Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 20.04.2007, 10:25
ShadeiouS Uporabnik ShadeiouS ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 21
Question BMW serija 3 318 is

Lep pozdrav!

Odprl sem tukaj temo z namenom, da bi se pozanimal o tem avtu. res da je že nekoliko star , vendar ravnokar bom naredil izpit in pri mojih letih nimam veliko denarja za nakup avta. ta avto se mi zdi še kar primeren in tudi ni drag. vendar nebi si rad privoščil s tem ko ga bom kupil, da se bo kvaril. vem da je veliko dejavnikov ob tem. ( kako je prejšnji lastnik ravnal z avtom itd. ) vendar mene vseeno zanima ali se ti avti kvarijo itd. nasploh taki bmwji s serije 3 starejši...
lahko poveste tudi svoje izkušnje...
najlepša hvala..
Staro 20.04.2007, 14:01
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: BMW serija 3 318 is

Problem pri BMWju so cene rednega vzdrzevanja.

Moj nasvet glede prvega vozila. Naj ne bo prestar (po letniku), rajsi malo manjsi kot velik (kaj dosti prostora v bistvu ne rabis, pa se manevriranje po mestih je enostavnejse). Naj ti ne bo skoda, ce ga kam malenkost butnes (kar ga bos, dokler ti bocna parkiranja in razna close-up manevriranja ne pridejo v kri). Lepo je, ce pokuri cim manj goriva, nima prevec kubature in konjev ter ima poceni redne servise.

Cene obveznih zavarovanj in registracije si lahko pogledas na www.amzs.si . Za povprecnega mladoletnika je placevanje prispevka za 1.8 masino in 100+ konjev letno kar posten zalogaj.
Staro 20.04.2007, 14:03
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479

Če prej nisi imel izpita oz. nimaš izkušenj, ti ne priporočam avtomobila na zadnji pogon. RESNO!

Lp
Staro 20.04.2007, 14:59
Wanted Uporabnik Wanted ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Wanted
Sporočila: 401

Citat:
Objavil-a ShadeiouS Prikaži sporočila
Lep pozdrav!

Odprl sem tukaj temo z namenom, da bi se pozanimal o tem avtu. res da je že nekoliko star , vendar ravnokar bom naredil izpit in pri mojih letih nimam veliko denarja za nakup avta. ta avto se mi zdi še kar primeren in tudi ni drag. vendar nebi si rad privoščil s tem ko ga bom kupil, da se bo kvaril. vem da je veliko dejavnikov ob tem. ( kako je prejšnji lastnik ravnal z avtom itd. ) vendar mene vseeno zanima ali se ti avti kvarijo itd. nasploh taki bmwji s serije 3 starejši...
lahko poveste tudi svoje izkušnje...
najlepša hvala..
Če si začetnik, ne kupuj avta na zadnji pogon (razen, če misliš driftat), ker je mal bolj zatežen se navadit nanjga...razen če se misliš vozit velik po avtocesti, se pa splača met zadnji pogon (bolj mirna vožnja).

Tako je ne...BMW so znani kot zelo dobri in zanesljivi popotniki, tu mislim predvsem motorje...fenomenalni. Samo če je avto starejši, tako kot je tvoj IS, pa lahko pričakuješ (ni nujno) da se bodo počasi pojavljali popadki...tu mislim na zamenjavo delov. Verjami, deli pa za BMW sploh niso pocen, tak da...pa še stare BMW-jeve mašine so ble znane, da so velik spile.

Na tvojem mestu bi si prvotno kupo bolj mali avtomobil, sčasom, ko pa boš dovolj finančno sposoben, pa lahko BMW, sam mlajši, pa dizel...bratova punca ima 118d 120 KM in spije 5,5 litra-povprečno.

Pozdrav!
Staro 20.04.2007, 15:01
Pacijent

Ko bo vecji in financno sposobnejsi, bi lahko kupil 535d, ne pa 118d
Staro 20.04.2007, 15:04
Pripravnik

Ja vem, jaz sem samo podal primer iz prakse, a veš

Hm...535d, praviš...eeeeh preveč konjev..raje 530d
Staro 20.04.2007, 15:19
Pacijent

Ne mors met prevec konjev...

Sicer se pa strinjam s tabo. Jaz sem 7 let fural Cliota 1.2. Ce poznas kaksnega kvalitetnega lokalnega mehanika, si zmagal. Redni servisi 8000 SIT, najnizje mozno zavarovanje, kuril je 6.5 v zimi in poletju (danes je to sicer relativno veliko, sploh za 1.2 masine), crknil ni niti enkrat...

Ce te pa kdaj prime kaj mocnejsega vozit, gres pa v kravatu v avtosalon in probas izprosit testno voznjo.
Staro 20.04.2007, 15:43
Pripravnik

Glede konjev sem vedno gledal na kompromisno rešitev...ne preveč in niti ne premalo...ravnoprav

Ja, res je glede Cliota...super mali avto, brez veliko stroškov vzdrževanja, udoben v nasprotju z konkurenco...francoz , skratka vreden nakupa starejši bencinarji so pa itak takrat bli vsi požrešni.

A ti tud hodiš na testne vožnje ?

zadnjč sem imel priložnost testirat Nissana Murano
Staro 20.04.2007, 16:18
ShadeiouS Uporabnik ShadeiouS ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 21

aha. torej kaj pa za prvič priporočate? tko da ni kej predragega in da bi delalo kakor se če. ok clio je super recimo. ok mora pa biti najmanj 1.4. recimo kak polo 96 letnik+ al pa ibiza isti letnik ?
Staro 20.04.2007, 16:31
Pripravnik

No, Clio je lahko že v ožjem izboru. Poloti so kar všečni, samo kar se tiče VW-ja bi jaz izbral dizel varianto, ker bencinarji niso ravno na dobrem glasu...aja pa ne pozabi še na dodaten komplet žarnic. Ibize pa ne poznam.

V srednjem razredu je veliko znamk, vsak bo seveda hvalil svoje, zato ti priporočam, da si pogledaš na www.avto.net izbor in se sam odločiš kar ti najbolj ustreza!

Pozdrav!

Značke
318, bmw, serija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 21:11

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:47.