Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 29.12.2006, 17:59
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278
Privzeto Re: Egipt

Pozdravljeni!

Sem slovenka porocena v Egiptu. Zivim v Sharm El Sheikhu. Ce imate kaksna vprasanja ste vec kot dobrodosli
Staro 02.01.2007, 14:39
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

eko bil dol in je blo kul. priporočam za obisk v decembru.
Staro 02.01.2007, 18:43
Natttasaaa Uporabnik Natttasaaa ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 51

iamout,kdaj se mi splača it dol? kdaj so temperature okrog 30 in voda okrog 24??
Staro 02.01.2007, 18:52
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Mighty
eko bil dol in je blo kul. priporočam za obisk v decembru.
dej kej vec povej kje si bil, kolk casa, kaj si pocel, si sel z agencijo...
Staro 03.01.2007, 09:53
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Natttasaaa
iamout,kdaj se mi splača it dol? kdaj so temperature okrog 30 in voda okrog 24??
Meni osebno je najbolj vsec ko je vroce ampak ne 50 stopinj! Pozimi ko imamo okoli 20 pa je ok, ker ni vroce ampak za kopat se pa glih ni, razen za potapljace ni ovir

Jaz ti priporocam obdobje med Marcem in Junijem....julij, avgust sta najbolj vroca....no enkrat v srednini septmebra pa se zpet zacne super vreme vse tja do konca novembra
Staro 11.01.2007, 23:37
Octapus Uporabnik Octapus ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Octapus
Član od: Nov 2006
Sporočila: 108

Moja sestra je bila, baje super samo prevroče
Staro 12.01.2007, 11:37
_lunca_ Uporabnik _lunca_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 38

aha...pa kdaj je manj gužve v Egiptu...pozimi?
ker ni ravno užitek si ogledovati tamlkajšnje znamenitosti v trumah turistov... ;D
Staro 12.01.2007, 13:33
Pripravnik

Turistov je vedno veliko...morda so samo kratka obdobja, da je malce zatisja, tako kot sedaj naprimer, po novem letu, vendar pa je vse odvisno od posameznih drzav. Sedaj je npr veliko Rusov, poleti je veliko Italjanov, .... Ce si zelis ogledati znamenitosti, ti vsekakor ne priporocam, da prides poleti, ker je nevdrzno! Sedaj pa vse do konca junija bo super vreme
Staro 19.01.2007, 11:04
morskadeklica Uporabnik morskadeklica ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 3

Jutri se odpravljamo v Sharm. Je kdo bil tam pred kratkim? Je kaj turistov? Se v Naama bayi kaj dogaja? Mi smo mlada družinica in bomo veseli vsake koristne informacije. Kakšne so cene vsakdanjih potrebščin v trgovinah? Naš malček ima namreč kup idej in me zanima realizacija.

Hvala in prijazen dan vsem skupaj,

T.
Staro 19.01.2007, 15:51
Matilda Uporabnik Matilda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matilda
Član od: May 2002
Sporočila: 577

Citat:
Objavil-a morskadeklica
Jutri se odpravljamo v Sharm. Je kdo bil tam pred kratkim? Je kaj turistov? Se v Naama bayi kaj dogaja? Mi smo mlada družinica in bomo veseli vsake koristne informacije. Kakšne so cene vsakdanjih potrebščin v trgovinah? Naš malček ima namreč kup idej in me zanima realizacija.

Hvala in prijazen dan vsem skupaj,

T.
Uh, kako bi šla zdajle v Egipt. Bila v Sharmu, pa ni ravno destinacija zame (preveč Italijanov in preveč Loret del Mar, ampak za mlado družinico bo zelo v redu. In predvsem je tam TOPLO!!!
Cene v restavracijah so kot v Ljubljani
Na izbiro imaš prav vse, od pizerij do boljših restavracij. Priporoča, Libanonsko kuhinjo in sveže stisnjene sokove. Vsekakor pa morate poskusiti kakšno ribjo restavracijo, ker imajo izredno okusno ribo in pripraljajo jo na čisto drugače način od našega (v smislu začimb) .
Glede nakupovanja imaš en kup trgovin z športnimi oblačili, ki so glede na znamko enako draga kot pri nas, na stojnicah najdeš vso plastiko ki si jo poželiš, na takozvanih bazarjih imajo en kup krame za turiste (izdelane v Indiji)...moram reči, da nekaj prav izvirnega ni za dobiti v Sharmu.Za nakit se moraš malce poglobiti v lokalnih zlatarnah, kjer je dizajn prillagojen predvse ruskim turistom. Glede na to, da se precej potovala po Bližnjem vzhodu in temu primerno tudi nakupovala, moram reči, da v Sharmu nisem kupila prav nič. No, pred ohodom sem obisla lokalni Mercator in kupila nekaj živiil. Pa še tu je bial izbira prilagojena turistom.
Uživaj. V soncu, morju in obvezno pejte šnorklat. Najboljši suvenir!!!!

Nazadnje uredil Matilda : 19.01.2007 ob 16:09.

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:42.