Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 07.01.2007, 21:19
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a nattka
kar naj se stiskajo v komorah ... bodo vsaj videli, kako je bilo nam nekadilcem vsa ta leta ...
Brez skrbi, mene osebno to ne moti. Pač ne bom hodil v gostilne in tam pil drago pijačo. Pri tem bo tudi država od mene pobrala manj davka. Tudi doma si lahko narediš zelo dobro žurko in še to poceni
Staro 07.01.2007, 21:22
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Veš kaj mislim.
Kadilci bodo še vedno hodili v gostilne, že iz navade.
Nekateri bodo imali dober izgovor, da nehajo kadit (poznam enih par).
Nekadilci bodo raje začeli hodit v gostilne.
Menim, da neke spremembe v prometu gostiln ne bo.
Staro 07.01.2007, 21:22
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Tudi avtomobile ukinit,saj so v Nemčiji ugotovili, da katalizatorji in dizel povzročajio raka.
Pa tiste smrdljive deodorante. Iz ženskih garderob smrdi kot iz sekreta.
Pa še marsikaj bi se našlo.
Enostavno prepovedat prodajo cigaret in bo kar bo.
Staro 07.01.2007, 21:45
Pripravnik

Lepo počasi.

A misliš,da bo naslednji zakon o prostituciji?
Sicer mislim, da slovenčki še nismo zreli za kaj takega, ampak pri tej vladi je vse možno.

Nazadnje uredil Lipovnik : 07.01.2007 ob 21:48.
Staro 07.01.2007, 22:01
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Sporočila: 460

Pozdravljam ta zakon.

Zadeva je dokaj enostavna: kadilci posegajo v osnovne pravice nekadilcev. Kadilci bodo še vedno imeli možnost kaditi v kadilnicah in na prostem. Nekadilci smo pač imeli dolga leta možnost dihati samo na prostem, čeprav nismo s tem posegali v nikogar.
Staro 07.01.2007, 22:07
ata
Guest
Sporočila: n/a

Kakšna osnovna pravica nekadilcev?
A je osnovna pravica nekadilcev to, da svoje frustracije stresajo na kadilce? Nihče vas ne sili hoditi v gostilne! V gostilnah se pa kadi, torej potrpi, ali pa ostani doma.

Kaj pa moja pravica abstinenta, da mi gostilni ne težijo pijanci? Prav za vsakim šankom se najde kdo, ki mi piha svojo smrdljivo pirovsko sapo za vrat.

Sem za popolno prevoved kajenja tudi v lokalih, ampak samo v primeru, da se popolnoma prepove tudi točenje in pitje alkohola v istih prostorih,
Staro 07.01.2007, 22:16
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

za novo leto sem končal kaditi :P
Staro 07.01.2007, 22:26
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a ata
Kakšna osnovna pravica nekadilcev?
A je osnovna pravica nekadilcev to, da svoje frustracije stresajo na kadilce? Nihče vas ne sili hoditi v gostilne! V gostilnah se pa kadi, torej potrpi, ali pa ostani doma.

Kaj pa moja pravica abstinenta, da mi gostilni ne težijo pijanci? Prav za vsakim šankom se najde kdo, ki mi piha svojo smrdljivo pirovsko sapo za vrat.

Sem za popolno prevoved kajenja tudi v lokalih, ampak samo v primeru, da se popolnoma prepove tudi točenje in pitje alkohola v istih prostorih,
Tudi od pijanščine zboliš, lahko dobiš raka na jetrih. Da ne govorimo koliko stanejo zdravstvo pijanci, ki se gredo zdravit in potem ponovno pijejo.
Da sploh ne omenim koliko družin trpi zaradi pijancev. Pretepanje družine, karamboli na cestah z smertnim izidom ali z hudimi telesnimi poškodbami. Kadilci so še nula proti tem pijancem.
Globalno segrevanje zemlje in to ne zaradi kadilcev ampak velikih gigantov, ki zastrupljajo ljidi, živali, rastline in vse drugo kar je živega.

Nazadnje uredil kapara : 07.01.2007 ob 22:33.
Staro 07.01.2007, 22:56
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Hipokrizija.
1) Država služi mastne denarje iz cigaret, če je naše zdravje tako pomembno, naj jih prepove in adijo pare!

2)Na lestvici drog, ki povzročajo odvisnost je nikotin z ramo ob rami z heroinom, alkohola se je lažje odvadit kot nikotina, THC, tetrakanabinol-hašiš, marihuana, pa sploh ne povzroča odvisnosti niti nima dokazanih škodljivih učinkov, pa je prepovedana.... noro.

3)V zadnjih letih je promet v mestih za parkrat narastel, dobesedno se dušijo v monoksidu in raznih spojinah, pa nikomur ne pade na pamet, da se meščani dosti bolj zastrupljajo na ta način, kot pa naj bi jih zastrupljali kadilci..Prepovejmo približevanje mestu z avtom!

4) Vodo in posledično povrtnine in meso imamo zastrupljene do amena z rakotvornimi polutanti, ki se nalagajo v telesu, po zaslugi kemijske industrije. Nikome ništa..

5.)Farmacevtska industrija proizvaja zdravila z vedno več stranskimi učinki, ki jih blaži z drugimi zdravili, nenadzorovana poraba zdravil skokovito narašča, pa nič...

6.)Smrtnost zaradi odpovedi ledvic je na drugem mestu vzrokov smrti..Do odpovedi ledvic prihaja večinoma zaradi učinkovin, ki jih vsebujejo VSA zdravila....tudi tega vam ne bo nihče prišepnil...

7) Prepovejmo basanje s hrano, holesterol kosi že v otroških vrtcih!!!

Sam naj se mi kak nerazgledan hipokritski nekadilec približa in bluzi o škodljivosti čikov...
Ga bom pokadil.
Staro 07.01.2007, 23:04
Pripravnik

Mene pa samo dim moti, ker me oči pečejo in mi obleka smrdi.
Poleg tega, če malo preveč spiješ v zakajeni gostilni in preveč spiješ v čistem ozračju, da drugi dan prvi primer veliko večjega tigra, pa čeprav sem nekadilec.
Če se bi šlo za zdravje mi je pravzaprav čisto vsseno.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 10:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 10:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:59.