Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 07.08.2007, 16:55
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157
Privzeto Re: Sodobni bonton

Ce bi verjel v "knjigo", bi rekel -- napuh, pohlep, lenoba, zavist, pozresnost, pohota in jeza....tako pa...
Staro 09.08.2007, 12:46
Snegec Uporabnik Snegec ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Snegec
Član od: Aug 2007
Naslov: V službi.
Sporočila: 13

Citat:
Objavil-a one Prikaži sporočila
jaz mislim,da je bonton malo več,kot pa samo ustavljanje na zebri in prostor na avtobusu!!!
Prostor na avtobusu nima nobene veze z bontonom. Če imam jaz zaradi genetske napake sesuto hrbtenico že od rojstva, ali pa slabo vidim, ali pa imam eno nogo krajšo ali pa sem retardiran, če plačam avtobusno karto, imam prav toliko pravice sedeti na sedežu kot nek starejši občan z istimi problemi v svojih letih.
Staro 09.08.2007, 20:59
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

.....ali pa če imaš mačka......
Staro 10.08.2007, 07:57
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

opažam, da mnogi še vedno ne obvladajo bontona pri telefoniranju, še manj pa pri uporabi e-pošte.
Zato prilagam članek Bonton pri uporabi e-pošte - klik

Staro 04.09.2007, 21:07
Čarovnica Uporabnik Čarovnica ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 9

Bonton je odražanje človeka v vsakem gibu.Bonton pa se zadnje čase spreminja!?
Staro 05.09.2007, 09:16
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Res je malo takšnih, ki se znajo dejansko obnašati trenutku, družbi, kraju in dogodku primerno.......recimo, nekdo, ki se giblje v tako imenovanih VIP krogih se bo težko spustil (mogoče bi bila boljša beseda dvignil) na raven nekoga, ki živi na kmetiji......pa sploh ni nujno, da je VIPovcu bonton bližje kot kmetu......
Tezko bi govoril o dvigovanju ali spuscanju. Gre za to, ali se znas obnasati tam in drugje . Pa spet ne mislim samo na to, ali znas drzati jezik za zobmi ko je treba in obenem izustiti najprimernejso puhlico ko je treba. Pravzaprav niti ne govorim toliko o (bom rekel) pasivnem bontonu, torej obnasanju, ko nekam pridemo. To nam nekako se gre. Kaj pa, ko smo mi tisti, ki nekaj vodimo? Ali znamo voditi neko druzbo (sestanek, druzabno srecanje, popivanje v lokalu) na taksen nacin, da stvari potekajo gladko? Se znamo zadrzati pred izjavami, pobranimi iz vicev iz Poleta ali Nedeljca, ki bi znali uzaliti katerega izmed udelezenih? Nastopamo kot vodja druzbe, ali smo tam zato, da nas drugi poslusajo in nam kimajo (ker sicer pac znorimo)?

Tudi te stvari namrec sodijo v bonton

In seveda to, kar je izpostavila freya. Bonton telefoniranja, emailanja ipd. Slednje je v nekaterih krogih res katastrofalno.
Staro 05.09.2007, 11:38
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a Čarovnica Prikaži sporočila
Bonton je odražanje človeka v vsakem gibu.Bonton pa se zadnje čase spreminja!?
z uporabo novih sredstev kominiciranja se bonton dopolnjuje.
Staro 05.09.2007, 17:59
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Tezko bi govoril o dvigovanju ali spuscanju. Gre za to, ali se znas obnasati tam in drugje . Pa spet ne mislim samo na to, ali znas drzati jezik za zobmi ko je treba in obenem izustiti najprimernejso puhlico ko je treba. Pravzaprav niti ne govorim toliko o (bom rekel) pasivnem bontonu, torej obnasanju, ko nekam pridemo. To nam nekako se gre. Kaj pa, ko smo mi tisti, ki nekaj vodimo? Ali znamo voditi neko druzbo (sestanek, druzabno srecanje, popivanje v lokalu) na taksen nacin, da stvari potekajo gladko? Se znamo zadrzati pred izjavami, pobranimi iz vicev iz Poleta ali Nedeljca, ki bi znali uzaliti katerega izmed udelezenih? Nastopamo kot vodja druzbe, ali smo tam zato, da nas drugi poslusajo in nam kimajo (ker sicer pac znorimo)?

Tudi te stvari namrec sodijo v bonton

In seveda to, kar je izpostavila freya. Bonton telefoniranja, emailanja ipd. Slednje je v nekaterih krogih res katastrofalno.
Če bi obvladali t.i. pasivni bonton, nam vodenje določene družbe tudi ne bi smel biti problem.........
Staro 06.09.2007, 08:26
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

V osnovnih stvareh se strinjam, ja.
Staro 19.09.2007, 18:49
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Dandanes ljudje nimajo vec taksnih socjalnih stikov v prvi osebi, kot nekoc, internet nekako zblizuje ljudi hkrati pa jih tudi locuje narazen, ker se prevec ljudi skriva za nicki in grdo obnasajo za netom, potem to tudi prenesejo tudi v realni svet, prav tako zrtve teh internetnih npadov, ko ti nekdo anonimn o grozi recimo, potem lahko tudi ti zacnes drugim tako groziti, da se boljse pocutis, taksni so pac ljudje.

Značke
bonton, sodobni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spostovanje - bonton anarchy Religija in filozofija 13 17.10.2006 09:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:02.