Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Prikaži rezultate anket: Si želite Eurosport HD v ponudbi SIOL TV?
Da 33 67,35%
Ne 9 18,37%
Odvisno od cene 7 14,29%
Glasovalci: 49. V tej anketi ne moreš sodelovati

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.07.2008, 19:40
fogy Uporabnik fogy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Sporočila: 197
Privzeto Re: Nadgradnja Sagem STB

a ni noben ob poskusu nadgradnje dobil lepe rdeče utripajoče napake er 11? meni se nikakor noče posodobit. 0801000 pa so mi pomagali kot vedno. mislo sem rečt mi niso pomagali kot vedno

urban maš zs, upam da mi ga lahko ti na daljavo, ker mi ne pusti gledat tv brez nadgradnje..

lp,
grega

Nazadnje uredil fogy : 29.07.2008 ob 19:42.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 10:01
mihajlo Uporabnik mihajlo ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a DrBruce Prikaži sporočila
Par vprašanj. Ločljivost HDMI izhoda sem nastavil na 720p/60. Zakaj se velikost EPV, ki se prikaže med menjavo programov, najprej prikaže v pravi resoluciji, čez sekundo pa se raztegne nazaj na velikost, kakršna je bila pred nadgradnjo? Zakaj je program Melody Zen HD zaklenjen? Še pred časom sem ga lahko gledal.
Meni normalno dela samo na 575i/60 - na vseh ostalih višjih resolucijah gledam 4:3 format oz je na vsaki strani še črn rob. Priklopljen imam preko HDMIja, televizor je HD reday in pdopira vse do 1080i. Kakšen pameten nasvet.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 10:10
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Ti daš lahko čisto komot 1280x720
Potem pa ko gledaš TV, pritisneš za par sekund tipko "TV" na daljnicu, da se ti pokaže razmerje stranic. Potem pa zaporedoma pritiskaš, dokler ne pridše do "large".
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 10:35
mihajlo Uporabnik mihajlo ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Ti daš lahko čisto komot 1280x720
Potem pa ko gledaš TV, pritisneš za par sekund tipko "TV" na daljnicu, da se ti pokaže razmerje stranic. Potem pa zaporedoma pritiskaš, dokler ne pridše do "large".
A hvala bom probal...

včeri sm gledu en film na tv1000 ob 18h - slika je bila pa smo vsi zijal v TV in ugotavljal kolk je fajn "nova" tehnologija
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 11:41
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2008
Sporočila: 119

Citat:
Objavil-a mihajlo Prikaži sporočila
A hvala bom probal...

včeri sm gledu en film na tv1000 ob 18h - slika je bila pa smo vsi zijal v TV in ugotavljal kolk je fajn "nova" tehnologija
Ma vse skupaj nima nobene uporabne vrednosti...izhod je itak vedno PAL.

Najboljša nastavitev za HDMI je EDID, bo delalo na PAL in na HD. Nastavljanje stranic pa je na SAGEMU brezveze, to delaš na TV. Če nastaviš na 720 p, je slika po defaultu 4:3, z nastavljenjem stranic na zoom, pa se pol TV hoče zmešat ko prestavljaš programe...

Torej - tresla se je gora, zgodilo se ni nič. ..

SIOL TV plus - še vedno neuporaben, ni sortiranja programov, počasno delovanje, ni možnost enostavne izbire vrste programov - ostajam na navadenem vmesniku.

Aja...plavi kvadratki namesto zelene ure pa rasturajo..., dosežek leta na področju TV...
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 12:18
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Tisto s spreminjanjem stranic - ne preko STB, ampak samo prek TV...
Meni recimo moj Philipsov LCD ne pusti spreminjati stranic, če je signal preko HDMI. Preko scarta lahko, preko HDMI pa pač ne pusti, ampak je zmeraj samo originalen izvor. Tako da ni glih 100% čisto tako. Vsakemu svoje...
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 13:21
eduardo Uporabnik eduardo je trenutno prisoten
Pripravnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 178

Zelo konkretno vprašanje: je kdo s spreminjanjem resolucije prišel do boljše slike, kot jo omogoča EDID?
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 13:25
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Tisto s spreminjanjem stranic - ne preko STB, ampak samo prek TV...
Meni recimo moj Philipsov LCD ne pusti spreminjati stranic, če je signal preko HDMI. Preko scarta lahko, preko HDMI pa pač ne pusti, ampak je zmeraj samo originalen izvor. Tako da ni glih 100% čisto tako. Vsakemu svoje...
Ne pusti ti, ker si nastavil resolucijo večjo od PAL...
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 13:31
Pripravnik

Citat:
Objavil-a eduardo Prikaži sporočila
Zelo konkretno vprašanje: je kdo s spreminjanjem resolucije prišel do boljše slike, kot jo omogoča EDID?
Itak, da ne...

Zakaj ne? Ker je signal PAL...in iz dr*** ne moreš naredit cukra. Dvomim, da ima SAGEM boljši Upscaler od TV, ki pretvori PAL v 720 p. In če nasatviš izhod na SAGEM-u na 720 p, pol bo slika zožena in jo lahko raztegneš le preko Sagema, TV se bo pa zmešalo ob preklapljanju programov.

Pa še nekaj...manjka widscreen razširitev na Sagemu...tega ni, obstaja samo ZOOM
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 17:54
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a zagor.tenej Prikaži sporočila
Itak, da ne...

Zakaj ne? Ker je signal PAL...in iz dr*** ne moreš naredit cukra. Dvomim, da ima SAGEM boljši Upscaler od TV, ki pretvori PAL v 720 p. In če nasatviš izhod na SAGEM-u na 720 p, pol bo slika zožena in jo lahko raztegneš le preko Sagema, TV se bo pa zmešalo ob preklapljanju programov.

Pa še nekaj...manjka widscreen razširitev na Sagemu...tega ni, obstaja samo ZOOM
Kakovost "upscalerja" zelo veliko doprinese k kavosti slike.

DVD filmi predvajani na PS3 z vklopljenim 1080p upscalingom so veliko lepše prikazani kot brez upscalinga. Slika je tudi boljša kot iz PC, ki je tudi priklopljen v načinu 1080p. PS3 ima od škatlic, ki jih imam pred sabo najboljši upscaling in filtre za obdelavo slike...

Slika SIOL TV je bistveno boljša prek PC, ki dela upscaling kot prek SCART-a. Čeprav so filtri tako v Frip-u kot VLC ju relativno slabi. Imam le amino iz prvih dni Siol-TV. Skratka Sony W3000 se ne znajde najbolje pri raztezanju slike.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nadgradnja, sagem, stb

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nadgradnja bogdan Tehnična pomoč 3 14.08.2008 15:02
Sagem - problemi robertts SiOL TV 1 05.01.2008 21:44
Router za SAGEM modemom postal neuporaben gorchi Tehnična pomoč 1 26.10.2007 16:23
Sagem STB in komponentni priklop? Wampek Tehnična pomoč 8 05.01.2007 11:53
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 18:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:19.