Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 06.01.2008, 10:05
js1234 Uporabnik js1234 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce js1234
Član od: Mar 2006
Sporočila: 161
Privzeto Re: Urad za varstvo potrosnikov?

Očitno se jim ne splača delati zadeve za tak denar! Povsem ekonomska logika!
Pač kupiš kompletno zadevo še 1x ali pa jo ne kupiš več, če se tebi ne splača!
ne vem zakaj pogosto komplicirati in delati BUM iz malenkosti!
Staro 06.01.2008, 12:58
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501

Citat:
Objavil-a Sint Prikaži sporočila
tudi sama sem imela pred kratkim težave in običajno sem tiho in se ne pritožujem, a sedaj sem videla da če enemu pustiš potem bo tudi drugi enako storil.
V InterSparu sem kupila električno zobno ščetko Oral-B, ko pa je prišel čas zamenjave nastavka, ga v Intersparu ne dobiš, saj ga ne prodajajo!! Enako električno zobno ščetko prodajajo v Mercatorju, a tudi tam ne prodajajo nastavka!!
Ne vem ali se splača za takšne manjše zneske obveščat "tržno inšpekcijo" oz. kakšen urad za varstvo potrošnikov, ker kakor razumem je rešitev le v pravnem postopku, tega si pa ne morem privoščiti.
Sem pa razmišljala da bi za podjetje SINT d.o.o. v Škofji loki poskusila tudi v to smer saj so me tako izigrali da bi jim morala še čestitati. Znesek proporcionalno povečujejo, dobavni rok podaljšujejo, da mi na koncu ne preostane nič drugega kot da jim preplačam naročeno blago!
ker pa so pravni postopki dragi, zame ne ne pridejo v poštev, raje plačam nekaj 100€ več kot je dogovorjeno, kot pa da zgubljam čas in denar na sodiščih, za katere vemo kako učinkoviti so.

Če ima kdo kak nasvet, kako izkušnjo z veseljem poslušam.
Hvala
In potem se čudite da je v Sloveniji toliko goljufij in nategavščin....sam osebno se skregam za par €, kaj šele za nekaj sto...pa kje živite ljudje....potem se pa pritožujete ko vam podražijo koruzno moko, ki je sami tako ali tako ne kupujete za nekaj %, po drugi strani pa firmi:
raje plačam nekaj 100€ več kot je dogovorjeno, kot pa da zgubljam čas in denar na sodiščih, za katere vemo kako učinkoviti so.
Ne vem kaj naj si mislim.....
Staro 06.01.2008, 13:04
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501

Še malo branja:

http://www.uradni-list.si/1/objava.j...&stevilka=4288

http://www.uradni-list.si/1/objava.j...&stevilka=4826
Staro 06.01.2008, 14:21
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Tule je sicer govor o Uradu za varstvo potrošnikov, kar pa ni isto kot Zveza potrošnikov Slovenije (ki je društvo in ni na plačilni listi državnega proračuna). Sem članica Zveze, dobivam mesečno revijo VIP (zelo veliko koristnih informacij), kot članica imam tudi možnost pravnih nasvetov ipd. Že nekajkrat v zadnjih 3 letih sem se obrnila nanje zaradi raznih težav s trgovci in obrtniki, vsakič dobila zelo koristne nasvete, vse sem v skladu z njimi uredila v mojo korist. Zveza lahko v posameznih zadevah tudi posreduje v imenu svojega člana, običajno to precej bolj zaleže kot prerekanje kupca s prodajalcem oz. obrtnikom.
Skratka, v takih in podobnih primerih svetujem, da se obrneš na Zvezo potrošnikov.
PS. Ne, ne, ne plačujejo me za reklamo, tudi v službi nisem tam in sploh nikogar od vodstva osebno ne poznam.
Staro 12.01.2008, 17:28
Sint Uporabnik Sint ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a gripson Prikaži sporočila
In potem se čudite da je v Sloveniji toliko goljufij in nategavščin....sam osebno se skregam za par €, kaj šele za nekaj sto...pa kje živite ljudje....potem se pa pritožujete ko vam podražijo koruzno moko, ki je sami tako ali tako ne kupujete za nekaj %, po drugi strani pa firmi:
raje plačam nekaj 100€ več kot je dogovorjeno, kot pa da zgubljam čas in denar na sodiščih, za katere vemo kako učinkoviti so.
Ne vem kaj naj si mislim.....
če bi jih tožila bi me stalo več 1000€, pa še vprašanje če bi zmagala.

Tiste nastavke za električne zobne ščetke, še nekako spregledam, ker gre za izgubo nekaj 10€, pa prodajalci mi obljubljajo da jih bodo naročili že 3 mesece (Spar, Mercator)

Nisem želela prej odgovarjati preden ne preberem vseh členov zakona o varstvu potrošnikov, pa mi vseeno ni uspelo "vsega" prebrati, a kljub temu da sem večino prebrala še vedno ne vem kaj lahko storim?

Ko sem se pred kratkim oglasila v SINT D.O.O v Škofji loki, in zahtevala da govorim z direktorjem, so se mi trgovke posmehovale in me prepričevale naj se zopet oglasim jutri ob isti uri, tako me že dober mesec vlečejo za nos!! Dobesedno norce brijejo iz strank, če bi imela denar bi ji tožila barabe pokvarjene! prek telefona pa gospoda tudi ni možno priklicati.
Nisem pa član zveze potrošnikov itd. ali kakšne podobne institucije, organizacije...
Staro 13.01.2008, 02:08
Cvetlični deček Uporabnik Cvetlični deček ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cvetlični deček
Član od: Jun 2002
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 12.028

ja, to je meni uspelo, da sem zamenjal izdelek v katerega neobstoječe funkcije me je prodajalec prepričeval - tako da sem želel govoriti s šefom... Drugače pa - če izdelek ne ustreza zagotovilom, magari ustnim, si na dobri poti.

Moj blog

Staro 13.01.2008, 11:42
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Jaz sem nastavka za električno ščetko Oral b kupil včeraj v koprskem Mercator hipermarketu. Cena cca 10 € za pakiranje - 2 kosa.

Staro 17.01.2008, 11:06
Sint Uporabnik Sint ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4

verjetno si kupil druge, raven in okrogel nastavek. Tistih za Oral-B Cross action imajo valjasto in okroglo obliko...sem gledala pa nimajo še!

Značke
potrosnikov, urad, varstvo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Varstvo otrok (iščem, nudim) [Občasna varstva, brez komercialnih oglasov] jannick Dom in družina 223 03.12.2017 00:04
Pomoč-otrok, ločitev, varstvo otroka... Pablo Dom in družina 24 07.09.2007 12:52
Slovenci in nataliteta Knez Slovenija 230 27.11.2006 16:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:58.