Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 23.12.2005, 08:08
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Re: Avstrija :-))

Nincha II., popolnoma pravilno, da ceniš državo, v kateri živiš.
Staro 23.12.2005, 09:28
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Ne vem ce se je % priseljencev zaradi programa integracije kaj povecal in ne vem kaksen je efekt.. Pravzaprav sem nekje zasledil, da bodo proracunska sredstva prav za integracijo priceli klestiti, oziroma si bo marsikateri emigrant celo moral sam financirati program integracije.. Denar bi povrnili samo tistim, ki so integracijo uspesno zakljucili. Iz tega bi jaz sklepal, da efekt ni ravno cvetoc. Je pa nasplosno problem s Turki in se zlasti z Marocani. V glavnem muslimani ne kazejo kaj dosti zanimanja za integracijo. V bistvu si bolj zelijo, da se domacini prilagodijo njim. Zato so stalni cirkusi z nosenjem naglavnih rut in burk.

Seveda se tebi ni bilo tezko integrirati v Nemcijo, ker sta si Slovenija in Nemcija po kulturi zelo blizu. V kaki drugi drzavi bi ti pa ne bi bilo tako lahko. :wink: Ne sekiraj se zaradi Slovenceljnov, ce te sodijo, ces, da si se prodala Nemcem. Tak ocitek je idiotski. Se strinjam z vsem kar si povedala glede tega. In ne, ni ti treba pozabiti od kod prihajas. Vazno je edino zavedati se, kje se v dolocenem casu nahajas in se temu primerno obnasati. :wink:
Staro 23.12.2005, 19:14
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Knez,

hvala :wink:

Jelengar,

meni se res ni bilo tezko vklopit v druzbo, to je res in vem, da se iz drugih kultur mnogo tezje. Samo ni problem, od kod prihajas in kdo si, ampak koliksna je tvoja volja, da se integriras. Ce bo NIZ vlada res naredila tako, da bo uspesno integriranim vrnila denar, se mi zdi, da bi bili kar uspesni.
Svojega primera pa nisem dala zato, ker bi jaz osebno imela tako izkusnjo. Moji starsi, prijatelji in sorodniki dobro vedo, zakaj sem sla v Nemcijo, tako da...
Je pa res, da jaz tut nisem vpadljiva oseba in ne razumem, zakaj bi koga v Nemciji brigalo, da sem Slovenka in koga v Sloveniji brigalo, da je Nemcija zame 2. dom in da jo cenim.
Tocno tako, kot si napisal v zadnjem odstavku.

Ko pa berem razlicne clanke v casopisih oz. internetu in forumih, pa opazim, da so se kar pogosti kaksni "izpadi" na to temo, zato sem se malo zamislila.
Staro 23.12.2005, 23:38
Mojster

In kako dolgo si že gor?
Staro 23.12.2005, 23:44
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Pol leta (studij).
Sem se bolj med mlajsimi na tem forumu verjetno ;-)
Staro 29.12.2005, 12:16
Mojster

Aha, pol si še bolj frišna tam gori.
Staro 03.01.2006, 17:55
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Objavil-a kekez
Ih, saj je v slovenščini tudi tako in pravilno: "premagali smo jih ."

Pravilno je tudi:
- zmagati nad nasprotnikom

Pravilna in bolj običajna je celo Cimetova varianta v malo bolj abstraktnem primeru:
- zmagal ga je spanec
- zmagal je vzpon

Torej je najbrž, strogo slovnično gledano, Cimetova varianta tudi pravilna. Gre le nekoliko bolj neobičajno rabo in precejšen južnaški pridih.
Minilo je potem leto in nekateri dan. Krpan je pa zmerom tovoril po hribih in dolinah. Kar se pripeti, da pride na Dunaj strašen velikan, Brdavs po imenu. Ta je vabil kakor nekdanji Pegam vse junake našega cesarstva v boj. Ali cesar pa tudi ni imel tako boječih ljudi, da bi dejal: nihče si ni upal nadenj; toda kdor se je skusil ž njim, gotovo je bil zmagan.
Staro 04.01.2006, 11:19
BMX Uporabnik BMX ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce BMX
Sporočila: 1.873

Citat:
Objavil-a slehernik
.... gotovo je bil zmagan.
Ne mešaj staroslovenščine z današnjim fuzbalerskim slengom.
Staro 04.01.2006, 11:25
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Fuzbalerji skrbijo za ohranjanje "prave originalne" slovenščine brez "novih pritiklin".
Staro 04.01.2006, 12:59
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

mah jst zivim v avstriji in je prav ok. ne cutim, da bi me kdo postran gledo zato, ker sm slovenc. sploh ce si izobrazen se tolk manj.

je pa res, da se muslici najtezje integrirajo, ker zenske z rutami okol hodjo , tipi pa se v krdelih drzijo. mislijo, da so sami seb dovolj in da lahko delajo stvari kot jih doma. zato bi jst vsa ta pokrivala in podobno ukinil.

Značke
avstrija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:12.