Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 04.03.2009, 09:45
Celje Uporabnik Celje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Celje
Član od: Apr 2004
Sporočila: 29
Privzeto Namestitev XP - problemi !!!!

Imam plato ABIT NF7-S, sicer je že starejša, ampak za moje delo povsem zadovoljiva.
Na PCju sem imel ATA disk, ki sem ga imel preko vmesnika, ki je bil priložen plati, priklopljenega na SATA priklop. Ko sem nalagal XPje, ( pa ne samo enkrat ) sem moral na začetku pritisniti F6, da sem lahko iz priložene diskete naložil driverse za SATA. Nato sem normalno naložil XPje do konca.

Zdaj pa je nastal problem. Kupil sem nov, večji disk, seveda sem nabavil SATA. Isti postopek sem ponovil s tem diskom, ampak mi nikakor ne uspe naložit Winse XP.
Po namestitvi driversov za SATA, se nadaljuje namestitev in pride do nastavitev particij. Določim particije in naredi format particije. Nato pa konec. Napiše mi : Setup cannot copy the file: si3112r.sys . Nato mi ponudi možnost, da nadaljujem naprej brez tega filea ali pa prekinem namestitev. Če nadaljujem , mi pozneje naredi blue screen, tako, da to ni dobra rešitev.
Zanimivo pa je, da je ta file, si3112r.sys, na disketi, pa ga noče prepisat. Poizkusil sem disketo prepisat na drugo, pa je šlo brez napak. Po celodnevnem mučenju sem dal nazaj stari disk, probal naložit winse in tam gre !! Se pravi, ni nič narobe z disketo.
Ta novi disk sem dal tudi kot slave, ga razdelil na particije in lepo presnel vse podatke na D particijo, zato se tudi lahko s starim diskom igram.
Za foro sem probal naložit na ta novi disk Wibdows 7 in naložil sem čisto normalno, le da mi je tam zahteval driverse za SATA in dal sem disketo not in si je sam vse prepisala. Iz tega sklepam, da z diskom in z disketo ni nič narobe.
Ampak, vseeno bi rajši imel gor XPje kot pa Windows7 !

V čem je problem in kaj naj še storim, da mi bo uspelo ??
Staro 04.03.2009, 10:15
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Namestitev XP - problemi !!!!

tolr sem snel kot odgovor na tvoj problem - finta je v novejšem driverju

download the Silicon Image drivers

Obviously the contents of that file are too big to put on a floppy. The only thing you need to have on your floppy are the following files (all located inside the zip file you've downloaded):
Si3112r.inf
Si3112r.mpd
Si3112r.sys
SIISUPP.VXD
SIWinAcc.sys
TxtSetup.oem
With these files on a floppy, once loaded at the beginning of the XP install procedure, it will find your SATA HDD & offer you the option to install XP on that drive.

Nazadnje uredil Slowhand : 04.03.2009 ob 10:19.
Staro 04.03.2009, 11:29
Banned

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
tolr sem snel kot odgovor na tvoj problem - finta je v novejšem driverju

download the Silicon Image drivers

Obviously the contents of that file are too big to put on a floppy. The only thing you need to have on your floppy are the following files (all located inside the zip file you've downloaded):
Si3112r.inf
Si3112r.mpd
Si3112r.sys
SIISUPP.VXD
SIWinAcc.sys
TxtSetup.oem
With these files on a floppy, once loaded at the beginning of the XP install procedure, it will find your SATA HDD & offer you the option to install XP on that drive.
Z Abitove strani sem si že potegnil dol to novo disketo, prav tako sem updato nov bios, pa ni nič pomagalo.

Nič ne pomaga.
Sem potegnil dol ta SILICON_V10033.zip, kot piše v navodilih, prekopiral vseh teh 6 fajlov na disketo, pognal, si je prekopiral faile dol in spet isto : Setup cannot copy the file: si3112r.sys
Saj nekaj potegne z diskete, drugače bi pred možnostjo formata napisal da ni diska, ampak očitno mu še nekaj manjka.

Nazadnje uredil Celje : 04.03.2009 ob 12:31.
Staro 04.03.2009, 15:23
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kaj pa če bi za minuto vzel ven notranjo baterijo in potem ponovil vse skupaj!
Staro 04.03.2009, 15:41
Banned

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Kaj pa če bi za minuto vzel ven notranjo baterijo in potem ponovil vse skupaj!
In kaj bi s tem pridobil ?
Mislim, da bios nima veze s tem, ker, kot sem napisal, so se Windows7 normalno naložili gor.
Ta zajec ne tiči v tem grmu .
Staro 04.03.2009, 16:56
WODO Uporabnik WODO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WODO
Član od: Dec 2008
Sporočila: 80

Download this File from MSI Web Site... http://global.msi.com.tw/index.php?f...e&dno=2460&i=0
Its a ZIP File, Extract the Files in a Folder, then Direct n-lite to integrate that in to ur Windows XP Installation source... !!! to do so you may follow this bellow guide... http://www.nliteos.com/guide/

Hey cheeta i ve this driver and i integrated the same but it wont work

may be i ve edit some setting manualy as desribed in below tutorial,
here is a tutorial which may work for my problem but am not able to understand it
INSTALL XP WITHOUT SATA FLOPPY
STAGE 1 - WINDOWS CD PREP
Take your Windows XP CD and copy all the files on it to your hard drive into a directory (C:\WinXPCD for example). Also take note of what the CD is called.

STAGE 2A - SATA DRIVER PREP
Go to C:\WinXPCD\i386\ and open "TXTSETUP.SIF" using notepad

Using the Find tool, find the [SourceDisksFiles] section, and paste the following line underneath it (directly under the heading is easiest):
si3112r.sys = 1,,,,,,_x,4,1

Find the [HardwareIdsDatabase] section, and paste this line underneath it:
PCI\VEN_1095&DEV_3112&SUBSYS_61121095 = "Si3112r"

Find the [SCSI.Load] section and paste:
si3112r = si3112r.sys,4

Find the [SCSI] section, and paste:
si3112r = "Silicon Image SiI 3112 SATARaid Controller"

Save and exit this file. This file is for the text-based portion of the install (before we get XP's GUI). It keeps us from having to insert a floppy and pressing F6 during setup.

STAGE 2B - SATA DRIVER PREP
Go to C:\WinXPCD\i386\ and create / open "WINNT.SIF" using notepad. I am lead to believe that if you are using an SP1 WinXP CD, or if you have slipstreamed the files, then this file may already exist. If it does not exist (as it did not with me) then just create it.

This is a file that WinXP setup looks for for an automated GUI portion of the setup. This is called an "unattended installation", and is used to answer some of the questions XP asks during the installation (and even some questions it doesn't ask). This file is called an "answer file". For more on setting up a custom unattended install, look here: http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=202

Paste all of the following into the file:
[Data]
AutoPartition=0
MsDosInitiated="0"
UnattendedInstall="Yes"

[Unattended]
UnattendMode=ProvideDefault
OemPreinstall=Yes
OemSkipEula=Yes
NoWaitAfterTextMode=1
NoWaitAfterGUIMode=1
TargetPath=\WINDOWS
DriverSigningPolicy=Ignore
OemPnPDriversPath="Drivers\SATA\SI3112r"

[GuiUnattended]
OEMSkipWelcome = 1

[UserData]
ProductKey=xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx
FullName=""
OrgName=""

You need to replace the ProductKey xxxxxs with your actual product key. If you do not want to do this, then simply remove the line completely.

The OemPnPDriversPath line will tell XP setup where to look for the .INF files for each of your devices. It will look in these paths first before checking it's own database of device drivers. The paths given are relative to a $OEM$\$1 folder we shall soon create. That is, "Drivers\SATA\SI3112r" tells it to look for a .INF file under C:\WinXPCD\$OEM$\$1\Drivers\SATA\SI3112r. If you wish to add additional drivers other than the SATA ones described here, you add more paths on the SAME LINE, each path seperated by ";".

Save and exit this file.

STAGE 3 - SATA DRIVER FILE INTEGRATION
From the Asus / Abit / SI website (I am on a Abit NF7-S, and used the drivers from the Asus website, so it is not important to get the ones for your particular motherboard), download the latest Si3112r drivers.

Extract and copy the 'Si3112r.sys' file into the i386 folder.

At the root of the CD files (eg. C:\WinXPCD\), make the following folder structure: \$OEM$\$1\Drivers\SATA\si3112r (so you now have C:\WinXPCD\$OEM$\$1\Drivers\SATA\si3112r).

Copy the following files to the si3112r directory (don't worry if you can't find them all, just copy what you have. The ones marked in italics you DO need to worry about though!):

si3112r.cat (shows driver is digitally signed for Windows)
si3112r.inf (Tells Windows what to install later in setup)
si3112r.mpd (used for Win9x)
si3112r.sys (driver for the controller)
siisupp.vxd (used for Win9x)
siwinacc.sys (SATALink driver accelerator)
txtsetup.oem (used to install XP)

STAGE 4 - BURNING THE CD
As said eariler, I have only tried this with Easy CD Creator 5, but will post up the instructions for Nero as well.
Staro 04.03.2009, 21:11
Banned

Mislim, da je to preveč zakomplicirano in da mora biti dosti lažji način.
Vseeno hvala, saj to sem tudi našel na tem forumu www.thinkdigit.com/forum

Bom še malo počakal, preden se lotim tega, verjetno bom dobil kakšen enostavnejši nasvet

Teh plat je bilo kar precej prodanih in ni hudič, da sem edini, ki si je kupil SATA disk za to plato
Staro 04.03.2009, 21:49
Pirotehnik Uporabnik Pirotehnik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 265

kaj pa če bi probu s kakšnim drugim CDjem za installacijo? sm imel isti problem-rešu z drugim CDjem
Staro 05.03.2009, 07:40
Banned

Citat:
Objavil-a Pirotehnik Prikaži sporočila
kaj pa če bi probu s kakšnim drugim CDjem za installacijo? sm imel isti problem-rešu z drugim CDjem
Probal z originalnim, ne gre. Pav tako so mi frendi dali neke tak-tak varjante, vedno se ustavi na istem koraku.
Staro 05.03.2009, 10:55
WODO Uporabnik WODO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WODO
Član od: Dec 2008
Sporočila: 80

Citat:
Objavil-a Celje Prikaži sporočila
Mislim, da je to preveč zakomplicirano in da mora biti dosti lažji način.
Vseeno hvala, saj to sem tudi našel na tem forumu www.thinkdigit.com/forum

Bom še malo počakal, preden se lotim tega, verjetno bom dobil kakšen enostavnejši nasvet

Teh plat je bilo kar precej prodanih in ni hudič, da sem edini, ki si je kupil SATA disk za to plato
Ponavadi je najtežji način najenostavnejši,vaj jaz sem takega mišljenja+menim da ti tale tutorial reši težave dolgoročno saj si driverje integriraš v svoj inštalacijski disk in če ga še gdaj potrebuješ nimaš več teh težav+mislim da je ta tutorial dokaj enostaven,saj z cirka 30min imaš rešen problem z copy-paste načinom.Zato ne izgubljaj časa po nepotrebnem iskanju če imaš rešitev na pladnju.

P.S.pa pomisli koliko časa si zapravil z iskanjem rešitve

Značke
namestitev, problemi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vecni problemi z siolom howrude1 O storitvah 4 10.12.2008 19:20
Problemi z naročilom SIOL TV ik1704ki SiOL TV 6 13.08.2008 14:15
Problemi s povezavo el_juero Računalništvo in internet 3 07.06.2008 23:57
Sagem - problemi robertts SiOL TV 1 05.01.2008 21:44
Problemi z registracijo potapljac Tehnična pomoč 4 27.09.2006 10:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:22.