Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.10.2015, 08:09
sigreol Uporabnik sigreol ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 15
Privzeto kako odpremo vrata na Innbox V50U Home Gateway

Ne znajdem se prav dobro s tem novim modemom. Pri starejšem mi je bilo vse bolj jasno. torej imamo menije:

NAT
Virtual Servers
Port Triggering
DMZ Host

In če prav razumem, se vrata tako odprejo, da se prijavijo pod "virtual servers". ne razumem pa zakaj je omejitev št odprtih vrat in zakaj so nekatera že rezervirana. trenutno imam odprt Skype in še dva ali trije programi, samo ko sem hotel odpreti SSH vrata je javilo da jih je preveč (pa je vseh zapisov skupaj okrog 26).
SSH sem potem uspel odpreti na 22 in se je od modema avtomatsko prestavil na 2222 če sem prav razumel sporočilo.

Zanima me:
- ali sploh prav odpiram vrata ("port forwarding")?
- kako nastavim da bi ssh imel druga vrata za zunanjo povezavo recimo 2000 ali kaj takega? Podobno za morebiten apache/owncloud kjer so privzeta vrata 80.

problem pri 22 je, da ga skoraj takoj napadejo. sicer sem nastavil različne zaščite (požarni zid, whitelist, fail2ban, ključi z dolgimi kompleksnimi gesli...), ki napade blokirajo, samo vseeno se mi zdi, da bi bilo mogoče bolje, da bi ga imel na drugih vratih. vem, da to ne prepreči samega napada (zato tudi dodatna zaščita) samo se morajo pa vsaj malo potrudit. na 22 pa napadajo v glavnem Kitajci z boti in jim tako ni treba niti skenirati katera vrata se uporablja za SSH. glede na izkušnje drugih se napadi občutno zmanjšajo ob uporabi drugih vrat.

pripravljam pa strežnik za tedenske varnostne kopije slik od ožje družine.
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2015, 13:26
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929
Privzeto Re: kako odpremo vrata na Innbox V50U Home Gateway

In kakšno korist bi lahko imeli Kitajci od tvojih slik, da bi se mučili z napadi?
Staro 06.10.2015, 15:39
sigreol Uporabnik sigreol ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 15

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
In kakšno korist bi lahko imeli Kitajci od tvojih slik, da bi se mučili z napadi?
od slik verjetno skoraj nobenih. samo lahko uporabijo računalnik, če vdrejo vanj, kot "zombie" za druge napade (npr ddos ipd.) - še ena točka v mreži. več kot jih je močnejši napad se lahko izvede. pa zaenkrat se niso pretirano mučili. očitno so to le skripte ki poskušajo vdreti v sistem. v tiste najmanj zavaorvane se enostavno že s takimi in podobnimi skriptami vdre. če bi pa se zelo potrudili, bi jim gotovo uspelo. 100% varnosti ni. samo to še ne pomeni, da bom vsa vrata puščal odklenjena. malo se bo pa vseeno treba potrudit...

meni so že vdrli v strežnik (ne domači, ampak tam kjer gostujem). na strežniku ni bilo kaj posebnega recepti za jedi v glavnem. uporabili so ga za pošiljanje svojega spama (predvsem šifrenje škodljivega programja). k sreči je gostitelj to zelo hitro zaznal in smo skupaj stvar povrnili v prejšnje stanje in zakrpali luknjo.

sicer pa, to je drug problem.
Odgovorite s citatom
Staro 14.10.2015, 20:06
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.788

Se opravičujem za pozen odgovor. Vrata nastavljate pravilno. Nekatera vrata se nastavijo samodejno prek uPNP-ja in zato imate nekatere vrednosti že vnesene. Pri SSH vratih pa je problem, da se prek SSH-ja lahko dostopa tudi do modema in je zato izpisalo opozorilo, da se je upravljanje prek SSH-ja prestavilo na druga vrata. Podobno bo z vrati 80, ki jih ima trenutno modem za web dostop, če pa si jih odprete na računalnik se vrata za web dostop do modema prestavijo na vrata 8080. Občasno modem javi napako, da ne more nastaviti določenih vrat zaradi nekakšne omejitve ampak to načeloma odpravi že ponovni zagon modema.

Lp Mitja
Odgovori

Značke
gateway, home, innbox, kako, odpremo, v50u, vrata

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V60U Home Gateway Aljaz123 Tehnična pomoč 50 26.11.2017 16:37
Innbox v50u in v60u cveto Tehnična pomoč 17 23.09.2014 20:52
Innbox V50U - internet - rdeča lučka doomed Tehnična pomoč 8 11.11.2013 15:47
Innbox V50U Home Gateway koble O storitvah 1 05.04.2012 18:50
WiFi IP Dericam M801W PTZ in Prospero632+ Home Gateway mazo Tehnična pomoč 2 18.11.2011 19:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:18.