tako, probajte...če te bo izigrala, potem bo pač nosila posledice! Najbolj žalostno je, ko gre človek zvečer (recimo po Kranju, sedaj, ko je teden mladih) in se ne 15-letniki, ampak 13-letniki valjajo zadevi po njem.
Staro 12.05.2009, 07:38
Novinec

Ja, seveda gre za izhod ob koncu tedna, tudi slucajno ne med tednom.
Hvala za vasa mnenja, nekaj takega sem tudi sama imela v mislih.
Lep dan zelim vsem
Staro 12.05.2009, 08:38
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Med vikendom do 22h... Pridna ali ne pridna, 15 let je vseeno še precej smrkavo za celonočne žure.

Ravno tale vikend me je malo vrglo po tleh in prvič sem se počutila staro. Sva se namreč z mojo babo odločila, da greva po miljavžnt letih malo "v lajf", ker je bil pri nas en tak "dogodek" - mah, pijanica, očitno, koncerti pa to si bili samo za ozadje. Parkirava avto v parkirni hiši in se preko reke sprehodiva do odra in glavnega dogajališča... pa nisva srečala nikogar nad 18 let, in najbolj tipičen primerek je bil pokovec, ki je meni (katere telo je pozabilo rasti tam nekje na sredo OŠ) segal do pasu in imel po moji oceni približno 13 let, ki je razlagal prijateljem, s katerimi se je opotekal skozi vso to grozno gužvo: "Ej stari, sam men je pa že pira zmanjkaaaaaaaal". In če bi se taistemu detetu kaj zgodilo, bi bili krivi prireditelji, družba, šola z učitelji in nevemkdoše, samo starši ne bi nosili nobene odgovornosti. Hm.

Saj ne moreš potomcu dihati za ovratnik, ampak mislim, da je 22h čisto razumna meja, poleg tega pa se je potem tega potrebno držat. In ne "joj, sem pozabila na uro" ob 4h zjutraj.

Značke
mladostniki, zunaj, zvečer

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Do kdaj zanositi? jurka Zdravje 72 11.11.2010 10:41
Kdaj optika v mojem kraju? majstor O storitvah 3 11.03.2009 06:08
Delo ponoči kdaj in kako spati lp1 Dom in družina 10 23.07.2008 21:59
Sinope - kdaj spet? schnapsi O storitvah 1 05.12.2006 15:03
Kdaj siol tv v občini Markovci miran74 SiOL TV 1 25.09.2006 21:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:44.