Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 22:44
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351
Privzeto Re: Kadilski zakon

Že nekaj deset objav izpuščate jedro zakona.

Na javnih prostorih bo prepovedano kajenje med drugim tudi zaradi tega, ker imajo zaposleni v teh ustanovah pravico delati v čistem okolju.

Poleg tega mi je všeč, da bo starostna meja za nakup cigaret 18 let.
Staro 08.01.2007, 22:49
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a nejc
O ***o vas, kk zblojena logika.
Nekadilci niso uživači. LOLOLOLOLOL
Ja v čem pa uživajo? V kajenju že ne. V pitju tudi bolj slabo. Pitje kave, alkoholnih pijač in kajenje paše skupaj. Nekadilci uživajo edino v nerganju. Poskusi prepovedati kajenje v kavarni. Te so itak uničili komunisti iz ideoloških vzrokov. Zdaj pa, ko se počasi vračajo, jih bodo pa uničili militantni nekadilci.

Citat:
Objavil-a nejc
Jelengar, žal kažeš, da ti slovenski lokali niso preveč domači. Kafičev, pubov ipd. v Sloveniji praktično ni, ki bi bili nezakajeni. Če pa že imajo prostor za nekadilce(kar res predpisuje trenutna zakonodaja), pa ta ni fizično ločen od kadilskega ali pa je recimo(ta mi je najboljša) en štuk višje(brez fizičnih pregrad). Ker vemo, da dim potone na dno.:D
Ne vem, jaz vedno vidim, kako gre dim navzgor. Verjetno zaradi tega ker je toplejši od zraka okolja. Torej tvoj argument fizikalno ne vzdrži . Glede kafičev in pubov (pivnic) pa tu sploh ne bi smelo biti nobenega dvoma. Tako, kot vsi vedo kaj se dela v koffie-shopu bi morali vedeti tudi nekadilci kaj se dela v kafičih in (pivnicah). Ljudje tam pač popivajo in ob tem kadijo. Komur to ne paše, gre lahko drugam. So tudi lokali za nekadilce.

Citat:
Objavil-a nejc
Pa mi lepo Jelengar(dejmo čist konkretno za primer Ljubljano), naštej lokale v Stari Ljubljani in bližnji okolici, kjer je tako urejeno, kot ti trdiš. Js lahka trdim, da vem za 10 lokalov(ne gostiln, restavracij itd.....govorim za kafiče, pube ipd.), ki so obenem najbolj "in", kjer ni tako urejeno. Seveda me kot kadilca to ne moti preveč, ker se lahko razdajam svoji navadi. Me pa moti(tako kot med drugim nekdailce), da dam gor sveže cunje, skočim za 5 minut v en tak lokal, pa pridem vn v cotah, primernih za pranje.
Poglej Nejc. Če se igraš z dojenčkom, potem lahko pričakuješ, da te bo le-ta slej kot prej polulal. Isto je v kafičih in pubih. Ti lokali so za popivanje in druženje ob kajenju. Če ti to ne paše pojdi v lokal, kjer ljudje ne kadijo. Simple as that.

V stari Ljubljani grem jaz zelo rad k Pavli. Tam mi odgovarja vse. Odlična ponudba domače slovenske kuhinje, točeno laško temno pivo (kar je v Ljubljani redkost) in ločena prostora za kadilce in nekadilce. Tam tudi vedno izberem prostor za nekadilce. Torej ne mi reči, da jih ni.
Citat:
Objavil-a nejc
Torej...Res bi rad slišal en konreten argument proti uvedbi takšnega zakona!!! Lepo prosim. Ne nabijat z razlogi, kk bo obisk lokalov padel. To ni argument. Vsaj nima enake teže kot jo ima nasprotni argument, ki je povezan s splošnim zdravjem ljudi.

Ajde, da vas vidim. Pa če nis bral vsega. Js sm kadilc že od 15. leta, torej 8 let. Skadim škatlo na dan, če ga pijemo, tud 2.
Nejc, jaz sem naštel že celo kopico argumentov in se mi jih ne da zdaj spet tebi na čast (ker si bil len in jih nisi prebral) ponavljati.

1. Kafiči, pivnice - tam se pač kadi (Nekadilcem tja NI TREBA ITI POD NUJNO)
2. Javni prevoz - prepoved kajenja
3. Javni kulturni prostori (koncertne dvorane, kino dvorane) - prepoved kajenja
4. Glasbeni klubi - prepoved kajenja med koncerti, po koncertu - dovoljeno. Meni gre res na jetra, ko pridem po koncertu domov - smrdeč kot dimnik.
5. morda sem še kaj pozabil.......

Sicer pa sem za segregacijo. Posebni lokali za kadilce in nekadilce. Pa da se vidi. Ponudba in povpraševanje bi hitro dala verodostojen odgovor koliko je enih in drugih. Jaz napovedujem, da se nekadilski lokali ne bi obnesli.

Evo, toliko, več se mi ne ljubi.

P.S.
Aja, pa daj Nejc nehaj svirat ****u, pa raje nehaj kadit. Dokaži to kar govoriš z dejanjem.

Nazadnje uredil Jelengar : 08.01.2007 ob 22:51.
Staro 08.01.2007, 22:54
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868

točno tako. naj se gostinci sami odločijo komu bodo namenjali lokal. vi se pa potem z njimi prerekajte če se jih bo samo en odstotek odločil za odprtje nekadilskega lokala. oz. še bolje, odprite nekadilske lokale kar sami, sodeč po vašem mnenju je to obetavna tržna niša. boste vsi družno dišali v njih.
Staro 08.01.2007, 22:54
Banned

Citat:
Objavil-a Lipovnik

Na javnih prostorih bo prepovedano kajenje med drugim tudi zaradi tega, ker imajo zaposleni v teh ustanovah pravico delati v čistem okolju..
Kako se pa taista država obnaša do delavcev obolelih za Azbestozo. (Salonit anhovo press).
In še moj odgovor. Vsak naj dobro ve kam hodi delat. Delavci v Salonitu pa tega niso vedeli, oziroma so zvedeli, ko je bilo že prepozno.
Staro 08.01.2007, 23:05
Uporabnik

si predstavljate rokenrol bar, al pa jazz bar pa brez čikov? dejte nehat ga srat no. pomislite na sexndrugsnrokenrol in koliko glasbenikov kadi. tistih pravih, ki včasih tud prestopijo meje, ne čukov in aerosmithov...in potem povabite enga toma waitsa da vam zapoje v baru in mu obenem prepoveste čik...

mi že to ni jasno kako lahko nekemu gostincu ukažeš kaka so pravila igre v njegovem lokalu. ej pa sej gre za čike, v vsaki trgovini jih dobiš... mah sej se mi ne da. itak smo izgubili ker smo manjšina. naslednji so na vrsti vsi z živahnejšo prebavo, matr sam nej mi en prdne zraven mene ko sem na javnem mestu.
Staro 08.01.2007, 23:05
Banned

Citat:
Objavil-a nejc
V zakajene lokale pa nekadilci hodijo, ker je kadilcev med mladimi ogromno in se praktično zmeraj takšne družbe odločijo za lokale ali dele lokalov, ki so namenjeni kajenju.
Bullshit in pervertirana logika. Mularija se zbira vedno tam kjer kaj dogaja. Kajenje je samo eden od stranskih pojavov v lokalih kjer kaj dogaja. Sex, drugs, rock'n'rol..... vse tisto, kar velja za slabo. Tudi popivanje in kajenje ni del imiđa za nekaj dobrega Torej je slabo, ampak to ravno vleče. Gre za logiko: Good girls go to heaven, bad girls go everywhere.
Staro 08.01.2007, 23:06
Banned

Massive, iste misli istočasno.
Staro 08.01.2007, 23:06
ReSTRaine0 Uporabnik ReSTRaine0 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ReSTRaine0
Član od: Jan 2007
Sporočila: 32

Heh, kaj mislite, da je komu mar za vas in vaša pljuča, vaše počutje v gostilni? Da se ne boste počutili kakor pepelniki???? Narod, evropa je totalna zmagovalka glede propadajočih starostnih piramid in preprosto povedano, mora smanjit stroške v zdravstvu, ker ima vedno več upokojencev. Kadilci so najbolj izpostavljeni člen v tem trenutku. V Sloveniji letno umre okrog 3000 ljudi zaradi bolezni pogojenih z kajenjem * stroški zdravljenja = milijončki evrov.
Vaše nekadilske ekstaze v gostilnah so pa pač lucky strike :D
Se spomni kdo filma Demolition man? Sly "the čoba" Stalone se je prebudil v svetu v katerem so prepovedali sol.

Mogoče kdo razume moj oČiteN Namig :O
Staro 08.01.2007, 23:08
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Lipovnik

Na javnih prostorih bo prepovedano kajenje med drugim tudi zaradi tega, ker imajo zaposleni v teh ustanovah pravico delati v čistem okolju.

Poleg tega mi je všeč, da bo starostna meja za nakup cigaret 18 let.
pa monitorji v pisarnah sevajo, in zapestja me bolijo od tipkanja, hej kaj ko bi ljudem ukazali še da naj se v lokalih preveč ne derejo. bo še kak kelner božjast fasov....
Staro 08.01.2007, 23:25
Banned

Citat:
Objavil-a ReSTRaine0
Heh, kaj mislite, da je komu mar za vas in vaša pljuča, vaše počutje v gostilni? Da se ne boste počutili kakor pepelniki???? Narod, evropa je totalna zmagovalka glede propadajočih starostnih piramid in preprosto povedano, mora smanjit stroške v zdravstvu, ker ima vedno več upokojencev. Kadilci so najbolj izpostavljeni člen v tem trenutku. V Sloveniji letno umre okrog 3000 ljudi zaradi bolezni pogojenih z kajenjem * stroški zdravljenja = milijončki evrov.
Vaše nekadilske ekstaze v gostilnah so pa pač lucky strike :D
Se spomni kdo filma Demolition man? Sly "the čoba" Stalone se je prebudil v svetu v katerem so prepovedali sol.

Mogoče kdo razume moj oČiteN Namig :O
Me prav zanima če ga bo razumel Nejc., ki že kadi od 15 leta naprej.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 10:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 10:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:43.