Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 04.01.2006, 13:02
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910
Privzeto Re: Avstrija :-))

pa se to: se bol bojo poostrili pot za drzavljanstvo tu. kar mi je ok. se pr nas bi moral to nardit. ne pa da folk okol "fuzbalersko" slovenscino govori.
Staro 04.01.2006, 14:54
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a Mighty
mah jst zivim v avstriji in je prav ok. ne cutim, da bi me kdo postran gledo zato, ker sm slovenc. sploh ce si izobrazen se tolk manj.

je pa res, da se muslici najtezje integrirajo, ker zenske z rutami okol hodjo , tipi pa se v krdelih drzijo. mislijo, da so sami seb dovolj in da lahko delajo stvari kot jih doma. zato bi jst vsa ta pokrivala in podobno ukinil.
Kje v Avstriji pa živiš?
Staro 04.01.2006, 15:02
Uporabnik

a je pomembno?
Staro 04.01.2006, 15:03
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

V bistvu me zanima, če živiš na Koroškem, Celovec...ali kje drugje.
Staro 04.01.2006, 15:04
Uporabnik

ne v celovcu ne na koroskem. pa mam tule par kolegov ko so iz celovca in jih skoz zezam, da zivijo v slovenskem mestu.lopovi......
Staro 04.01.2006, 18:46
dlx Uporabnik dlx ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2004
Sporočila: 828

prav delajo. vsaj ne bodo take *****rije, kot so pri nas
Staro 04.01.2006, 19:19
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a kekez
Fuzbalerji skrbijo za ohranjanje "prave originalne" slovenščine brez "novih pritiklin".
Se strinjam. Verjetno je Cimetu stara slovenscina zelo blizu in jo zato tako intenzivno uporablja.
Staro 04.01.2006, 19:25
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mighty
mah jst zivim v avstriji in je prav ok. ne cutim, da bi me kdo postran gledo zato, ker sm slovenc. sploh ce si izobrazen se tolk manj.

je pa res, da se muslici najtezje integrirajo, ker zenske z rutami okol hodjo , tipi pa se v krdelih drzijo. mislijo, da so sami seb dovolj in da lahko delajo stvari kot jih doma. zato bi jst vsa ta pokrivala in podobno ukinil.

V Nemciji je enako.
Se ne vem, a zato, ker ne vejo kje je Slovenija al ker jih res ne moti dejstvo, da sm Slovenka :big:

Turki naprimer zivijo sicer po celem mestu, so pa predeli, kjer je prav turski geto in tja ne gres, ce res ni nujno. So zelo nagnjeni h kupckanju in se ne druzijo prevec z ostalimi, ampak rajs s svojimi. Potem, ko se je treba pa v druzbo vkljucit, je pa problem, ko hoces v tuji drzavi furat enako kot doma, pa te kdo zacne mal postrani gledat.... in so prec spori
Zaenkrat so tuki razmere cist ok, ker se da dobit sluzbo, imajo spodobne place za prezivetje vecinoma in cedalje vec se jih izobrazuje. Zato mislim, da se v Nemciji se nekaj casa ne bo zgodilo tako kot v Franciji... Vsaj upam, da ne.
Staro 04.01.2006, 20:16
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a Nincha II.
V Nemciji je enako. Se ne vem, a zato, ker ne vejo kje je Slovenija al ker jih res ne moti dejstvo, da sm Slovenka :big:
Po moje zato, ker mislijo, da si iz Slovaske. :big:

Citat:
Objavil-a Nincha II.
V Nemciji je enako.
Turki naprimer zivijo sicer po celem mestu, so pa predeli, kjer je prav turski geto in tja ne gres, ce res ni nujno. So zelo nagnjeni h kupckanju in se ne druzijo prevec z ostalimi, ampak rajs s svojimi. Potem, ko se je treba pa v druzbo vkljucit, je pa problem, ko hoces v tuji drzavi furat enako kot doma, pa te kdo zacne mal postrani gledat.... in so prec spori
Zaenkrat so tuki razmere cist ok, ker se da dobit sluzbo, imajo spodobne place za prezivetje vecinoma in cedalje vec se jih izobrazuje. Zato mislim, da se v Nemciji se nekaj casa ne bo zgodilo tako kot v Franciji... Vsaj upam, da ne.
Se mi zdi, da je isti (podoben) shmoren vsepovsod po celi EU. Ceprav se strinjam z vsem kar si napisala, jaz vseeno nisem preprican, da se ne more Nemcij "zgoditi" Francija . Tam je se najvec muslijev v celi EU. Tudi za Nizozemsko nisem preprican, ceprav so se tam koncno zbudili iz stoletnega tolerantnega spanja. Ze kar nekaj muslijskih imamov (tiste, ki kurijo folk proti Nizozemski) so izgnali iz dezele, se nekaj pa jih imajo v paci. Vse vecim Nizozemcem postaja jasno, da ce ne bodo dali muslijev na spagco, bodo musliji dali na spagco njih. V bistvu je zalostno, da postanes ogrozen od tujcev v lastni dezeli.
Staro 04.01.2006, 20:57
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Jelengar
Po moje zato, ker mislijo, da si iz Slovaske. :big:

Se mi zdi, da je isti (podoben) shmoren vsepovsod po celi EU. Ceprav se strinjam z vsem kar si napisala, jaz vseeno nisem preprican, da se ne more Nemcij "zgoditi" Francija . Tam je se najvec muslijev v celi EU. Tudi za Nizozemsko nisem preprican, ceprav so se tam koncno zbudili iz stoletnega tolerantnega spanja. Ze kar nekaj muslijskih imamov (tiste, ki kurijo folk proti Nizozemski) so izgnali iz dezele, se nekaj pa jih imajo v paci. Vse vecim Nizozemcem postaja jasno, da ce ne bodo dali muslijev na spagco, bodo musliji dali na spagco njih. V bistvu je zalostno, da postanes ogrozen od tujcev v lastni dezeli.
Slowenien, Slowakei.... irgendwas... :big:

No, pa sej tut jaz nisem v svojem prejsnjem postu izrazila prepricanja, da se Nemciji NE more zgoditi Francija... Seveda, da se nikoli ne ve. Res je tut to, da je tu najvec musilmanov v celi EU, samo je socialni mir malo bolj trden kot v Franciji. Vsaj tako se zdi navzven. Seveda nikoli ne bo ugojeno vsem ljudem, tako da 100% zagotovila, da se Francija ne more zgoditi, ni.

Ko se je Nizozemska "zbudila", jih je veliko porocalo o nizozemskem nacionalizmu, tako da je clovek zlahka dobil vtis, da so Dutchiji "tagrdi" v tej storiji...
So spregledali razloge za to al´ kako?

Značke
avstrija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:04.