Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 26.06.2008, 22:24
kiborg Uporabnik kiborg ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 3
Privzeto Resnični Islam.

Peace,
Respectfully.

Kot prvo bi želel sporočiti, da današnji "Islam" ni Islam ampak sunnizem. To kar prakticirajo na Vzhodu, tako-imenovano "muslimani", to ni Islam in tisti ljudje na Vzhodu niso Muslimani ampak sunniti.

Islam, resnični Islam, je opisan v Kur'anu in če želi kdo vedeti karkoli o resničnem Islamu, naj si prebere Kur'an, pravtako, če nekdo želi vedeti karkoli o Kristjanih ali Krščanstvu, si običajno prebere Biblijo.

Danes pa sodite Muslimane po tem kar slišite na TV.
Zato so nekateri proti gradnji mošeje v Sloveniji, ker so pač ne samo napačno informirani (TV) ampak ker so taki ljudje preveč leni da bi se seznanili z resničnimi dejstvi.

Jaz sem Musliman, ker sledim Kur'an.
Kot Musliman ne morem sovražiti VSEH Srbov, čeprav so Bosanski Srbi pregnali moje sorodnike iz Bosne v širni svet. Kaj naj storim? Naj rečem da s emora Pravoslavna cerkev podreti?

Jaz se ne stirnjam z Bosanskimi Srbi, predvsem z točno določenimi osebki, ki so dejansko pobijali in posiljevali po Bosni med leti 1992 in 1995.

Dejstvo 1.: sunniti in ši'iti niso Muslimani.
Dejstvo 2.: Pravi Muslimani sledijo samo Kur'an in ne sunno niti hadise.
Dejstvo 3.: Med Muslimani ter sunniti in ši'iti obstaja vesoljska razlika.

(sunniti verjamejo da se mora poleg Kur'ana slediti še ogromno drugih knjig, te so hadisi, hadisi so zgodbe, ki pa so večinoma lažne.)
(ši'iti sledijo spet neke druge knjige ne pa tudi Kur'an in ne verujejo da je bil Muhammed Božji poslanec.)

Dokaz iz Kur'ana: Poglavje 6, stavek 114.

Želim vam Božji mir in blagoslov.
Staro 27.06.2008, 11:35
phreakstep Uporabnik phreakstep ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 23
Privzeto Re: Resnični Islam.

Meni se to tudi zdi bedasto, da ljudje napadajo druge glede na vero.

Sploh so pa Kristjani večja sranja delal kot pa drugi like.

-Inkvizicija
-Ubijanje "nevernikov"

Radikalni kristjani so prav tako nevarni kot radikalni muslimani.

Drugače pa kiborg kot si sam napisal ti tudi nemaraš sunnite in pa ši'ite zato, ker rabijo več drugih knjig zraven in, ker so lažne?
Kako veš, da so lažne in zakaj si tako prepričan, da ni cel ku'ran lažen.
Kakor vem nisi živel v tistih časih zato ne moreš biti prepričan.

Drugače nimam ku'rana zato ne morem videti dokaza, ki je v poglavju 6 in pa stavek 114 si lahko tako dober pa ga prepišeš?.

En razlog zakaj se vas ljudje bojijo je cenzura zato, ker kdorkoli hoče pokazat sliko Muhammeda ga vi cenzurirate.
Staro 27.06.2008, 15:15
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Vse stvari so preveč napihnjene, zato pa se ljudje "bojijo" muslimanov. Vem, da ste muslimani kot ostali ljudje, niste vsi pokvarjeni, ravno tako kot niso vsi kristjani dobri ali pa ateisti...ali pa kdor koli...povsod so dobri in slabi...
Staro 27.06.2008, 17:17
Krvava_Meri Uporabnik Krvava_Meri ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Naslov: Zagorje od Savi
Sporočila: 2

Enostavno morala sem pobrskati za tem "ajetom" iz Korana. Da se na lastne oči prepričam, kako "grozni" so suniti in šiiti.

"Čemu bi iskal drugega sodnika namesto Gospoda, ko pa vam on jasno razodeva Knjigo? Tisti pa, ki so Knjigo prejeli, dobro vedo, da tvoj Gospodar po resnici razodeva Koran, zato nikar ne dvomi!"

In če izhajam zgolj iz tega in zanemarim svoje (dokaj oprijemljivo) znanje o islamu, bi rekla, da je Allah potem tudi Mohamedu prenesel to "resnico", ki je napisana v Koranu, katerega načel se držijo suniti in šiiti.

Ampak res ... iz tega ajeta ne moreš razbrati eksplicitne resnice, da so vse drugi muslimani pravzaprav nemuslimani. In če to ni mogoče, od kje ti pravica, da govoriš, kdo je pravi vernik in kdo ni? Ravno s tem si vrgel vse, ki niso to, kar si ti, in se imajo za muslimane, v isti koš, pa čeprav tega ne počneš z bosanskimi Srbi. Dvorezen meč si si izbral za klesanje "resnice".

P.s. Jaz ne spadam v nobeno od teh skupin. Pa se mi kljub temu zdi kontradiktorna tvoja izjava.
Staro 02.07.2008, 03:49
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: anytown usa
Sporočila: 156

Citat:
Kot prvo bi želel sporočiti, da današnji "Islam" ni Islam ampak sunnizem. To kar prakticirajo na Vzhodu, tako-imenovano "muslimani", to ni Islam in tisti ljudje na Vzhodu niso Muslimani ampak sunniti.
Kam pa pristevas Vahabiste in Sufiste?

Eni in drugi so zanikali svojo originalno tradicijo (Vahabisti sunitsko, Sufisti siitsko). Tradicija, v katero sodi studij Hadith-a ni nujno v nasprotju s naukom, da je Koran edino razkritje resnice. Hadith je komentar na Koran (na zivljenje Profeta, njegova dejanja in besede), in ga ni potrebno kanoniti (ceprav to res prakticno je...) v nobeni tradiciji. Hadith se ne postavlja nad Koran, ne v sunitski, niti siitski tradiciji. Hadith sam, v komentarjih na izreke Profeta, v nesteto mestih trdi, da je Koran edino pravo razkritje.

Tvoj fundamentalizem (ne mislim tega nujno kot negativno oznako) je fascinanten. Lahko podas kaksen link podobno mislecih?
Staro 04.07.2008, 08:40
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850

Kiborg

Ali mi lahko poveš (prosim te) kaj je to Šerijatski način življenja?
hvala
Staro 04.07.2008, 17:16
Khalil Uporabnik Khalil ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Khalil
Član od: Jan 2006
Sporočila: 18

Citat:
Objavil-a kiborg Prikaži sporočila
če želi kdo vedeti karkoli o resničnem Islamu, naj si prebere Kur'an, pravtako, če nekdo želi vedeti karkoli o Kristjanih ali Krščanstvu, si običajno prebere Biblijo.
S to razliko, da obstaja Biblija v slovenskem jeziku že 500 let.
Hmm, le zakaj ne obstaja Koran v slovenskem jeziku? Saj ga Slovenci niti ne morejo brati (tudi če bi hoteli).
Kje šele, da bi bil na voljo brezplačno v spletni obliki v slovenskem jeziku kot je biblija.net

Bo potrebno malo več prostovoljstva ali financiranja tega projekta (prevajanja), da pride ta knjiga med ljudi (Slovence).

Nazadnje uredil Khalil : 04.07.2008 ob 17:39.
Staro 04.07.2008, 17:29
Khalil Uporabnik Khalil ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Khalil
Član od: Jan 2006
Sporočila: 18

Citat:
Objavil-a kiborg Prikaži sporočila
Kot Musliman ne morem sovražiti VSEH Srbov, čeprav so Bosanski Srbi pregnali moje sorodnike iz Bosne v širni svet. Kaj naj storim? Naj rečem da s emora Pravoslavna cerkev podreti?

Jaz se ne stirnjam z Bosanskimi Srbi, predvsem z točno določenimi osebki, ki so dejansko pobijali in posiljevali po Bosni med leti 1992 in 1995.
Govoriš o islamu (religiji), ali skušaš sedaj odpreti temo o nacionalnosti in nacionalizmu?
Grow up! Se mi zdi, da nisi na pravem forumu o tej tematiki (Religioznost).
Kaj ima večina Slovencev s pravoslavno cerkvijo, srbi in bosanci, razen tega, da jih mnogo prebiva v Sloveniji in smo nekoč imeli skupne politične korenine?

Drugače pa mi je všeč pesmica:
http://www.youtube.com/watch?v=aa-TF...eature=related

Če je Islam mir, potem ne moreš nikogar sovražiti. Govori torej o Islamu in ne načenjaj sedaj nacionalnih tem.
Staro 04.07.2008, 19:50
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a Khalil Prikaži sporočila
S to razliko, da obstaja Biblija v slovenskem jeziku že 500 let.
Hmm, le zakaj ne obstaja Koran v slovenskem jeziku? Saj ga Slovenci niti ne morejo brati (tudi če bi hoteli).
Že dolgo vrsto let ga lahko berem, res da ne v slovenskem jeziku, pač pa v "bivšem bratskem" (naslov: Prevod značenja Kur'ana), ki ga najbrž vsi kar dobro obvladamo, mi, malo starejši pa sploh, saj je bil eden od tujih jezikov, ki smo se ga učili v šoli. Megleno pa se mi dozdeva, da je tudi slovenski prevod nedavno izšel (?).
Poišči v knjigarnah ali knjižnicah, če bi ga želel prebrati. Jaz sem ga pred mnogo leti kar kupila, ga nekajkrat prebrala, občasno še vedno pogledam kakšno stran v njem. Pa nisem muslimanka, da ne bo nejasnosti.

Tile prepiri med različnimi ločinami muslimanov pa me pravzaprav ne zanimajo, imam "poln kufr" že itak tistih, ki jih imajo stoletja med seboj razne krščanske ločine.
Staro 17.07.2008, 19:59
sch0ll7 Uporabnik sch0ll7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

Vsaka drzava ima svoje zakone in nemoremo nikakor primerjati Slovenije in S. Arabije, ker to je muslimanska sveta zemlja kjer je Mekka in Medina...to je isto kot ce bi ljudje zahtevali, da se postavi moseja v Vatikanu.
No sej nisem hotel zdaj zaceti o tem ampak se mi zdi, da bi bilo pravicno do muslimanov, da imajo mosejo v Sloveniji, ker smo pac enakopravna druzba in to moramo spostovati!

Kar se tice korana..pa mislim, da ga je v slovenscino prevedel sin od Jelincica [jeklenega]...

Klemen Jelinčič Boeta, rojen 1973., .. Je svobodni prevajalec – iz bosanskega jezika je denimo prevedel Koran –
Pa je bil njegov ocek toliko proti izgradnji moseje...kasneje sem iz zanesljivih virov [moj prijatelj, ki je bil na kavici z Zmagom Jelincicom] izvedel, da sta se pogovarjala o tej temi in, da je rekel, da je vse stvar politike in da nima nic proti gradnji moseje...kar je razumljivo da je vse politika in izpostavljanje novinarjem.

Res je pa, da se veliko ljudi [tisti, ki so nerazgledani in neizobrazeni, ki se zapirajo doma itd.] dobesedno boji muslimanov, ker ne znajo razmisljati z lastno glavo ampak cloveka takoj ocenijo po veroizpovedi oz. imenu!...Moramo vedeti, da smo v 21. stoletju in da smo v Sloveniji, ki naj bi bila razvita in odprta drzava...kar pomeni da moramo malo drugace razmisljati!
Zanima me kako bo cez 50 let ko bo po Ljubljani vec crncev, azijcev kot slovencev...in to se bo zgodilo v kratkem...samo poglejte Milano, kjer pridete v Mcdonalds in so sami azijci in crnci...in ostalih mestih po evropi.....kar me prav nic ne moti....pac stvar globalizacije in priseljevanja..vsi ljudje smo enaki..samo se mi smilite tisti, ki boste cez par desetletij zaprti doma, ker vas je strah drugacne koze, vere, itd...

to bo vse...grem pocas na pir...btw..nism musliman ampak mam par kolegov, ki so muslimani.

lp

Značke
islam, resnični

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
islam v sloveniji ekica Religija in filozofija 170 20.03.2007 17:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:19.