Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.03.2009, 07:08
DzaroG Uporabnik DzaroG ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 148
Privzeto Re: Pošiljanje slike v formatu 16:9 ni več? (nemški programi)

samo to ne igra nobene vloge. Če pokličeš na tehnično pomoč ti to morajo povedati ne pa da ti reče da ti bo do eno osebo ki to bolj obvlada ta pa ti nalaga da oni dajo sliko tako naprej in da nej rajši PLUS vzamem ker tam dela 100%... Tolk o strokovnosti siola...
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 10:26
mdebevc1 Uporabnik mdebevc1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 14

Rad bi še enkrat poudaril, da bi morali programi v SIOL-ovi TV programski shemi oddajati v formatu 16:9, če ga program oddaja tudi v originalu. To pomeni, da bi moral biti vključen še WSS signal (widescreen signaling), poleg ostalih signalov, kot so VPS in Teletekst. Na žalost pa tega SIOL očitno ne omogoča na glavni razdelilni postaji, kar pomeni, da ne podpira naslednjega standarda: ETS 300 294 Television Systems; 625-line television: Wide Screen Signalling (WSS).

Prepričan sem, da bi morale ustrezne službe, ki delajo na glavni razdelilni postaji vključiti v t.i. stream tudi ta signal.

Ker pa k temu problemu SIOL očitno mačehovsko pristopa in če ta pomanjkljivost v kratkem ne bo odpravljena, bom po testnem obdobju prešel nazaj v konkurenčno kabelsko omrežje, ki pa ta signal v celoti in pri vseh programih podpira.

Nikakor pa se ne strinjam s tem, da bi moral sam ročno preklapljati iz 3:4 na 16:9 in da bi moral iti na SIOL Plus, kjer je zaradi IP streama še slabša slika (zaradi dodatne kompresije originalnega signala). Če že imam dostop z optiko, potem sem res želel izkoristiti vse možnosti, ki nam jih daje ta optični dostop. V tem primeru sem želel uporabiti klasično kabelsko televizijo.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 10:36
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Klasična kabelska je zelo slabe kvalitete pri meni je že bil dvakrat monter in slike nikakor ne more poštimat tako da malo že dvomim ko nekateri pravite da je slika na kabelski lepa,še danes je bil pri meni in rekel da je kabelska še v testiranju in da se ne ve kaj bo z njo.tako da bom verjetnu po koncu testiranja nabavil še en tv komunikator,kjer pa je slika kljub kompresiranju lepša kot na kabelski.In tudi formati slike so v16/9 kjer se to oddja.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 11:42
Novinec

Zanimiva izkušnja. Mnenja sem, da imate morda problem z optičnimi konektorji. Ravno pred dnevi je bil pri meni tehnik, s katerim sva reševala problem slabe slike na kabelski televiziji preko optičnega sistema. Slika je bila bolj ali manj zasnežena.

Signal je bil po predvidevanjih res slab in sicer sem imel na izhodu kabelske vtičnice, ki sem jo uporabil tudi za razvod za radijski signal, signal jakosti samo 64 dB, namesto, da bi bil le-ta v območju od 72 do 75 dB, ki daje optimalno sliko. Če pa bi imel preveč močan signal, pa tudi ne bi bilo dobro. V tem primeru bi potrebovali dušilko. Ko je nato preveril še nivo signala direktno na optičnem modemu, je bil ta malo višji in sicer 69 dB, vendar še vedno prenizek.

Po nekaj preizkusih in po preverjanju ter zamenjavi konektorjev je prišel do signala jakosti 85 dB na optičnem modemu, tako da je moral vstaviti celo dušilko, ker je bil signal kar naenkrat premočan.

Slika je bila nato jasna in enako kvalitetna, kot pri konkurenčnem kabelskem operaterju, ki sem ga zaenkrat še obdržal v času testnega preizkusa Siol-ove kabelske televizije preko optike in s katerim lahko direktno preverjam kvaliteto slike in storitev pri enem in pri drugem ponudniku.

Edini problem, ki me še jezi, je tale avtomatski preklop v 16:9 format s pomočjo WSS signala, ki se žal na SIOL-u ne pojavlja, ko bi bilo to potrebno.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 12:08
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510

Za to preklapljanje jih gnjavimo že več let, pa se nič ne naredi.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 12:12
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Predlagam da se do konca tedna počaka z debatami o (ne)delovanju.
Je iz kakšnega obvestila razvidno ali se dela le na strani ponudnika ali uporabniki Sagem STB-ja dobite tudi prenovljen vmesnik?
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 12:13
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Še InfoTV bi bilo fajn uredit na 16:9, če se že hd ne da urediti.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 12:15
Mojster

@rock

Glede na to, da se izvajajo dela tudi na IP telefoniji, dvomim da karkoli od tega. Morda kje kakšna omarica pa kakšen meter kabla na omrežju. Ne verjamem da bo kaj drastičnega s stb-jem in podobno.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 16:58
Novinec

Ali se format 16:9 avtomatsko preklaplja na vašem TV ali ne, je res včasih odvisno od televizorja, vendar to danes sploh ni več vprašanje. V format 16:9 se ne preklaplja samo na zares starih televizorjih, ki ne zaznavajo WSS signala.

Vsi sodobni televizijski aparati imajo namreč funkcijo zaznavanja 16:9 signala in zato bi morali vedno takoj videti pravi format slike, ne glede na to, ali imate doma hipersodobni 16:9 televizor, malo bolj sodoben 4:3 televizor, Sagem ali kakršenkoli XY digitalni dekoder.

V vsakem primeru je namreč ponudnik televizijske slike tisti, ki v kabel iz glavne razdelilne postaje spusti WSS signal, ki se mora nato pravilno dekodirati na televizorju. To, da na nas, uporabnike mečejo odgovornost za preklop na 16:9, je samo metanje peska v oči.

Sploh pa si ne upam razmišljati o tem oziroma, da bi šel še to preverjati, ali SIOL sploh omogoča tudi prenos VPS signala... Še dobro, da ne uporabljam več videorekorderja, ki je ta signal s pridom uporabljal.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2009, 17:09
Mojster

To že drži, samo problem je tudi v tem, da veliko tv hiš signal do tebe prek siola pripelje v letterbox verziji, se pravi da sta črni rob spodaj in zgoraj del "slike". Če to ni urejeno pravilno, torej da se prenaša zgolj "živa" slika, ga noben tv ne bo prepoznal kot takega. V tem je edini problem. Stvari očitno niso urejen od tv-hiš do siola.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
169, formatu, nemški, pošiljanje, programi, slike, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Gmail Adresar - pošiljanje več ljudem pikec85 Računalništvo in internet 4 13.08.2008 13:24
Pošiljanje slike iz PC na TV preko komunikatorja Imhotep Računalništvo in internet 11 08.01.2008 11:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:34.