Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.10.2011, 16:26
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452
Privzeto Re: Neznana oddaja. Kar naprej. Da o daljincu ne govorim.

Citat:
Objavil-a siko77 Prikaži sporočila
Meni daljinec dela brez problemov, pa mam precej velik prostor, sploh je pa to RF daljinec in ne IR, programe lahko premikam iz nastropja višje, tudi s sporedom nimam nobenih problemov, spored se lepo osvežuje...edino kar me e vedno moti je, da gre box v stand by po 2 urah in ne 72 kolikor je nastavljeno...
Vem da je RF daljinec, vendar meni trije Boxi-s iz dobave letošnjega poletja, daljinci ne delajo kot je treba. Z roko opletam levo, desno, da lahko prestavim kanal. Dva prijatelja imata že dalj časa večji SiOL box in pri obeh dela enak daljinec zanesljivo in dobro.
Odgovorite s citatom
Staro 12.10.2011, 18:34
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Vem da je RF daljinec, vendar meni trije Boxi-s iz dobave letošnjega poletja, daljinci ne delajo kot je treba. Z roko opletam levo, desno, da lahko prestavim kanal. Dva prijatelja imata že dalj časa večji SiOL box in pri obeh dela enak daljinec zanesljivo in dobro.
Smola....res ne vem kaj nej drugega rečem....
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 10:37
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Imam nekaj dni SiolBox S pa tudi nisem zadovoljen z daljincem.
Staro 13.10.2011, 18:38
HEPANDIL Uporabnik HEPANDIL ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 190

ENako pri meni, vsake tolko časa nimam podatkov o oddajah in nimam podnapisov in ne deluje tako kot terba. za daljinec pa sem ugotovil, da kakšnih 10 minut po zagonu ne deluje OK, potem pa dela kr OK...to z "neznana oddaja" mi gre pa posteno na organ. Box izklapljam samo s pilotom, če ga morem vedno hard izklopit ne vidim smisla da imam neko kao napredno opremo...Siol bo tako ali tako rekel da se to dogaja samo 1 izmed nas...
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 19:34
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a Maverick Prikaži sporočila
To sem želel, in tudi probal z Xtreamer Ultra. Windows media center in DVBLINK.
Daljinec dela super, odzivnost krasna, spored brezhiben, kakovost slike tudi. Predvanjanje 1080p gladko.
Vse super, samo če se odločijo in uvedejo enkripcijo pa lahko vržem stran
Samo zato nimam tega...
Xtremer in podobne škatlce mi ne sedejo ker so zaenkrat prepočasne ter omejene in še nekaj časa bodo. Je pa seveda zmogljiv PC precej dražji. A počet se da xyz stvari brez omejitev. Tudi če bo IPTV nehal delat bo še vedno uporaben za resne zadeve in zapravljanje časa kot je kracanje v forume in podobno,

Če bo kodiranje in ne bo PC aplikacije se bo treba takrat odločit glede na možnosti, ki bodo.

Opcij in scenarijev je kar nekaj.
Bo T2 migal? Bo tudi kodiral in prek PC ne bo šlo TV gledat? Je pa v prednosti, ker če bo treba gledat prek STB se bom odpovedal 1080i kanalom v korist dobro izvedenega časovnega zamika.
Morda bo Telemach le pohrustal lokalnega kabelskega operaterja in zrihtajo trojčka ter uporabno TV ponudbo,...
Morda pa T2 najde sredstva za fibre in jih končno le vpihne v kanale in postavijo centralo. V tem primeru me pa itak ne bo zanimalo kaj se bo prek bakra dobilo.
Odgovorite s citatom
Staro 14.10.2011, 08:38
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Ejga, sem probal xtreamerja ultra. Imel sem ga doma 1 teden.
Gor sem da Win7, na SSD disk. Verjameš mi lahko na besedo, da stvar ni tako omejena
kot si misliš...
1080p film 40 GB je tekel preko mreže tekoče. Nasnel sem pa shark codec pack.
Tud jst sm mislu da bo stvar bolj omejena samo kar se tiče multimedije pa prebavi res čisto vse.
Moj konkreten primer je pa tak, da moram še 2 leti viset na Siolu preden grem lohk drugam, na T2 pa ne morem ker nimajo interesa za OŠO Velike Lašče.
Zato me skrbi kodiranje... Ne bi rad vrgel stran 300-400€.
S tem da imam DLNA server in moj TV že out of a box zna to ponucat in tudi tam lahko gledam 1080p muvije in podobno z ali brez podnapisov itd... In za to ne rabim Xtreamerja. Če bi ga pa že imel, bi ga pa ponucal za IPTV IN to multimedijo in bi imel lepo 1 daljinec za vse. BTW daljinec je IR pa vseeno dela neprimerno bolje kot boxov RF...

Žalostno je pa tudi to, da spored ko sparsaš XML dela brezhibno na DVBLINK-u in se superca prikaže v WIN7 media centru. Tudi sama izkušnja je mnogo boljša na custom made "STB" kot pa na SIOL box.
Na boxu pa neznana oddaja, štekanje dokler box ne gre iz štroma itd...
Lej moja babica ima boxa, kaj naj njej govorim da naj boxa izšteka?

Ampak to je že druga tema in razprava
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2012, 11:53
DiF0r Uporabnik DiF0r ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 20

Zgleda smo vsi naročniki bolj ko ne beta testerji Siol TVja. Temu bi lahko bile tudi cene primerno nižje
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
daljincu, govorim, kar, naprej, neznana, oddaja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:09.