Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 16.06.2006, 20:40
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: umetno rojevanje otrok

Citat:
Objavil-a roxa
kaj je s tabo?

kako je lahko inkubator bolj zdrav, kot maternica?
Je kontroliran ambient, kjer se lahko otrok razvija bolj v miru, dobiva tocno dolocene substance, katere so pomembne, za pravilen in zdrav razvoj, ne pa kar vse smeti, kar mati pozre, po moznosti, se kadi, pije alkohol in se drogira. Kakorkoli, ce bi znali narediti pravo taksno umetno maternico mislim, da bi bili otroci sigurno bolj zrdavi, ko bi se rodili.

Poglejte samo, kako lepo solato gojijo, ko ji dajo vse ustrezne minerale, itd.....
Staro 16.06.2006, 20:44
Banned

Citat:
Objavil-a Jake
prvi človeški klon je že zdavnaj ustvarjen neuradno, jasno
Ja, ma tudi, ce je, se je oplodil umetno zunaj, samo se zmeraj se je razvijal in rodil v maternici matere. Zanima me, ali so ze probali delati kaksne poskuse, da bi rodili otroke izven maternice, ze od same zunanje oploditve naprej. Jasno, da bi to zaceli najprej z zivalmi, recimo mismi ali kaksnimi vecjimi zivalmi, booo.

To je sigurno trend prihodnosti, ker marsikdo bi zelel otroka po izbiri in marsikdo tudi ne bi rad rodil otroka, ker je bolece. Taksna rojstva otrok, bi bila boljsa v marsikaterem pogledu. Baje, da nezemljani niso sposobni imeti otrok na naraven nacin, zato jih vzgojijo tako.
Staro 16.06.2006, 20:48
Banned

Citat:
Objavil-a freya
za zdrav razvoj ja, čeprav sem zadnjič na discoveryju gledala oddajo, kako se je rodilo dete, ki je po izvenmaternični nosečnosti zraslo izven maternice v trebušni votlini..sicer zahirano in slabotno, a se je kasneje lepo razvilo.
kot tehnične zadeve sem mislila, da je otrok stalno pod kontrolo.
za razvoj pa plod potrebuje tudi snovi, ki jih lahko izdela le človeško telo, občutek varnosti, povezanosti....mislim, da je to nenadomestljivo, ostalo pa ne
Obcutek varnosti in povezanost ne izdela clovesko telo, k vecjemu ustvarja in se to ni nobenih dokazov, saj strokovno gledano, noben zdravnik, ki je zares pameten ne bi mogu tega kar tako izjaviti, ker to ni dokazano. Tudi cudezi niso dokazani, to je vse samo vera, kako se otrok pocuti, pred in po rojstu nam ne bo znanost odgovorila niti cez 20 let.
Staro 17.06.2006, 07:50
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a anarchy
Je kontroliran ambient, kjer se lahko otrok razvija bolj v miru, dobiva tocno dolocene substance, katere so pomembne, za pravilen in zdrav razvoj, ne pa kar vse smeti, kar mati pozre, po moznosti, se kadi, pije alkohol in se drogira. Kakorkoli, ce bi znali narediti pravo taksno umetno maternico mislim, da bi bili otroci sigurno bolj zrdavi, ko bi se rodili.

Poglejte samo, kako lepo solato gojijo, ko ji dajo vse ustrezne minerale, itd.....
Če še nisi slišal, je najboljše za dojenčka materino mleko, noben nadomestek ga še zdaleč ne dosega po kvaliteti. Materino telo proizvaja protitelesa, ki jih otrok nujno potrebuje, ker si v začetku sam še ni spoosben izdelovati lastnih protiteles...torej bi bil otrok v umetni maternici in kasneje v inkubatorju popolnoma brez imunske zaščite..in ker bi bi tako ranljiv, bi ga držali v izolaciji, kar bi privedlo do tega, da si tudi kasneje ne bi bil sposoben sam izgraditi imunskega sistema. rezultat -popolnoma neodporen človek.
V zvezi z slabim in napačnim imunskim odzivom je povezano tudi pojavljanje alergij, torej bi moral računati tudi nanje. Kar še nadalje pomeni, da ob rojstvu popolnoma zdrav otrok pomeni zelo malo, če mu ne daš dobre popotnice za zdravo celo življenje.
Pa še definicija zdravja...zdravje je odsotnost bolezni, kar pomeni da zdrav si ali nisi, ne moreš pa biti bolj in manj zdrav.
Staro 17.06.2006, 08:04
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a anarchy
Obcutek varnosti in povezanost ne izdela clovesko telo, k vecjemu ustvarja in se to ni nobenih dokazov, saj strokovno gledano, noben zdravnik, ki je zares pameten ne bi mogu tega kar tako izjaviti, ker to ni dokazano. Tudi cudezi niso dokazani, to je vse samo vera, kako se otrok pocuti, pred in po rojstu nam ne bo znanost odgovorila niti cez 20 let.
je dokazano, čeprav ti še nisl slišal za to...in dokazali so precej pametni zdravniki.
človekov razvoj se je dogajal milijone let, zdaj šele spoznavamo mehanizme človekovega delovanja, za gradnjo mehanizmov pa bo treba verjetno še mnogo let.
jaz ti lahko odgovorim glede občutka varnosti....tudi ti ga potrebuješ, zakaj sicer se ne logiraš z imenom in priimkom ter svojo sliko?
Staro 17.06.2006, 08:49
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Krasni novi svet da lep odgovor na tole temo, če je kdo bral. :D

Tko da, ustekleničeni bomo, pol bojo pa starši šli v Tuš al pa Mečkator, pa bojo poleg mleka izbral še primernga otroka.

Blagovna znamka (pakirani otrc v teh trgovinah) bojo 20 % nižja cena.
Staro 17.06.2006, 22:30
Banned

Citat:
Objavil-a freya
je dokazano, čeprav ti še nisl slišal za to...in dokazali so precej pametni zdravniki.
človekov razvoj se je dogajal milijone let, zdaj šele spoznavamo mehanizme človekovega delovanja, za gradnjo mehanizmov pa bo treba verjetno še mnogo let.
jaz ti lahko odgovorim glede občutka varnosti....tudi ti ga potrebuješ, zakaj sicer se ne logiraš z imenom in priimkom ter svojo sliko?
Pa sej imam obcutek varnosti, saj zato se logiram brez mojega pravega imena in brez slike, ceprav ta pravega obcutka varnosti itak nihce ne mora imeti, ker obcutek varnosti je taksna iluzija, kot obcuteg ogrozenosti z strani teroristov, torej je oboje lahko le iluzija v raznih primerih.

Drugace pa dolocene osebe itak lahko izvejo vse o meni, ce zelijo, zvejo moj naslov, kratek zivljenjepis, zdravstveno stanje, kvocjent inteligence, kje potujem, itd...., marsikaj se lahko izve o cloveku, ce se zeli in z danasnjo tehnologijo je to zmeraj lazje.
Staro 17.06.2006, 22:37
Banned

Citat:
Objavil-a freya
Če še nisi slišal, je najboljše za dojenčka materino mleko, noben nadomestek ga še zdaleč ne dosega po kvaliteti. Materino telo proizvaja protitelesa, ki jih otrok nujno potrebuje, ker si v začetku sam še ni spoosben izdelovati lastnih protiteles...torej bi bil otrok v umetni maternici in kasneje v inkubatorju popolnoma brez imunske zaščite..in ker bi bi tako ranljiv, bi ga držali v izolaciji, kar bi privedlo do tega, da si tudi kasneje ne bi bil sposoben sam izgraditi imunskega sistema. rezultat -popolnoma neodporen človek.
V zvezi z slabim in napačnim imunskim odzivom je povezano tudi pojavljanje alergij, torej bi moral računati tudi nanje. Kar še nadalje pomeni, da ob rojstvu popolnoma zdrav otrok pomeni zelo malo, če mu ne daš dobre popotnice za zdravo celo življenje.
Pa še definicija zdravja...zdravje je odsotnost bolezni, kar pomeni da zdrav si ali nisi, ne moreš pa biti bolj in manj zdrav.
Slisal sem marsikaj, tudi da ljudje ne znajo leteti in, da ne morajo prebiti zvocnega zida, itd....., no pocasi so tudi dokazali svoje trditve in uresnicili tisto, kar so mnogi mislili, da je nemogoce ali, da ni najboljsa resitev.

V bistvu sem dal prvotno temo, ce taka maternica sploh obstaja in me ni zanimalo, kaksno bo bilo stanje otroka, mi pa se ze pogovarjamo en korak dalje, kot, da ze imamo taksno maternico. Ovire je treba resevati eno za drugo. Najprej moramo narediti taksno maternico, nato narediti taksne snovi, kot jih proizvaja clovesko telo, pa magari, da naredimo neke umetne mame, ki bi samo proizvajale mleko nonstop, genetika dopusca vse to in se marsikaj, ceprav morda trenutno ne znamo se vsega tega narediti in uporabiti.

Tudi glede potovanja z svetlobno hitrostjo je naprimer nesmiselno prevec debatirati o nekih posledicah in kaj je mozno in kaj ne, ko pa niti nimamo se pripravljene ladje, ki bi lahko potovala z taksno hitrostjo.
Staro 19.06.2006, 08:17
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a anarchy
si kdaj pomislil, da solata nima psihe otrok pa...
Staro 19.06.2006, 13:32
drda Uporabnik drda ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 5

Jaz bi rada vsem skupaj povedala, da se mi zdi nespametno pogovarjat se o stvareh, ki so neresnične, kot naprimer to, da bodo ženske nesle jajca, ali pa da bodo moški zanosili... Zanimivo, posvoje. a vseeno trapasto. Sicer je pa to le moje mnenje.
P.S. Pa nobene zamere, ker jaz sem rekla, da so trapaste izjave in ne vi kot ljudje.
drda

Značke
otrok, rojevanje, umetno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:13.