Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 12.05.2009, 09:25
Skylar Uporabnik Skylar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Skylar
Član od: Oct 2008
Sporočila: 66
Privzeto Re: Do kdaj so mladostniki zvečer zunaj

Pri 15ih letih je bila moja ura v zimskih mesecih 21:00, v poletnih pa 22:00 . Od 17. leta do 18. mi je uro uspelo raztegniti tja do 23:00.
Staro 12.05.2009, 10:15
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

No, ko že spomine obujamo............moja ura je bila takrat, ko je Marija zvonila (doma sem z vasi, in ura v turnu je bila pokazatelj)? Pozimi je bilo to, kaj pa vem, mislim, da okoli 18.00 ure, poleti pa tudi ne kasneje kot ob 20.00 uri. Pa sem živela na vasi, kjer so vsi vedeli za vse, kje so - tudi nismo imeli kam zahajati.......in enkrat, ko nisem bila ob uri doma, je ata prišel pome k sošolki in mi tako pripeljal okoli ušes (nikdar prej in nikdar kasneje), da mi tudi na misel ni več prišlo, da ne bi prišla točno domov. Saj vem, drugi časi (uffff, kar daleč nazaj), ampak jaz sem pri tej naši nadobudni mladini vseeno za malo manj permisivnosti pri vzgoji!
Staro 14.05.2009, 18:30
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Strinjam se z večino predhodnikov, 22. se mi zdi primerna ura. Je pa res, da je bolj kot ura, pomembno to, kakšno družbo ima. Napiješ ali zadaneš se ga lahko tudi ob dveh popoldne, pa še kaj drugega. Ne jo pa preveč omejevat, zasliševat ali celo detektiva špilat, ker to samo poslabša stvar. Če je bila vzgoja v otroštvu ok, je zelo malo verjetnosti, da bo "zašla na kriva pota", tudi če kdaj naredi kaj narobe. Pomembno je zaupanje.
Staro 14.05.2009, 19:33
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

pri tem vprašanju smo starši ponavadi pred velikim zidom ...

naš mladostnik je razpet med lastnimi željami in pričakovanji ... med družbo, v kateri so tudi zelo "liberalni" vrstniki ... in nami, straši, ki se dostikrat ne znamo pravilno odločiti v korist otrok ali pa, še huje, ne znamo na svojih zahtevah vztrajati ...

daleč najboljši način, po tem ko boš prebrala naša mnenja, je ta ... da sedeš z mlado gospodično ...
ji lepo natančno in razumljivo razložiš, kako ti na vso stvar gledaš ... i
n potem tiho in natančno poslušaš njene želje ...nato poveš, kaj pričakuješ od nje v šoli ...
poveš realno, trezno a odločno, kam jo lahko pripelje neupoštevanje pravil ( ne samo tvoja kazen... tudi hujše posledice so) ...
jo prijazno, a odločno povprašaš s kom namerava preživeti večerne ure ...
in kar je tudi pomembno, da zveš, kaj ona od večerne zabave sploh pričakuje ... ker včasih bi šla dekleta samo na sprehod in sladoled, starši pa rišemo droge v glavo ... ali obratno, zatiskamo oči pred resnico ...

in koš ti zvedela vse, kar želiš in ko bo otrok povedal jasno in brez strahu svoje ... določita meje in pravila ... ampak določiš jih TI ne hčera ... ona mora najprej spoznati sebe in svet ... potem opravičiti tvoje zaupanje in se držati pravil ...
ti pa moraš vztrajati na svojih zahtevah ...

nič ni narobe, če gre mladostnik kdaj domov s težkim srcem, ker se je zabava šele prav začela ... in on bi ostal ...
vse to so izkušnje, ki ji bodo v življenju še kako prav prišle ... včasih je pač treba ubogati avtoriteto ... v lastno dobro ...

in ni pomembno do kdaj je sosedova punca zunaj ... pomemben je zdrav odnos med tabo in tvojo hčerjo ... in samo tako bo dekle pridobilo pravilen odnos do zabave ...
zabava je v našem življenju pomembna ... a gotovo ni na prvem mestu ...

Nazadnje uredil nattka : 14.05.2009 ob 19:35.
Staro 15.05.2009, 14:25
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Staro 31.05.2009, 00:35
Tommo Uporabnik Tommo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Tommo
Član od: Apr 2005
Sporočila: 51

Čudno, jaz sem bil z družbo pri 15-ih že morju (za 3 dni, brez staršev). In ob velikih žurkah (RD, novo leto, 1. maj) smo bili zunaj po cele noči že od 13-ega (7. razred) dalje. Saj so doma včasih oziroma ponavadi malo nergali, ampak da bi imeli take ostre zahteve (do 22.00) pa ne. Pa nis(m)o imeli mobitelov.
Staro 31.05.2009, 22:29
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

So starši, ki jim ni vseeno kaj je z njihovimi otroki in so straši, ki komaj čakajo, da se znebijo svojih otrok. Kasnejša leta pokažejo zakaj so nekateri postali barabe, lopovi, morilci, mamilaši, itd., drugi pa so čisto spodobni ljudje z delovnimi navadami.

Seveda se začne vse s strani staršev (kdor pičakuje, da mu bodo otroka začeli vzgajati v vrtcu ali osnovni šoli je že zamudil kar nekaj neponovljivih let in jih sigurno ne bo mogel več nadoknaditi, lahko pa bo imel kup preglavic s sinovi ali hčerami) in dam zelo prav, kar je zapisala nattka

Čim več se pogovarjati z otroki, jim dati vedeti, da so enakopravni člani družine, vendar morajo pri tem upoštevati določen red družine in določene zahteve staršev, dokler ne bodo samostojni. Seveda je precej odvisno tudi od tega v kakšni družbi se gibljejo, kar starši, ki jim ni vseeno za otroke, kaj hitro pogruntajo. Seveda, ni pa vedno vse tako enostavno, kot se bere, vendar je potrebno upoštevati, da se otroci šele razvijajo in ne morejo dojeti sveta v enem zamahu, predvsem pa, da so starši sami prvi vzgled svojim otrokom.
Staro 01.06.2009, 12:06
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Najboljš pri vsem tem je, da policaj reče k so sredi noči mulca privlekli na dom je bila mama bolj pijana k tamau...
Aja tko mimogrede tamau je bil 13 star.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 29.06.2009, 08:08
jaja3 Uporabnik jaja3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 67

Lep dober dan vsem,
samo sporocam, da smo "ognjeni krst" odlicno prestali; dogovorili sva se za uro in kraj, kamor jo pridem iskat, in je bila obakrat do minutke tocno tam; vsa sijoca in zadovoljna. Jaz pa tudi
Pa lepo poletje vsem
Staro 29.06.2009, 21:01
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Kul

Značke
mladostniki, zunaj, zvečer

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Do kdaj zanositi? jurka Zdravje 72 11.11.2010 10:41
Kdaj optika v mojem kraju? majstor O storitvah 3 11.03.2009 06:08
Delo ponoči kdaj in kako spati lp1 Dom in družina 10 23.07.2008 21:59
Sinope - kdaj spet? schnapsi O storitvah 1 05.12.2006 15:03
Kdaj siol tv v občini Markovci miran74 SiOL TV 1 25.09.2006 21:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:21.