Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 20.11.2007, 15:49
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719
Privzeto Re: Kako "dopovedati" bizgecu, naj upošteva varnostno razdaljo?

Clovek se resno zamisli, ko prebere kaksne bedarije ljudje pocnejo na cesti...in s cem se obremenjujejo.
Definitivno gre tudi meni marsikdo na nervno mrezo med voznjo, ampak ga pac spustim naprej. Oziroma pricakujem, da se bodo oni odmaknili na desni pas, ce se res vlecejo ko prebijene macke, omejitev gor ali pa dol. Za ritjo ne vozim nikoli (razen vcasih pri dohitevanju tistih, ki prevec spostujejo omejitve na avtocesti, medtem ko niso prisli do strani CPP-ja, da je desna stran za pocasnejse voznike. In da je na vsake pol leta potrebno pogledati v vzratno ogledalo).

Da pa mi nekdo namerno zavira pred ritjo mu pa s sekiro stolcem se kaj vec kot avto...

Mislim kako lahko nekdo spoh razmislja o varni voznji na cesti, medtem ko v istem stavku trdi, da je pripravljen povzrociti nesreco!? Bolano...
Staro 20.11.2007, 15:50
prelude Uporabnik prelude ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 297

Takole ko pridejo za mano jih začnem pošiljat v pm.Najbolj na kujac mi gre ker me nič ne slišijo,zato sem prišel do ideje da bi mel zadaj na šipi kakšne napise tako bi mu jejbal vse po spisku.Zadnjič se vozmo eden za drugim enih 130 pa pride od uzadaj en bmw pa zablenda ker mu nisem takoj spraznu pot je šel kar čez pas na desno in na odstavnega in po odstavnem nažgal enih pet komadov.Kdo so taki ma vsak svoje mnenje vem pa da so po navad uni dol z juga ko majo ketne okol vratu in seveda prisegajo na določene znamke avtomobilov.
Staro 20.11.2007, 15:52
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Očitno je bil desni pas prazen, nekdo pa ne opazuje retrovizorja(recimo kar vseh deset v koloni na prehitevalnem pasu). Vedno so drugi krivi...

Staro 20.11.2007, 15:59
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Prehitevanje po desni sicer ni dovoljeno, kolikor vem. Pa vendar - ce te tip po njem uspe prehiteti, potem je bilo tam definitivno dovolj prostora zate, da se tja umaknes.

Istocasno vsi "pridni" vozniki pogosto bentimo cez npr. kamionarje, ki se "ne umakne pa ne umakne, mamo mu".
Staro 20.11.2007, 16:01
Pacijent

Igzekli...in potem so nekateri objestni ker prehitevajo po desni (kjer jasno ni nobenega, ker vsio vozijo 130- avtomaticno leva stran vozisca), medtem ko ostali VARNO po omejitvah gazijo levo stran cestisca.

Ceprav sam nikoli ne prehitevam po desni (z zelooo redkimi izjemami), mi je to popolnoma razumljiva stvar.
Staro 20.11.2007, 16:10
Pacijent

Mimogrede, da ne bo pomote... Meni gredo na jetra vozniki, ki na avtocesti blendajo kilometer naprej, medtem ko na hitro prehitevam kombi. Se bolj na jetra mi gredo slalomisti v prometnih konicah. Ampak... Why bother?
Staro 20.11.2007, 16:14
Pacijent

Ja. Itak ne smes nic narediti, ker si verjetno spet pozabil voznisko in prometno doma
Staro 20.11.2007, 16:17
Pacijent

Pri tok prometnih v kombinaciji z mojo unikatnostjo bi bilo karkoli drugega ze cudez
Staro 20.11.2007, 16:21
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Član od: Mar 2004
Sporočila: 1.949

Citat:
Objavil-a Smaug Prikaži sporočila
Igzekli...in potem so nekateri objestni ker prehitevajo po desni (kjer jasno ni nobenega, ker vsio vozijo 130- avtomaticno leva stran vozisca), medtem ko ostali VARNO po omejitvah gazijo levo stran cestisca.

Ceprav sam nikoli ne prehitevam po desni (z zelooo redkimi izjemami), mi je to popolnoma razumljiva stvar.
Ja, se mi je že zgodilo, da se je levem pasu vozilo v koloni 15 avtomobilov, na desnem pa - eden. S tem, da se je kolona vozila 3 km/h hitreje od unega na desni.

Tudi sam zelo rekdo prehitevam po desni. Ampak če se pač gnoj vozi s 140 po levem pasu in se ne umakne na desnega, čeprav ni prometa sploh, pač drugega ne preostane. Ampak če se tukaj zgovarjamo o vožnji za ritjo na avtocestah, je pa to krivda samo od tistega, za katerem se vozijo. Takim bi pa takoj pobral izpite in avtomobile in da jih nikdar več ne vidim za volanom. In če je kdo brezobziren na cesti, so to ravno tisti, ki se ne umikajo.

Na nemških Autobanih vse funkcionira zelo lepo. Na čisto levi pas sploh nihče ne zaplje, če nima vsaj 200 noter. Ker bi bil to samomor, ker bi ti v roku 5 sekund od zadaj prišel kakšen BMW z 230.
Staro 20.11.2007, 17:04
prelude Uporabnik prelude ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 297

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Očitno je bil desni pas prazen, nekdo pa ne opazuje retrovizorja(recimo kar vseh deset v koloni na prehitevalnem pasu). Vedno so drugi krivi...
Situacija je bila taka da so na desnem pasu vozil enih 100 Bmw je pa šel prehitavat po odstavnem pasu.Gužva je bila na obeh pasovih seveda odstavni pas je pa samo za izbrance.

Značke
bizgecu, dopovedati, kako, naj, razdaljo, upošteva, varnostno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Mathematica - kako samodejno upošteva spremenljivke? Soleil Izobraževanje in šola 2 27.10.2006 12:24

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:09.