Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL telefonija

SiOL telefonija Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL telefoniji...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.05.2020, 16:59
veso266 Uporabnik veso266 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2016
Sporočila: 121
Privzeto Analogni Telefon preko IP telefonije

Dober dan, ker sem nekje zasledil da z Junijem ugašate PSTN storitve (zakaj je prišlo do take odločitve bi zelo rad vedel) in me zanima, kako bi jaz priklopil svoj običajni PSTN telefon na Voip omrežje, za ISDN vem da dajete Patton vmesnike

kako pa je s PSTN, če uporabnik iz določenih razlogov nima Innboxa V60-U/katerega drugega ki ima že ugrajeno PSTN centralo?

Zdej če telekom ne daje(zaračuna) PSTN vmesnikov, lahko na lastne režijo kupim svoj VOIP Gateway: https://www.amazon.com/Grandstream-G...=fsclp_pl_dp_1

enega imam celo doma
ampak problem je ker nevem kako vnesti konfiguracijo

Vem da voip je na 3998 VLANu, in da naj bi SIP uporabniško ime(verjetno extension( telefonska stevilka) number ter SIP Geslo bilo enako kot PPPoE uporabniško ime in geslo, nevem pa kakšen je SIP Gateway, kakšne kodeke uporablja telekom, glej sliko

nekje sem zasledil da naj bi ip,dns naslov dobil preko DHCP strežnika ki posluša na VLANu 3998, tam naj bi tudi preko opcije 66 dobil konfiguracijsko datoteko ki vsebuje potrebno konfiguracijo za povezavo telefonije, ker pa nimam IP telefona (nimam nobene MAC številke, ki bi jo lahko spoofal), mi dhcp strežnik na VLAN 3998 jasno, da ne da nobene datoteke

Zato bi bil zelo veselče bi mi kakšna prijazna duša povedala, ali telekom daje te PSTN vmesnike tako kot Pattone za ISDN, ali pa naj mi pove kako naj skonfiguriram svoj VOIP Gateway, da bo deloval za stacionarni telefon, da bo do junija ko izklopite PSTN storitve (zakaj je pravzaprav to potrebno?) vse pripravljeno s čim manjšim downtimom

Hvala za odgovor in Lep pozdrav

Nazadnje uredil veso266 : 11.05.2020 ob 17:38.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
analogni, preko, telefon, telefonije

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Komplikacije za VoIP telefon preko Oxygen DamirK SiOL telefonija 2 27.04.2014 20:38
Kockanje kanalov preko računalnika in TV-ja Lance_Armstrong SiOL TV 2 13.01.2011 21:52
PIK Analogni telefon brez dodatnega napajanja? jazzer Računalništvo in internet 0 14.11.2008 17:21
analogni telefon za sinope madona93 O storitvah 8 08.04.2008 09:04
Analogni modem preko IP Centreksa? zigaj Tehnična pomoč 3 08.11.2007 09:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:08.