Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 00:58
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a ata
Za pijance je so pa postranska škoda predvsem njihovi družinski člani. Na žalost otroci ne morejo izbirati staršev, medtem ko zaposleni lahko poiščejo drugo službo.
Ravno tako, kot tebe nihče ne sili v lokal kjer se kadi, tudi iskalec zaposlitve dobro ve kje bo delal. Gre za povsem svobodno odločitev.
Ampak, kot sem že dejal, če bo obveljala popolna prepoved pitja alkohola v lokalih, sem takoj pripravljen sprejeti tudi popolno prepoved kajenja. Si pripravljen na tak kompromis?
Bi bil tudi za ta predlog, če ne bi bilo to totalno zgrešeno z načelnega vidika!

In dobro si preberi moje besede, če jih že citiraš. Napisal sem, da pijača sama po sebi ni škodljiva, škodljiva je njihova zloraba. Pa tudi, če ne veš je tudi voda pijača. Vir: moj SSKJ. :D

Karikiraš in zavajaš ampak kakorkoli obrneš tvoja logika ne drži vode. Še dobro, da tisti, ki sprejemajo zakone niso bili takšni v temu primeru.

BTW a si ti imel kakšno travmatično izkušnjo z alkoholiki?! Ker je vsak tvoj odgovor na argument o kajenju besno naperjen proti alkoholu.
Staro 08.01.2007, 02:12
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Sem proti kretenskemu predlogu omejevanja kajenja. Sam sem bivši kadilec. Bolj natančno povedano - bivši družabni kadilec. Pač, kadit sem nehal, ker sem se odločil da za življenje ne potrebujem dima, ki bi mi verjetno škodil. Zato pa, kdaj pa kdaj, grem rad v gostilno in tam ob kavi ali pivu v prijetni družbi rad prižgem en cigaret. To se mi zgodi morda 3X na leto. Po kakšnem bolj obilnem obroku na kakem pomembnem družabnem srečanju pa zelo rad prižgem kako cigaro. Cigaro prižgem iz čistega uživaštva. Po obilnem obroku pač paše. Ampak to se mi zgodi morda enkrat na leto. ...

Skratka, jaz bi uvedel kadilsko / nekadilski apartheid. Posebni javni lokali za kadilce ter posebni javni lokali za nekadilce. Po stari kapitalistični maksimi o ponudbi in povpraševanju bi si upal stavit, da bi vsi lokali za nekadilce slej kot prej izumrli. Zakaj? Zato, ker ljudje hodijo v javne lokale zaradi druženja ob popivanju, kjer kadijo in se zabavajo. Ne vem sicer zakaj, ampak nekako se mi zdi, da v lokale izključno za nekadilce, le-ti ne bi prav pogosto vstopali in bi slej kot prej propadli.

Prepoved kajenja v gostilnah bi bila kot prepoved molitev v cerkvah, oziroma prepoved onegavljenja v kuplerajih (zaradi drkađij).
Tako kot me nihče ne priganja v cerkev ali kupleraj, tako me tudi nihče ne priganja v gostilne. Zato vsekakor podpiram apartheidski zakon za kadilce in nekadilce. Po obiskanosti enih in drugih bi kar kmalu videli kolikšno je zanimamnje za nekadilske gostilne.

Nazadnje uredil Jelengar : 08.01.2007 ob 06:00.
Staro 08.01.2007, 05:47
ata
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a d28
Bi bil tudi za ta predlog, če ne bi bilo to totalno zgrešeno z načelnega vidika!

In dobro si preberi moje besede, če jih že citiraš. Napisal sem, da pijača sama po sebi ni škodljiva, škodljiva je njihova zloraba. Pa tudi, če ne veš je tudi voda pijača. Vir: moj SSKJ. :D
Ne sprenevedaj se. Sam govorim izključno o alkoholu in to tudi napišem.
Kako lahko zlorabiš mleko? Da nekoga v njem utopiš, ali kaj?

In zakaj natančno naj bi bil ta predlog totalno zgrešen? Popolna prepoved alkohola je popolnoma enaka totalni prepovedi kajenja? Se bojiš, da boš moral na skrivaj piti?

Citat:
Objavil-a d28
Karikiraš in zavajaš ampak kakorkoli obrneš tvoja logika ne drži vode. Še dobro, da tisti, ki sprejemajo zakone niso bili takšni v temu primeru.

BTW a si ti imel kakšno travmatično izkušnjo z alkoholiki?! Ker je vsak tvoj odgovor na argument o kajenju besno naperjen proti alkoholu.
Kaj si pa ti tako naperjen proti kajenju? Travmatična izkušnja zaradi kajenja? Ali pa samo opozarjaš na to, da alkohol praviloma povzroča travmatične izkušnje, medtem, ko za kajenje kaj takega ne moreš trditi?

Seveda je vsak moj argument besno naperjen proti alkoholu, zato ker je lakohol neprimerljivo večje družbeno zlo, ampak v naši državi (in socialnem okolju) je tako, da se ga lahko mirno natankaš, pa si ga samo "Malo preveč na zob dal", če pa samo eno prižgeš, si pa "smrdljiv prasec".
Opozarjam predvsem na dvojna merila in na svetohlinskvo tistih, ki s pirom v roki udrihajo po kadilcih.

Mimogrede: dobro se spomnim, ko je bil že dolga leta nazaj odprt prvi lokal za nekadilce v Ljubljani (se mi zdi da nekje na Miklošičevi). Pred kamerami je v tistem lokalu nastopal sam minister za zdravje (mislim, da je bil Keber) in veselo udrihal po kadilcih. Da se je v njegovem ozadju tip z že precej zapitim obrazom sredi dopoldneva nacejal s pivom, ga ni nič motilo.

Pa še to: ta isti minister je zagnal celo kampanjo o škodljivosti mleka (!), ko je Slovenija prilagodila zgornjo mejo maščob v mleku (iz 3,2 na 3,6%). Ampak, ko je bilo treba nazdraviti, pa v kozarcu nikoli ni imel soka.
Staro 08.01.2007, 08:53
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Tole temo smo pred leti že do kosti obdelali.
Po moje gre spet za en velik biznis- dobiček zavarovalnic, ker se gredo to po celi evropi.
Za sabo pa potegne še cel kup zaposlitev za nadzor in izdelavo prostorov.
Vedno pa porinejo naprej človekove pravice.
Mislim, da je to trapasto, ker osnovne pravice so v ustavi. Ostalo pa kar koga moti se da po zakonih
tožiti in dobiti ali izgubiti.
Ti zakoni, ki se sprejemajo so izlobirani od zavarovalnic in zdravnikov, da raji poberejo čimveč in ji
naprtijo še odgovornost za svojo nesposobnost.
Staro 08.01.2007, 08:56
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Sem kadilec, absolutno podpiram zakon!!!
Staro 08.01.2007, 09:01
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a nejc
Sem kadilec, absolutno podpiram zakon!!!
Ko bi bilo več takšnih, ki zmorejo misliti tudi na druge, ne le nase. Bravo!
Staro 08.01.2007, 09:08
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Podpiram zakon!!!
Staro 08.01.2007, 09:45
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Ne podpiram

Podpiral pa bi zakon
prepoved vožnja z avtomobili v mestih,
prepoved vožnje tovornjakov v tanzitu
Tile oboji se največji osnaževalci zraka, kakor tudi naših pluč.
Staro 08.01.2007, 09:56
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

podpiram zakon.
pa dvomim, da prometa v nekadilskih lokalih ne bo.
Staro 08.01.2007, 09:57
3nity Uporabnik 3nity ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce 3nity
Član od: Nov 2001
Naslov: Sm se nehala iskat, ker je itak BV
Sporočila: 21.664

Citat:
Objavil-a ata
Kakšna osnovna pravica nekadilcev?
A je osnovna pravica nekadilcev to, da svoje frustracije stresajo na kadilce? Nihče vas ne sili hoditi v gostilne! V gostilnah se pa kadi, torej potrpi, ali pa ostani doma.
ker sem nekadilka, moram ostati doma. ker me moti cigaretni dim, moram ostati doma. itd.

ta zakon totalno podpiram.
The kind that makes devils cry

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 10:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 10:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:38.