Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 09.07.2007, 15:11
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Umiranje na urgenci ali odpravljanje čakalnih vrst po slovensko

Citat:
Objavil-a Lios Prikaži sporočila
V bistvu je pravilno zadnjič povedal dr. Tine Velikonja. Problem je že na medicinski fakulteti, ker se večina študentov tja vpiše, zaradi denarja, statusa, ugleda, itd. in le malokdo, zato ker hoče pomagati ljudjem. Pa mislim, da je omenil tudi to, da jih sama fakulteta že od začetka narobe vzgaja.
Da se nekam vpises zaradi denarja, statusa in ugleda, ni nikakrsen problem. Vse nasteto lahko zares dobis samo, ce svoje delo opravljas profesionalno. Problem je v tem, da zdravstvo v veliki meri regulira politika, nekaj zavarovalnic in farmacevtov na eni ter (po mojem mnenju) premalo strokovno vodstvo posameznih ustanov. Na primer, to da si uspesen in ugleden kirurg samo po sebi se ni dokaz da si tudi sposoben vodja neke zdravstvene ustanove.

Citat:
Sedaj pa še v prevodu povem - gre za čisto licemerstvo medicinske stroke. Vsi tisti, ki zagovarjajo evtanazijo neozdravljivo bolnih bi se morali sedaj oglasiti in ravno ta primer dajati kot vzorčni primer, da imajo prav.
In kako VES, da je nekdo neozdravljivo bolan?
Staro 09.07.2007, 17:17
Lios Uporabnik Lios ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 58

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
In kako VES, da je nekdo neozdravljivo bolan?
Očitno ve to uradna medicina in več kot očitno je to v tem primeru sedaj tudi čisto javno priznala.

Drugače je pa tako, da politika je danes povsod - v vseh porah, ampak jo v tem primeru ne bi posebej izpostavljal, ker so se pokazali drugi in bolj pereči problemi.
Staro 09.07.2007, 17:41
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Očitno ve to uradna medicina in več kot očitno je to v tem primeru sedaj tudi čisto javno priznala.

Drugače je pa tako, da politika je danes povsod - v vseh porah, ampak jo v tem primeru ne bi posebej izpostavljal, ker so se pokazali drugi in bolj pereči problemi.
Pa rtavno politiko je potrebnmo tu izpostavit, saj je v precejšni meri vpletena v nše zdravstvo. tako je od politike še kako odvisno, koliko denarja bo zdravstvo dobilo, kakšna in kdaj se bo nabavila oprema, kdaj se bo zgradila kakšna bolnica in še, kakšne bodo plače zdravstvenega osebja, s tem pa tudi njihovo zadovoljstvo ali nezadovoljstvo.
Tako je ravno od politike največ odvisno in ne moreš mimo tega, da je v tem primeru ne bi izpostavil.
Staro 09.07.2007, 20:53
Lios Uporabnik Lios ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 58

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Pa rtavno politiko je potrebnmo tu izpostavit, saj je v precejšni meri vpletena v nše zdravstvo. tako je od politike še kako odvisno, koliko denarja bo zdravstvo dobilo, kakšna in kdaj se bo nabavila oprema, kdaj se bo zgradila kakšna bolnica in še, kakšne bodo plače zdravstvenega osebja, s tem pa tudi njihovo zadovoljstvo ali nezadovoljstvo.
Tako je ravno od politike največ odvisno in ne moreš mimo tega, da je v tem primeru ne bi izpostavil.
To so čisti izgovori! Zdravnik je dolžan pomagat ne glede na vse ostalo in nič drugega! Ja kam pa pridemo? A si predstavljate, da sem zdravnik in k meni pripeljejo hudo poškodovanega človeka. Jaz pa rečem: ne bom ga operiral, ker me je šef danes nadrl ali ne bom ga operiral, ker nisem dobil dovolj visoke plače danes ali ne bom ga operiral, ker mi trenutni minister ni všeč - ni moje politične barve ali pa ne bom ga operiral, ker je oblačno danes, itd.
Staro 09.07.2007, 20:59
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Daj ne dramatizirajte brezveze.

Svojci so na urgenco pripeljali človeka, ki je imel raka v zadnjem stadiju.Neozdravljivo bolan človek, kar so svojci dobro vedeli.Pripeljali so ga tako rekoč umreti in ker je umrl v čakalnici je zdaj cela afera nastala iz tega.

Kaj naj bi po vaše zdravnica naredila? Vzela naprej umirajočega človeka in ga, ne vem, pregledovala, tiste, ki se jim da pomagati, pa pustila čakat?
Staro 09.07.2007, 22:50
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Sploh ne gre za enega človeka na urgenci v zadnjem stadiju raka. V tem primeru gre za nespodobno ravnanje zdravnice in pa apatičnost ljudi glede tega (including you Knez). Očitno imaš močne veze, da se ne sekiraš. Postavi se v položaj ljudi, ki so ga imeli doma - človek pade v komo pa je še živ. Kaj boš z njim doma? Čakal, da umre? Kako pa naj bi vedeli kdaj bo umrl? Kako boš sam hranil, oskrboval človeka v komi? Logično, da ga pelješ v bolnico.

Gre za celo vrsto nekih primerov, ki se kar vrstijo iz dneva v dan. Očitno se je nekaj zelo spremenilo, če urgence ne jemljejo več ljudi. Zato tudi ta debata. KO bomo ljudje postali neobčutljivi na humanost ne bomo več ljudje.

Kdo je že rekel: najboljše ena vrata na urgenci preuredit napisat gor Žale pa zraven krematorij pa kar tam takoj opravit, če nimamo več duše. Zdravstvo bo pa končno prišparalo, da bo lahko JJ trošil in mešetaril. Bručanovo ministrstvo bi morali preimenovati iz Ministrstva za zdravje v Ministrstvo za Umiranje. Njihov slogan pa bi bil: Prepustite se nam, skrajšali vam bomo trpljenje in omogočili čimhitrejšo pot na drugo stran. Nobenih davkov, nobenega trpljenja.
Staro 09.07.2007, 23:38
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

No, pa so v Celju našli "žrtev", ki bo kaznovana za smrt petdeset letnega gospoda. S tem se bodo izmaknili kazni vsi tisti, ki so za gospodovo smrt posredno odgovorni. Za cel zdravstveni sistem, ki ga iz ozadja upravljajo zavarovalnice, bo medicinska sestra verjetno edina, ki jo bodo kaznovali. Ona ni iz zdravniškega klana nedotakljivih, ki bi jo opral krivde s kakšno veleumno ekspertizo. S tem ne mislim pomešati v istem košu kar vse zdravnike. Do sedanja praksa je pokazala, da razen dr, Erženove, ki so ji vzeli licenco, zdravnikom ni moč dokazati nobene napake. Očitno je to edini poklic, kjer delajo sami nezmotljivi. Vsi drugi pri svojem delu nehote zagrešimo tudi kako napako. Zanjo tudi odgovarjamo, ali drugače povedano, nosimo sami posledice.

Kazenski pregon medicinske sestre je kakor kost, ki so nam jo vrgli. Mi bomo s tem očitno zadovoljeni, belje halje pa ostanejo nedotakljive. Tudi tiste, ki zasedajo direktorske in strokovne stolčke v posameznih zdravstvenih ustanovah.
Staro 10.07.2007, 04:47
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
To so čisti izgovori! Zdravnik je dolžan pomagat ne glede na vse ostalo in nič drugega! Ja kam pa pridemo? A si predstavljate, da sem zdravnik in k meni pripeljejo hudo poškodovanega človeka. Jaz pa rečem: ne bom ga operiral, ker me je šef danes nadrl ali ne bom ga operiral, ker nisem dobil dovolj visoke plače danes ali ne bom ga operiral, ker mi trenutni minister ni všeč - ni moje politične barve ali pa ne bom ga operiral, ker je oblačno danes, itd.
Ja, ampak če je v službi samo en zdravnik, v čakalnici pa 20 pacientov, se že zakomplicira. Če bi delala 2 ali trije zdravniki, bi bilo že drugače. Če bi bil ob čakalnici, sprejemni pisarni in ordinaciji navoljo še kak drug prostor, bi bilo že drugače. Če bi bilo v službi namesto 1 medincinske sestre še vsaj ena sestra, bi bilo drugače. Če bi bile na voljo 2 ekipi za operacije, namesto eno, bi bilo prav tako drugače.
Ker pa je vse to povezano z denarjem in je organizacija takšna kot je in zato prihaja do takšnih tragičnih dogodkov. Politika pa bi lahko vplivala na vse te stvari, če bi hotela.
In kar se tiče dogodka v Celjski bolnici. Drugačnega razpleta niti nisem pričakoval. tako kot vsepovsod drugje pri nas, je tudi v zdravstvu tako, da se krivda, če se le da, poišče pri tistem najnižje zaposlenem v verigi.

Spomnim se pred leti, ko sem imel po službeni dolžnosti večkrat opravka v bolnicah, da so imele sestre stroga navodila, da ponoči dežurnih zdravnikov ne budijo, razen v zelo nujni primerih in se je torej med. sestra mora odločati kaj je nujen primer in kaj ne. Ne vem, če je tudi danes tako ali ne, ampak že to marsikaj pove.
Staro 10.07.2007, 08:34
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Sploh ne gre za enega človeka na urgenci v zadnjem stadiju raka. V tem primeru gre za nespodobno ravnanje zdravnice in pa apatičnost ljudi glede tega (including you Knez). Očitno imaš močne veze, da se ne sekiraš. Postavi se v položaj ljudi, ki so ga imeli doma - človek pade v komo pa je še živ. Kaj boš z njim doma? Čakal, da umre? Kako pa naj bi vedeli kdaj bo umrl? Kako boš sam hranil, oskrboval človeka v komi? Logično, da ga pelješ v bolnico.

Gre za celo vrsto nekih primerov, ki se kar vrstijo iz dneva v dan. Očitno se je nekaj zelo spremenilo, če urgence ne jemljejo več ljudi. Zato tudi ta debata. KO bomo ljudje postali neobčutljivi na humanost ne bomo več ljudje.

Kdo je že rekel: najboljše ena vrata na urgenci preuredit napisat gor Žale pa zraven krematorij pa kar tam takoj opravit, če nimamo več duše. Zdravstvo bo pa končno prišparalo, da bo lahko JJ trošil in mešetaril. Bručanovo ministrstvo bi morali preimenovati iz Ministrstva za zdravje v Ministrstvo za Umiranje. Njihov slogan pa bi bil: Prepustite se nam, skrajšali vam bomo trpljenje in omogočili čimhitrejšo pot na drugo stran. Nobenih davkov, nobenega trpljenja.
Se opravičujem, če sem prizadel tvojo nežno dušo.

Res ne vem, od kod ti ideja, da urgence ne jemljejo več ljudi..Spet nekaj dramatiziraš na pamet in brezveze.

Bolnišnica je za zdraviti ljudi.Hiralnice zaenkrat še nimamo, vsaj ne da bi jaz vedel.Ljudje vsakodnevno umirajo doma, smrt pa je logičen konec življenja.V čem je pravzaprav problem?
Staro 10.07.2007, 08:47
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:

Ne izmikaj se odgovoru.

Značke
čakalnih, odpravljanje, slovensko, umiranje, urgenci, vrst

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:21.