Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija > Lokalne volitve v Sloveniji

Lokalne volitve v Sloveniji Vse o letošnjih volitvah ...

Orodja za teme
Staro 06.09.2006, 20:25
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619
Privzeto Re: Ste za brezplačne vrtce?

Citat:
Objavil-a kekez
Se je že začelo.
...

Kaj pa vi, ste za brezplačne vrtce?
(matr so me razkurl, kaj jim pride na misel, imajo pa res ideje )
Absolutno proti
vse kar je zastonj, ni spostovano
Staro 06.09.2006, 20:33
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a anarchy
Ma dej nehite no, ker vrtci sploh niso taksen strosek, ce bi se porazdelilo med vsemi se splloh ne bi poznalo, ce bi se posteno razdelilo. Nizje place vzgojitelcam, ter seveda narediti neprofitne vrtce v dobesednem pomenu, ne kot danasnja stanovanja, ki nekdo se zmeraj kasira mastne denare in potem recejo, da je neprofitno, mogoce samo malo manj profitno, ne pa neprofitno.
nižje plače vzgojiteljicam ... ideja vredna razmisleka ...

a ne bi bil kdaj samo tiho ...
Staro 06.09.2006, 20:40
Uporabnik

nisem za brezplačne vrtce ... ne ... ker to ne bi dvignilo natalitete ... in ker narod ceni samo tisto, kar plača ...

sem pa zato, da se pri dohodnini tistim, ki imajo otroke priznajo mnogo višje olajšave ... in da se mamam, ki imajo najmanj tri otroke po 20 letih avtomatično prizna penzija ... to pa bi dvignilo nataliteto ... saj služb itak ni dovolj ...
Staro 07.09.2006, 08:26
seal team Uporabnik seal team ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce seal team
Član od: Mar 2003
Sporočila: 1.164

Citat:
Objavil-a nattka
nisem za brezplačne vrtce ... ne ... ker to ne bi dvignilo natalitete ... in ker narod ceni samo tisto, kar plača ...

sem pa zato, da se pri dohodnini tistim, ki imajo otroke priznajo mnogo višje olajšave ... in da se mamam, ki imajo najmanj tri otroke po 20 letih avtomatično prizna penzija ... to pa bi dvignilo nataliteto ... saj služb itak ni dovolj ...
Se ne strinjam da ne bi dvignilo natalitete,kaj je glavni razlog za ne imeti otroke?
ČAS in denar in strah pred tem da bi bil slab vzgojitelj itd-zastonj vrtec zaokrožuje vse to,plačamo vsi ker je to v skupno dobro(več davkoplačevalcev in novi vplačniki,sloveniji zagotavljamo prihodnost,ni več potreben tuj uvoz itd..),tisti ki jih pa nima si pa misli "mater zakaj pa jaz ne bi imel otroke saj plačujem zato"ko postane enkrat trend imeti otroke,bo to pravi baby boom.
Podpiram 100%
Čez 20 let ko se popravi nataliteta se pa zopet uvede plačljiv vrtec

Nazadnje uredil seal team : 07.09.2006 ob 08:33.
Staro 07.09.2006, 08:42
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Vau, brezplačne vrtce so uvedli. Žena pridi, greva hitro še enega pamža naredit!
Se vam zdi verjetno, da povprečen po-zemlji-hodec razmišlja na tak način???

Ko ima človek otroke, ali ko jih namerava imeti, je vrtec res najbolj zadnja stvar na katero človek takrat pomisli.
Staro 07.09.2006, 08:46
Uporabnik

Citat:
Objavil-a seal team
Se ne strinjam da ne bi dvignilo natalitete,kaj je glavni razlog za ne imeti otroke?
ČAS in denar in strah pred tem da bi bil slab vzgojitelj itd-zastonj vrtec zaokrožuje vse to,plačamo vsi ker je to v skupno dobro(več davkoplačevalcev in novi vplačniki,sloveniji zagotavljamo prihodnost,ni več potreben tuj uvoz itd..),tisti ki jih pa nima si pa misli "mater zakaj pa jaz ne bi imel otroke saj plačujem zato"ko postane enkrat trend imeti otroke,bo to pravi baby boom.
Podpiram 100%
Čez 20 let ko se popravi nataliteta se pa zopet uvede plačljiv vrtec
se strinjam da denar igra glavno vlogo, vendar očitno nisi prebral mojega posta dobro ...
preberi še enkrat ...

pa bova potem kako konstruktivno rekla ...
Staro 07.09.2006, 08:52
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

Vrtcem ukiniti vso podporo države in družbe

Naj grejo na tržne osnove, pa da vidimo, katera in kdo je res dober
Staro 07.09.2006, 08:58
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111

Citat:
Objavil-a Sharkica
Nisem za brezplačne vrtce. Sem pa za to, da se odpravijo razlike v plačevanju vrtcev in subvencioniranje otrok manj premožnih staršev (ali pa otrok iznajdljivih privatnikov) s strani tistih, ki imaj(m)o normalne ali višje dohodke. To je popolna neumnost, saj moj otrok nima nič od tega, da plačujem za vrtec 30 jurjev več kot sosedov privatnik, ki si sam odvaja davke in plačuje 15 jurjev vrtca, pred katerega se pripelje s ta zadnjo merčko. Ali zaradi tega mojega otroka nosijo po rokah? Mu posebej kuhajo? Se z njim posebej ukvarjajo? Ne. In zato tudi ne nosim več robčkov in ničesar drugega, za kar nas vzgojiteljice prosijo, ker se mi za malo zdi.

Se strinjam, kar se tiče privatnikov. Tud pri nas je par takih, ki se z najhujšo makino v vrtec pripeljejo, pa plačujejo minimalno. Tle bi bilo treba nekej narest in jih na nek način vzet pod drobnogled.

Drugače se mi pa vseeno zdi pošteno, da nekdo, ki ima majhne dohodke plačuje manj kot tisti, ki ima višje.
Staro 07.09.2006, 09:01
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Citat:
Objavil-a dvojčica
Se strinjam, kar se tiče privatnikov. Tud pri nas je par takih, ki se z najhujšo makino v vrtec pripeljejo, pa plačujejo minimalno. Tle bi bilo treba nekej narest in jih na nek način vzet pod drobnogled.

Drugače se mi pa vseeno zdi pošteno, da nekdo, ki ima majhne dohodke plačuje manj kot tisti, ki ima višje.
Zakaj? Kaj ima otrok tistega, ki plačuje več, od tega? Meni se pa to sploh ne zdi fer. Mi plačujemo 50 jurjev vrtca, nekdo drug ga plačuje 15, pa mora moj otrok glih tko jest krompirjevo enolončnico kot drugi. Da ne govorim o tem, da dnevno izobešajo prošnje, naj starši prinašamo robčke itd. Za ta keš? Ni šans. Bo imela svoje.
Staro 07.09.2006, 09:03
Uporabnik

če bi imeli otroke samo bogati, bi bilo strašno malo dojenčkov ...
sploh pa ne mladi ki plačujejo poleg vsega še astronomske najemnine ...

jaz sem za to da dohodninske olajšave res postanejo olajšave ... ne pa da za otroka porabiš 100 K samo za čevlje in bundo ... olajšava pa 300K ... kot bi se nekdo norca delal ...

samo brezplačni vrtci so premalo, saj tudi tisti ki so oproščeni plačila nimajo več kot otrok kot max dva ...
torej je treba razmišljati o dodatnih ugodnostih ...

Nazadnje uredil Goody : 13.09.2006 ob 14:16.

Značke
brezplačne, ste, vrtce

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:08.