Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 14.09.2007, 12:31
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Nova Zelandija

Citat:
Objavil-a liljana Prikaži sporočila
Čao Aldebaran !

Tudi mene zanima kako kot turist ne preko agencije pridt najceneje do NZ in tam prebit ne vem kje.Slišala sem da je ful drago in da moraš bit 2 leti priden z šparanjem če želiš videt ta čudovit svet. Ali poznaš tudi kakšno slovensko družino tam dol.?
Ali kje pridt v stik z Slovensko matico ?
Nekaj povezav sem že objavil v mojih prejšnjih postih (hostli in podobno) kar se pa same letalske karte tiče, je pa najboljše spremljat stvari na internetu: STA-Ljubljana je pravi naslov, v kolikor si še študent ... drugače pa travelocity ali pa expedia ... pri prejšnjih potepanjih po svetu sem se vedno orientiral na cene objavljene na travelocity... nikoli ni bilo večjega odstopanje kot par tisoč bivših tolarjev...
Enivej karto pa potem kupiš pri eni izmed naših agencij... (kjer ti ponudijo najugodnejšo varjanto
Na samo ceno vpliva veliko faktorjev:
- sezona (visoka poletna, novoletna,...)... če se ne motim velja visoka sezona nekako od 15.5. do sredine septembra... novoletna sezona, ki se začne s 15.12. in traja do 10.1. po tem so pa cene spet malo nižje...
- dolžina potovanja.

trenutno se cene letalskih kart gibljejo od $2000 naprej ( $2000 je okoli €1400)
http://www.zdruzenje-sim.si/default....1496#dru%9Atva
tukajle je nekaj povezav do Slovencev v Avstraliji... Na žalost nimam nobenega kontakta s Slovenci na Novi Zelandiji... ko najdem kakšno povezavo jo objavim.

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 19.09.2007, 09:36
Gregorius Uporabnik Gregorius ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 1

Pozdravljeni!

Midva z ženo pa sva bila na poročnem potovanju in sicer od 11.12.2006-15.1.2007 po Avstraliji & Novi Zelandiji & Hong Kongu.

Nova Zelandiji je fenomenalna...pokrajina je podobna kot v Sloveniji. Po Novi Zelandiji sva potovala z rent-a-carjem, vendar sva bila tam samo 10 dni, tak da nisva videla vsega kar sva si zadala, ker je pač prevelika, tak da upava, da še greva tja dol. Pred odhodom tja, sva spoznala dve slovenski familiji tam, tak da sva pri njih prespala po eno noč. Je ful fajn, ko ti lahko nekdo razkaže mesto in vse razloži. Kar se tiče glede cen...pri nas je skoraj vse dražje, to potrjuje tudi familija, ki je bila zdaj doma iz Nove Zelandije. Nova Zelandija je velika kakor Jugoslavija ima pa samo 4 mio ljudi, Jugoslavija pa 22 mio ljudi, tak da tam res primanjkuje ljudi. Kar se tiče glede dela, ni težko dobit dela, samo pogoj pa je da znaš angleški jezik. Nama kdaj pa kdaj tudi misli uidejo na to, da bi šla tja živet.

Lep pozdrav,

Grega
Staro 19.09.2007, 09:59
Doc Uporabnik Doc ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2001
Sporočila: 3

Jaz sem pisal na MZZ, če mi lahko priskrbijo kakšen kontakt s Slovenci, vendar nisem dobil odgovora.

Očitno bo treba iti na krajši izlet dol in si zadevo ogledati!

lp

Grega
Staro 06.10.2007, 21:44
DAMJAN Uporabnik DAMJAN ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Question Re: Nova Zelandija

Živjo, folk!
Zanima me kateri poklici so aktualni v Novi Zelandiji?
Lep pozdrav!
Staro 06.10.2007, 21:51
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
Nekaj povezav sem že objavil v mojih prejšnjih postih (hostli in podobno) kar se pa same letalske karte tiče, je pa najboljše spremljat stvari na internetu: STA-Ljubljana je pravi naslov, v kolikor si še študent ... drugače pa travelocity ali pa expedia ... pri prejšnjih potepanjih po svetu sem se vedno orientiral na cene objavljene na travelocity... nikoli ni bilo večjega odstopanje kot par tisoč bivših tolarjev...
Enivej karto pa potem kupiš pri eni izmed naših agencij... (kjer ti ponudijo najugodnejšo varjanto
Na samo ceno vpliva veliko faktorjev:
- sezona (visoka poletna, novoletna,...)... če se ne motim velja visoka sezona nekako od 15.5. do sredine septembra... novoletna sezona, ki se začne s 15.12. in traja do 10.1. po tem so pa cene spet malo nižje...
- dolžina potovanja.

trenutno se cene letalskih kart gibljejo od $2000 naprej ( $2000 je okoli €1400)
http://www.zdruzenje-sim.si/default....1496#dru%9Atva
tukajle je nekaj povezav do Slovencev v Avstraliji... Na žalost nimam nobenega kontakta s Slovenci na Novi Zelandiji... ko najdem kakšno povezavo jo objavim.
jst bi folk rada mal opozorila glede omenjene studentske agencije...sem imela zelo slabe izkusnje z njimi - ponudil so mi karte za mehiko po tako svinjsko visoki ceni, da tud recimo cena v kompasu FUL (!!!) nizja. pa sm bla student in vse. tko da jst jim enostavno ne zaupam in se vedno rajs okol pozanimam...sploh za take dolge razdalje.

no, sam tko, v vednost
Staro 07.10.2007, 00:49
administrator

Citat:
Objavil-a DAMJAN Prikaži sporočila
Živjo, folk!
Zanima me kateri poklici so aktualni v Novi Zelandiji?
Lep pozdrav!
Mislim, da sem na eni prejšnjih strani že objavil link do tega... No pa saj ne boli, če je dvakrat objavljen,kajne...
klik

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 07.10.2007, 08:01
DAMJAN Uporabnik DAMJAN ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007

Živjo, Aldebaran!
Najprej hvala za tako hitr odgovor. In s čem se boš ti ukvarjal tam dol?

Čaw

Nazadnje uredil DAMJAN : 07.10.2007 ob 12:22.
Staro 07.10.2007, 10:32
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
Mislim, da sem na eni prejšnjih strani že objavil link do tega... No pa saj ne boli, če je dvakrat objavljen,kajne...
klik
Aldebaran, a si že kontaktiral tam kako zaposlovalno agencijo?
Staro 15.10.2007, 13:41
administrator

@Damjan... ne vem še... glede na to, da se trenutno prebijam do diplome, bom potem iskal nekaj v moji stroki... to je pa karkoli povezanega s kovinami načtrovanje novih materialov, razvoj testiranje... ali pa kar proizvodnji... V kolikor ne bi bilo prostih služb v tej smeri, bi šel pa tudi za poboralca kiwijev oziroma bi delal tudi kaj drugega, sploh nisem izbirčen pri naravi dela, glavno je da je na koncu meseca nekaj dollarjev na računu...

@zverina: tukajle je kar lepo število povezav do raznih zaposlitvenih agencij... sam še nisem tako daleč, da bi razmišljal o tem... neki je prišlo vmes, pa sem malo zamrznil načrte...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 15.10.2007, 18:41
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Aldebaran, tale link ne dela.

Značke
nova, zelandija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Poljansko nabrežje - NSVS Svarun Dom in družina 28 20.09.2007 16:02
Nova verzija: SK 1.2 admin SiOL Komunikator 2 24.06.2007 19:49
nova vera? pk Religija in filozofija 24 28.06.2006 20:42
Nova metoda učenja iri Izobraževanje in šola 11 27.02.2006 19:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:12.