Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.07.2008, 16:43
alekksa Uporabnik alekksa ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 1
Privzeto Slaba tehnicna podpora in se kaj vec...

Nisem si mislil, da se bom kdaj pritozeval na tem forumu, ampak kar je prevec je pa prevec.
Danes (petek 25.07.2008) okrog pol enajstih dopoldan brskam po internetu in naenkrat pof, interneta ni vec.
Kot ponavadi, resetiram modem, nic, resetiram se router, nic, malce se malce poglobim v mrezo z raznimi pingi in podobno in vse kaze, da je padla linija. Pocakam kaksno uro, vmes parkrat resetiram modem in router, se vedno nic.
In na koncu poklicem siol tehnicno pomoc, da poizvem v tej zadevi, ceprav imam s to t.i. tehnicno pomocjo bolj slabe izkusnje.

Torej poklicem in po nekajminutnem igranju glasbe se mi oglasi operater Jani iz Maribora. Povem mu za moje tezave in kaj sem poizkusil. A on se vedno vztraja, da naj resetiram modem. Jao... o.k. resetiram z njim na liniji. Se vedno nic. LAN lucka sveti WAN lucka sveti, linije ni. Povem, da mi pise na routerju modem detected / PPPoE disconnnected. On vztraja, da je napaka pri meni.
In mi pove; prikljuci racunalnik direktno v modem skreiraj PPPoE povezavo, se prijavi in bos videl, da dela.
Jao, to bo pa malce tezje, ko imamo LAN po celi hisi, router tu, modem tam etc. Pa odgovori Jani iz Maribora, da to ni tezko. Samo kabel iztaknes iz routerja pa vtaknes v modem. Hvala, hvala. Mu povem, da se malce pa ze spoznam na racunalnike in se vedno mislim, da je linija. On odgovori, da se tudi on spozna, ima doma racunalnik in switch, jaz naj priklopim racunalnik direktno v modem in bo delalo. In naj ga potem poklicem.

Ne vem zakaj, ampak poiskal sem kabel, razklopil mrezo, priklopil racunalnik direktno v modem, kreiral na enem PC-ju povezavo in zagnal povezavo. Seveda ni bilo nic. Se ne morem logirati error ta pa ta.
Jao.
Poklicem ponovno SIOL "Tehnicno pomoc". in se oglasi Sandi. Povem, da sem ze govoril z operaterjem (Jani iz Maribora) in povem kaj mi je narocil in mi se vedno ne dela. Povem svoje uporabnisko ime, pa pravi prijazni operater Sandi:
Ali je to lokacija Ljubljana-Rudnik-Rakovnik. Potrdim. Pa mi lepo pove, da je ob priblizno pol enajstih padla linija, serviserji so ze na terenu in bo v nekaj urah odpravljeno.
?!?!?!
Lepo, odlicno, zakaj pa sem dvakrat po 7-10 min cakal na operaterja, iskal kable, se plazil, da sem preklopil racunalnik?
Jani iz Maribora, kje si?
A se vedno trdis, da je napaka na moji strani?

V nekaj letih uporabe sem 5x ali 6x poklical SIOL. VEDNO ampak res VEDNO (razen zadnji klic g. Sandi, ki mi je prijazno povedal za napako na liniji) so me prepricevali, da je napaka na moji strani. In VEDNO je bila na njihovi.

G. Jani iz Maribora (pa se mnogi drugi operaterji) nikar ne zacnite pogovora s stranko s predpostavko, da imate na drugi strani absolutnega tehnicnega analfabeta. In nikar stranke ne prepricujte, da veste vec od nje. To ni profesionalno.

Ne vem zakaj ima mnogo (ne bom rekel vecina) operaterjev tehnicne pomoci na SIOL-u obcutek, da jih klicejo samo ljudje, ki tehnicno ne poznajo racunalnika.
Ko sem jaz delal na tehnicni pomoci (da, g. Jani iz Maribora, tudi jaz imam tovrstne izkusnje, samo ne na SIOL-u) so najveckrat klicali ljudje, ki so poznali tehnicno plat racunalnika. Mi smo vsa vprasanja, tezave in mozne resitve vpisovali v bazo znanja (t.i. knowledgebase) in v tej bazi je veliko resitev do katerih so prisli uporabniki sami skozi pogovor s tehnicno pomocjo. Torej so v tej bazi v bistvu velikokrat vpisane resitve uporabnikov in ne operaterjev.
Res pa je, da smo pogovor priceli s predpostavko, da stranka pozna tehnicno plat racunalnika. Ce je kasneje stranka povedala, da se ji ne sanja o tem, potem se spustis na osnovni nivo in jo vodis korak za korakom. S tem se mnogokrat prepreci, da pride do hude krvi in zamer.

No pa, da ne razpredam vec
hvala g. Sandi za prijaznost, vam g. Jani (upam, da boste brali ta post) pa se zal ne morem zahvaliti, upam pa, da boste spremenili vas odnos do strank. S taksnim odnosom mecete slabo luc na celotno tehnicno podporo na SIOL-u.

brez zamer
in lep pozdrav
Aleksander
Odgovorite s citatom
Staro 25.07.2008, 18:29
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Slaba tehnicna podpora in se kaj vec...

Celotna tehnična služba je bila obveščena o izpadu, ki se je danes zgodil na vašem območju. Gospodič Jani bi tudi o tem vas moral obvestiti in je nedopustno, da ni preveril ali kličete iz poprej omenjenega območja. Temu primerno bodo tudi sledili ukrepi.

V imenu celotne tehnične pomoči se vam opravičujem.

Lp, Urban
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kaj, podpora, slaba, tehnicna, vec

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nokia problemi/nasveti/pomoč nbadrafter Mobilna telefonija 232 05.07.2013 10:04
Podpora Tibetu Mediator Svet in ljudje 37 09.05.2009 19:47
Odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada? freya Zdravje 25 15.02.2008 11:50
Slaba slika na SIOL TV marq1 Tehnična pomoč 2 09.02.2008 19:53
Slaba internetna povezava markokov Tehnična pomoč 9 03.06.2007 21:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:03.