Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 09.11.2010, 12:23
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Žarnica Igrala iz avtomobilskih gum

Pričakujem, da bom imela ob menjavi vsaj en komplet izrabljenih avtomobilskih gum, in ker sledim tistemu "ponovno uporabi" vodilu, sem se odločila, da bom podmladku zgradila igrala. Morda še kdo ve, o čem govorim: gume, zakopane v tla, da nastane "tunel", ali gugalnica...
Pa me zanima nekaj, česar nikjer na spletu ne najdem: ali je dovolj, da gume samo dobro očistim, ali jih je potebno s čim premazati? Včasih so bila taka igrala precej pogosta in ne spomnim se, da bi bili mi kaj prida črni, res pa je, da se takrat na to nisem ozirala No, zdaj pa tudi ne bi rada gledala neodstranljivih flekov na podmladkovih oblačilih.

Prosim za kake info, izkušnje, nasvete...
Staro 12.11.2010, 17:30
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194
Privzeto Re: Igrala iz avtomobilskih gum

zelo praktična ideja mislim pa, da ni potrebno z ničemer mazat, bo pa nekaj mučenja z pranjem.
Staro 07.03.2011, 16:27
brezlj Uporabnik brezlj ni prijavljen
Banned
Član od: Jan 2011
Sporočila: 4
Privzeto Re: Igrala iz avtomobilskih gum

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Pričakujem, da bom imela ob menjavi vsaj en komplet izrabljenih avtomobilskih gum, in ker sledim tistemu "ponovno uporabi" vodilu, sem se odločila, da bom podmladku zgradila igrala. Morda še kdo ve, o čem govorim: gume, zakopane v tla, da nastane "tunel", ali gugalnica...
Pa me zanima nekaj, česar nikjer na spletu ne najdem: ali je dovolj, da gume samo dobro očistim, ali jih je potebno s čim premazati? Včasih so bila taka igrala precej pogosta in ne spomnim se, da bi bili mi kaj prida črni, res pa je, da se takrat na to nisem ozirala No, zdaj pa tudi ne bi rada gledala neodstranljivih flekov na podmladkovih oblačilih.

Prosim za kake info, izkušnje, nasvete...
Jaz mam neki malga izkušenj s tem. Sicer sem delal ovire za psa trenirat, ki mu je bolj vseeno, če guma puša barvo, ampak ok. Rabljene gume sem najprej nekaj dni namakal v sodu vode in jih nato s štraufiksom orenk spral. Najprej je blo ok, ampak, ko so se na soncu pajsale, so preperevale in počas spet začele puščat barvo. Kasnej sem jih zamenjal za eno tršo različico gum, ki so take mal "glossy" in barve, razen na notranji strani plašča, ne puščajo. Mogoče bi bilo boljše, če se kupi nove sveže gume, če se jih ponuca za otroška igrala. Upam, de kej pomaga.

Značke
avtomobilskih, gum, igrala

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:27.