Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.03.2008, 05:57
howrude Uporabnik howrude ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce howrude
Član od: Feb 2006
Sporočila: 105
Privzeto idealne nastavitve za cimvisji upload

ima siol kaksne priporocile kako nastaviti (tweak-at) winxp da bo upload cimblizje maximu na 20/20
namrec v zadnjem casu (3-4 tedni) mi upload ne gre nikamor (rapidshare, megaupload, skoraj vsak free host, ki so bili do tedaj edini nacini doseganja maximalnih upload, so se upocasnili kar za nekajkrat, najbolj na primer rapidshare, ki je prej dobesedno raztural glede uploada)

bom kasneje poiskusil tudi upload direktno z direktnim prikljuckom na modem in v linuxu, samo vseeno me zanima kaksne nastavitve priporoca siol da deluje linija 20/20 cim bolj optimalno v razlicnih situacijah (tcp receive window)

pa ce slucajno uleti kdo ki uporablja t-2, kaksen je vas maximalen upload na rapidshare.com?

Nazadnje uredil howrude : 26.03.2008 ob 06:11.
Odgovorite s citatom
Staro 29.03.2008, 16:10
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: idealne nastavitve za cimvisji upload

Če prenašaš eno samo datoteko je tudi veliko odvisno od programa, ki ga uporabljaš. Razlike so se (ko sem testiral) pokazale že med FileZillo 2 in FileZillo 3 ... Vsak program po svoje utilizira tcp receive window in s tem hitrost povezave (kjer gre za eno sejo seveda)... V praksi se je pri tem bolj izkazal linux in pa vista... XP kot dokaj star OS ni pokazal najboljših rezultatov.... Seveda pa te nastavitve so neodvisne od ISP-ja.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.04.2008, 00:21
Pripravnik

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Če prenašaš eno samo datoteko je tudi veliko odvisno od programa, ki ga uporabljaš. Razlike so se (ko sem testiral) pokazale že med FileZillo 2 in FileZillo 3 ... Vsak program po svoje utilizira tcp receive window in s tem hitrost povezave (kjer gre za eno sejo seveda)... V praksi se je pri tem bolj izkazal linux in pa vista... XP kot dokaj star OS ni pokazal najboljših rezultatov.... Seveda pa te nastavitve so neodvisne od ISP-ja.

lp
neodvisne od ispja, hm, tcp receive window je odvisen od pinga, in splosen ping je odvisen od ispja in ce je ping odvisen od ispja, iz tega icisto preprosto izhaja da je tcp receive window odvisen od isp-ja (primer ce ste recimo zboljsal nekaj, in se je ping zboljsal, se tcp receive window spremeni ...right ?)
Odgovorite s citatom
Staro 02.04.2008, 00:30
Pripravnik

moral bi rect...se Idealni tcp receive window spremeni (v visti in linuxu automaticno, v xpjih seveda ne)
Odgovorite s citatom
Staro 02.04.2008, 08:44
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Ok....ampak še vedno so NASTAVITVE (ker ne moreš nič nastavljati v zvezi s tem) neodvisne od ISP-ja ... je tako?

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
cimvisji, idealne, nastavitve, upload

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 10:35
Nastavitve ATA VOIP vmesnika za telefonski sistem v Sloveniji schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2006 11:38
Upload filma iz PCja na TV poba2001 SiOL TV 41 29.10.2006 19:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:04.