Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.08.2008, 08:57
sojus Uporabnik sojus ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 131
Privzeto Optika Prospero 632 DSL port status?

Zanima me zakaj nimam tega pod prospero setup?

Rabil bi podatke predvsem šum....

anyone?
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 09:08
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Optika Prospero 632 DSL port status?

ker otika al dela al pa ne dela. nekih vmesnih opcij ni.
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 09:12
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Dunja Prikaži sporočila
ker otika al dela al pa ne dela. nekih vmesnih opcij ni.
Že že, da dela ali ne dela, sam podatke bi pa vseen rad videl
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 10:17
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

kaksne podatke? šuma ni. Ali dela torej ni prelomlen kabl ali ne dela in je prelomlen. Kaj se rabis druga?
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 11:17
Pripravnik

Fora je da so na naši lokaciji bili zelo površni v napeljevanju optike...nwm sicer kero podjetje je to napeljevalo, vendar . Prvič ko sem dobil samo optiko, so ob priklopu ugotovili, da je nekaj narobe, potem so sicer "štukali" sam kabel, vendar so bile kasneje težave.... Po tem naj bi se zamenjal celoten kabel...to se je sicer zgodilo.... vendar še dandanes optični kabli veselo visijo iz stene po bloku(po 15 ovojev...)..., polno je doz....nwm kdo jim je dal licenco za napeljevanje .

Sicer pa se pojavljajo razne napake na tv-ju, zginjajo slike...slika z belimi pikami....pa tut DW je max 2.3 MB, pri paketu 20/20.

Sicer bi že sam poklical tehnika, je bilo že dogovorjeno, vendar me med tednom ni doma...pridem cca. 2-3 mesečno domov, starši pa se na to ne spoznajo najbolje....
Bol se probal z očetom zment da ga pokliče...

To sem pa hotel v bistvu sam preverit, samo sinhronizacijo, SNR...pa vidim da nimam dostopa do tega?
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 17:23
Mojster

Caki malo sliko trga to je fakt.

Downlaoda samo 2.3MB? kolko bi pa po tvoje moglo?

Ping mas kaki? ping je najbolsi indikator ce kaj ni vredu naretu. 15 ovojev ven visi? kje pri sosedih? To samo pomeni da niso vrat odprli ko se je instalacija delala.

Polno je doz? doze so zato da lahko kable skoz napeljejo. Vsakih par metrov je pac ena.

Vem kaj si hoto povedat ampak tega ni na optiki. Vse te motnje kaj se dogajajo se pa dogajajo na siolovih centralah in ti prav nic nemores. Seveda lahko tudi zaradi te zelo nekvalitetne opreme od Iskratela z katero siol ze mnoga leta posluje.

Odpri CMD.exe v windowsu pa naredi enkrat:

tracert www.siol.net
potem pa
ping www.siol.net

Pa copy paste sem not. V kolikor znas seveda.

Nazadnje uredil Sawyer : 03.09.2008 ob 17:25.
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 19:54
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Caki malo sliko trga to je fakt. To se tudi meni dogaja. To je kriv siol in doben drugi. Par dni zaporedoma okol 14:00 do 17:00 je celo vse ***nilo ven in trgalo kompletni TV.

Downlaoda samo 2.3MB? kolko bi pa po tvoje moglo?

Ping mas kaki? ping je najbolsi indikator ce kaj ni vredu naretu. 15 ovojev ven visi? kje pri sosedih? To samo pomeni da niso vrat odprli ko se je instalacija delala.

Polno je doz? doze so zato da lahko kable skoz napeljejo. Vsakih par metrov je pac ena.

Vem kaj si hoto povedat ampak tega ni na optiki. Vse te motnje kaj se dogajajo se pa dogajajo na siolovih centralah in ti prav nic nemores. Seveda lahko tudi zaradi te zelo nekvalitetne opreme od Iskratela z katero siol ze mnoga leta posluje.

Odpri CMD.exe v windowsu pa naredi enkrat:

tracert www.siol.net
potem pa
ping www.siol.net

Pa copy paste sem not. V kolikor znas seveda.

Čudno, da je vse na centralah po tvoje, zakaj so potem šli še enkrat menjati celoten kabel?? Nekaj ni v redu, vsaj glede tv-ja, glede DW pa ja 2,5 MB, 2 mbit, pa 2mbit/s ***i ga, če plačuješ 20 na optiki, potem mi ni vseen k*rc tistih 2 mbit/s.

Sem pa kot vidiš samo spraševal, če se da kako dostopati do tega statusa, ti me pa napadeš??

Sicer pa bom to prepustil tehnikom, da preverijo...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 20:44
Mojster

Ki te napadam? Alo kaj te tebi je. Tehnikom si prepusto prav. Ampak oni nic nemorjo naret na kablu. Tvoj kabel je vredu drugace nebi delalo nix. Zakaj so menjali? Ker kabel ni bil vredo, prelomplen, precvikje ali celo zazgan. Ja po nekod so celo od jeze zazigali omarice od telekoma. Anti telekom folk pac oz obupni sosedi ki niso podpisali dovoljenja za polaganje oz izgradnjo.

Jaz pa te ne napadam. Pac nima dosti cajta pa ti nekaj faktov nastevam povrsti brez da smajla zraven vsake zadeve naredim, kot si ocitno vajen.

In ker meni tudi TV steka prav tak kot pravis, pravtako kolegu v sosednem bloku etc. Zato je napaka pri siolu glede tega.

Vleklo ti pa tudi nebo vec kot 2.3MByte/s ker je to to. Prikaz v windowsu ali ki pac gledas. Nabavi si neki program kot Netlimiter ki kaze pravi bandwith brez overheada. Tam pa bi mogo videt priblizno 2440kB/s.
To pa je tu nekje.
512kbps = 60kB/s efektivno
1024kbps= 120kB/s efektivno
20Mbit = 2400kB/s efektivno
+- par zmuckanih.

Povej pac kje ti beres speed dol. Kateri program, kaksna zadeva. 2.3MB je recimo pri meni maximalno skoraj prikaz pri utorrentu.

Lahko celo naredis speed test na www.speedtest.si moras met javo instalirano.

Sevedno pa nisi naredo pinga do www.siol.net. To je najenostavnejsi nacin preveriti zadevo od doma.
ping -n 200 www.siol.net ; napisi v cmd.exe pa poglej ce mas timeoute al kaj.

Nazadnje uredil Sawyer : 10.08.2008 ob 20:58.
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2008, 22:52
ChaoS Uporabnik ChaoS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 172

Citat:
Objavil-a sojus Prikaži sporočila
Čudno, da je vse na centralah po tvoje, zakaj so potem šli še enkrat menjati celoten kabel?? Nekaj ni v redu, vsaj glede tv-ja, glede DW pa ja 2,5 MB, 2 mbit, pa 2mbit/s ***i ga, če plačuješ 20 na optiki, potem mi ni vseen k*rc tistih 2 mbit/s.

Sem pa kot vidiš samo spraševal, če se da kako dostopati do tega statusa, ti me pa napadeš??

Sicer pa bom to prepustil tehnikom, da preverijo...

lp
Je Sawyer že vse povedu!
Optika je ali je ni - vmesne faze NI ! in ja tudi, če boš imel ping namesto 1ms celih 5ms, ti zaradi tega nebo vleklo nič slabše!, kakor pa vidim iz tvojega posta pri tebi dela vse!, zato ne klicat nikogar, da ne poslabšajo zadeve

Glede razumevanja pojmov Mbit, kB/s.. pa raje začni tukaj, kot pa s tem forumom!
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia

lp
Odgovorite s citatom
Staro 12.10.2008, 10:38
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 712

5.0.27-3.14-1.3 ali je to zadnja verzija firmware-a za Prospero632
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
632, dsl, optika, port, prospero, status

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Telekom optika - Iskratel Prospero 632 nastavljen kot usmerjevalnik mano Tehnična pomoč 11 27.10.2008 10:57
Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?) Katsumi O storitvah 7 04.05.2008 20:52
Povezava router modema Prospero in routerja Linksys urban9 Tehnična pomoč 0 23.04.2008 11:30
kako se odpre določen port na modemu ganymede 822+ ? siolsux Tehnična pomoč 2 23.11.2007 09:47
Port forwarding - PAZI modem=router gregor212 Tehnična pomoč 13 20.01.2007 11:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:44.