Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 14.03.2008, 08:16
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Kako "dopovedati" bizgecu, naj upošteva varnostno razdaljo?

nejc, zavedati se moras, da gre v glavnem samo za tvoje subjektivne ocene, kdaj se predpise lahko krsi. Preprosto se ne da obiti predpisov in legalizirati svojega ravnanja s tem da kupis avto visjega cenovnega razreda, ki za faktor izstopa tako v hitrosti kot varnosti (zavore, krmiljenje itd.). Ravno tako se osnovne varnosti ne more zagotavljati na podlagi subjektivnih presoje svojih voznih sposobnosti. Predpisi tudi ne zahtevajo, da bi vedel, koliko avtomobili zmorejo. Ze poznavanje avtomobilov ni nujno potrebno. Mercedes C recimo, ima lahko od 136 do 457 konjev... Kako naj VSAK voznik to prepozna?

Tudi jaz stisnem gas iz razlogov, ki si jih navedel... Uzivam v voznji, pocutim se sposobnega, kdaj se mi tudi mudi (ceprav je to najbolj debilen izgovor). Se pa takrat zavedam, da sem v prekrsku in da bom placal kazen, ce me policaji dobijo. To, koliko krajso ima moj avto zavorno pot, da imam instalirane najnovejse bridgestoneke ki so trikrat zmogljivejse od savinih gum, da imam reflekse vojaskega pilota in da se vsako leto izpopolnjujem pri kuzmicu, ne bo takrat zanimalo nikogar.

Nazadnje uredil mrjerry : 14.03.2008 ob 08:19.
Staro 15.03.2008, 09:32
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Ravno to je problem, ker gre za subjektivne ocene. Vsak od nas ima svojo. Zato dajem povdarek temu, da bi se vozniki morali tudi na podlagi izmenjav izkušenj učiti. Osebno zelo rad sodelujem v debatah o izkušnjah in načinih vožnje. Lahko marsikaj odneseš.

Če govorimo o objektivni krivdi za storjen prekršek, mi res ne bodo koristile te ocene.

Sicer pa cca 2/3 voženj opravim službeno, ko moram na terenu servisirat in to v realnem času. Zato pravim, da se mi mudi.

Če se grem v nedeljo recimo smučat, mi ustreza, da se lahko med vožnjo tudi sprostim oz. da zaradi nedeljskih voznikov vsaj ne postanem napet.
Staro 15.03.2008, 12:35
redfax Uporabnik redfax ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce redfax
Član od: Dec 2002
Sporočila: 2.034

poznam primer, kjer si je model sam zvezal na poseben dodaten knof stop-lampe - torej ob pritisku na gumb, so se samo prizgale stop-lampe
Staro 18.03.2008, 14:03
avtoman Uporabnik avtoman ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 2

Imam recept za take ki se mi prilepijo na zadnji odbijač NOGO Z GASA, ne na bremzo !! potem pa ko novopečeni poslovnež ugotovi, da je zgubil kakšno sekundo časa, se pa malo zamisli.

Kar se tiče vožnje pri nas, pa statistika števila mrtvih pove vse......
Staro 26.03.2008, 16:56
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208

Citat:
Objavil-a avtoman Prikaži sporočila
Imam recept za take ki se mi prilepijo na zadnji odbijač NOGO Z GASA, ne na bremzo !! potem pa ko novopečeni poslovnež ugotovi, da je zgubil kakšno sekundo časa, se pa malo zamisli.

Kar se tiče vožnje pri nas, pa statistika števila mrtvih pove vse......
Da,mnogkrat pomaga,pa vendar objestnež za teboj stopi na plin in pokaže kaj ne zna.
Staro 05.05.2008, 21:45
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

aktualni problem je nastal, kako dopovedati bizgecu, naj vozi toliko, kot omejitev zahteva in ne 20 manj

aja, mogoče ste spregledali, za naupoštevanje varnostne razdalje je v Nemčiji kazen okrog 400evrov.

Značke
bizgecu, dopovedati, kako, naj, razdaljo, upošteva, varnostno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Mathematica - kako samodejno upošteva spremenljivke? Soleil Izobraževanje in šola 2 27.10.2006 12:24

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:37.