Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.03.2011, 12:15
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.065
Privzeto Re: Trio 10M

Citat:
Objavil-a Death Paladin Prikaži sporočila
Hitrost modema doseze do 15 Mbps in izpolnjujem pogoje. Tudi pri narocilu tega paketa je sedaj je bilo vse ok, ko sem naročniški službi pojasnil, da so mi tehniki preverili linijo. Sedaj cakam, da mi priklopijo paket in upam oz. pričakujem, da ne bo kakšnih težav.

Lp,
Boštjan
Upam da boš uspešno rešil.
l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 21.03.2011, 14:56
dado99 Uporabnik dado99 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Sporočila: 2

sam sem ze 2x narocil trio 10M pa so mi ga dvakrat zavrnili. Moja max sinhronizacija je 12M (preverjeno 080). Kaj lahko sploh še storim da si priborim tako želeni paket trio 10M?
Mogoče odhod h konkurenci? Pr amisu pravljo da ni panike za 10M.

Help!

Tnx.
Odgovorite s citatom
Staro 21.03.2011, 17:22
Mojster

Citat:
Objavil-a dado99 Prikaži sporočila
sam sem ze 2x narocil trio 10M pa so mi ga dvakrat zavrnili. Moja max sinhronizacija je 12M (preverjeno 080). Kaj lahko sploh še storim da si priborim tako želeni paket trio 10M?
Mogoče odhod h konkurenci? Pr amisu pravljo da ni panike za 10M.

Help!

Tnx.
Sam si lepo napisal da je tvoja max.sinhronizacija 12M.Tako da verjetno paket do 10M bi deloval čisto na robu zmogljivost in ti ne zagotavlja stabilnosti linije.
Ob najmanjši napaki bi ti verjetno sinhronizacija padla......in že bi bilo pisanja kako je siol zanič !
l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 21.03.2011, 20:55
dado99 Uporabnik dado99 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Sam si lepo napisal da je tvoja max.sinhronizacija 12M.Tako da verjetno paket do 10M bi deloval čisto na robu zmogljivost in ti ne zagotavlja stabilnosti linije.
Ob najmanjši napaki bi ti verjetno sinhronizacija padla......in že bi bilo pisanja kako je siol zanič !
l.p. Cveto
lej gre se samo zato da 4M lahko dobim, np. ampak pride precej drazje kot 10M. tako da bi raje imel paket 10M pa tudi ce bo potem vleklo samo 4M.
samo ocitno siolova politika....

torej ne preostane drugega kot odhod h konkurenci...

LP!
Odgovorite s citatom
Staro 22.03.2011, 19:33
Mojster

Citat:
Objavil-a dado99 Prikaži sporočila
lej gre se samo zato da 4M lahko dobim, np. ampak pride precej drazje kot 10M. tako da bi raje imel paket 10M pa tudi ce bo potem vleklo samo 4M.
samo ocitno siolova politika....

torej ne preostane drugega kot odhod h konkurenci...

LP!
Tu se pa strinjam s tabo,namreč glede politike siola.Ampak razlika med siol-om in amis-om je ravno v tem.Ker če ti pri siolu obljubijo in priklopijo do 10M bo to 100% delovalo z največjo zmogljivostjo.Pri amis-u je pa to resnično paket do 10M in potem je lahko to res npr. samo 4.5. ali 6 M.
Pa si zamisli da si naročil paket do 10M pri amisu,potem pa vklopiš dva stb-ja in pa zraven bi še brskal po internetu,sinhronizacijo imaš pa npr.6M.Ne ostane drugega kot da vse skupaj zašteka.
Pri siolu pa mora iti 3 stb-ji in pa še vedno naj bi ostalo za 1M interneta.
TAko da tiste reklame pri amisu,so pomoje namenjene samo pridobivanju strank.
Treba je pa vedeti da vsaj ponudniki po bakru večinoma uporabljajo omrežje telekoma tako ,da nekih bistvenih razlik v možnosti priklopa med uporabniki ne bi smelo biti.Ker če neka linija dopušča neko realno sinhronizacijo je nerealno pričakovati od drugega ponudnika nevem kakšne ponudbe.
V osnovi je problem da v sloveniji je samo telekomovo omrežje,to pa je kakršno pač je.
Je pa tako,da če bi bile centrale kvalitetne ,kabli kvalitetni,omarice kvalitetne.....,tudi bakreno omrežje zmore marsikaj.
Problem je tudi,ker ne moreš preizkusiti drugega ponudnika brez prehoda k drugemu ponudniku.
Ker tako bi mi uporabniki dobili neko realno sliko o razlikah med ponudniki.
l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 22.03.2011, 21:09
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Treba je pa vedeti da vsaj ponudniki po bakru večinoma uporabljajo omrežje telekoma tako ,da nekih bistvenih razlik v možnosti priklopa med uporabniki ne bi smelo biti.Ker če neka linija dopušča neko realno sinhronizacijo je nerealno pričakovati od drugega ponudnika nevem kakšne ponudbe.
Narobe, naj ti povem kako je v praksi.

Na nekem naslovu v naši preljubi deželi je podjetje, katero ima cca 20 bakrenih paric, s katerimi upravlja Telekom Slovenije. Vse parice so enake starosti, napeljane v času popularnosti ISDN tehnologije.

Preko katere koli izmed teh paric je max paket pri Telekomu 10/5 VDSL (več se žal ne sinhronizira modem). Na T-2 pa dela na istih paricah 10/10 VDSL brez problema.

Torej ni vse v omrežju, ampak je veliko tudi odvisno od omrežne opreme.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2011, 18:21
anderssen Uporabnik anderssen ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 108

Mene pa zanima, kaj se zgodi, če bi recimo priklopil še en TV.komunikator. To kljub temu, da naj bi bilo omogočen samo en.
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2011, 19:18
Mojster

Citat:
Objavil-a anderssen Prikaži sporočila
Mene pa zanima, kaj se zgodi, če bi recimo priklopil še en TV.komunikator. To kljub temu, da naj bi bilo omogočen samo en.
Sicer nisi podal nekih jasnih podatkov.Razlika je kot prvo že v tem ali imaš linijo ki omogoča več pasovne širine in stem več televizorjev.Potem enostavno naročiš še za en ali dva televizorja in ti odprejo pipico in normalno priključiš še en ali dva televizorja.( ADSL mislim da je max. 3 televizorje).
Če govorima o paketu do 10M,potem je to do 3 televizorje in še 1M interneta hkrati.(v naročilu označiš 1,2,ali3 televizorje).
Če pa imaš linijo ki dopušča samo en televizor,z priključitvijo drugega komunikatorja ne boš dosegel nič.Razen da bo vse skupaj zakockalo in bo absolutno negledljivo.
Drugi komunikator bi deloval samo v primeru da bi na obeh komunikatorjih hkrati gledal isti program.
.
Mislim da te je to zanimalo.
l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2011, 23:28
anderssen Uporabnik anderssen ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 108

Sem v istem problemu kot dado99. Za 10M mi manjka za eno mišjo dlako. Trenutno imam paket 4/05 in 1 tv. Paketi so pa tako naravnani, da mi nočejo dati še en tv zraven, če se ne odpovem izbrani hitrosti interneta, kar pa je zame nesprejemljivo, da bi imel 2M linijo. Glede na pogovor z operaterjem, bi šlo sigurno 9M skozi, toda birokracija dela svoje. Tudi sam sem pripravljen sprejeti 10M paket, pa čeprav bi bila omejitem 8M in 2tv. Cenovno bi bilo pa zame itak bolj ugodno kot sedaj.
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2011, 17:12
tRoller Uporabnik tRoller ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 90

Citat:
Objavil-a rda Prikaži sporočila
Narobe, naj ti povem kako je v praksi.

Na nekem naslovu v naši preljubi deželi je podjetje, katero ima cca 20 bakrenih paric, s katerimi upravlja Telekom Slovenije. Vse parice so enake starosti, napeljane v času popularnosti ISDN tehnologije.

Preko katere koli izmed teh paric je max paket pri Telekomu 10/5 VDSL (več se žal ne sinhronizira modem). Na T-2 pa dela na istih paricah 10/10 VDSL brez problema.

Torej ni vse v omrežju, ampak je veliko tudi odvisno od omrežne opreme.

lp
True. Telekom tukaj nima za burek proti T-2. Zaenkrat...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
10m, bit, kot, moralo, neba, razočaran, siol, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Trio paket-uporabljal 5 mesecev, sedaj mi pa rečejo, da ga ne morm več ssheikh1 SiOL TV 8 06.03.2009 20:19
Trio, tv, popusti in se kaj howrude O storitvah 12 01.11.2008 15:27
Trio paket, ki to ni seba O storitvah 1 31.10.2008 08:47
Prehod iz TRIO ISDN na TRIO razvezan in nastavitve telefonov Dravlje O storitvah 4 18.11.2006 17:55
Naroči Trio in prihrani MrBoombastic O storitvah 28 26.09.2006 12:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:13.