Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.06.2012, 19:23
dani8 Uporabnik dani8 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 35
Privzeto siol box kot dvb-c sprejemnik

imam zraven siola tudi digitalno kabelsko(ni siol) in boxa uporabljam kot dvb-c sprejemnik ,ker tv še nima vgrajen dvb-c.zanima me , če je že kdo uporabjal podobno boxa kot dvb-c sprjemnik ,ker je namreč signal tam 57-58 % in ne najde pop tv , a kanal... vglavnem pišejo o boxu samo kot dvb-t sprejemniku nič pa o dvb-c. zanima me ,če je potrebna kakšna nastavitev ali pa ni dovolj zmogljiv kot dvb-c.

lp dani
Odgovorite s citatom
Staro 22.06.2012, 20:15
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855
Privzeto Re: siol box kot dvb-c sprejemnik

BOX ima možnost nastavitve QAM samo 256. Mogoče ima poptv drugačno modulacijo (qam 64,..) in ti ga zato ne najde, najde ti pa samo programe, ki imajo modulacijo QAM 256.
Naš kabelski operater ima recimo QAM 64 za vse kanale, ki jih ponuja, tako da v bistvu nimam nič od DVB-C tunerja, ki je v box.

Zakaj Telekom ne odpre možnosti nastavljanja modulacije QAM je pa drugo vprašanje oz spet neka bedasta poslovna odločitev, verjetno.
Odgovorite s citatom
Staro 22.06.2012, 21:32
dani8 Uporabnik dani8 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 35

tudi naš operater ima qam 64 in dobim skoraj vse programe ,tudi HD razen slo 1,pop,a,,vendar mi pokaže pri info signal 57 % , predvidevam pa da bi moral imet več. z signalom kabelske ni nič narobe ,ker še imam en tv ki ima že vgrajen dvb-c in špila vse ok.
Odgovorite s citatom
Staro 22.06.2012, 22:28
Uporabnik

a da ja? Pol bom moral pa probat.
Odgovorite s citatom
Staro 23.06.2012, 20:21
Uporabnik

Maš prav, tudi meni zdej dobi kanale na kabelski. So le spremenili.
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=38609&page=83
Glede tvojga problema se mi zdi pa čudno, ker tudi meni na verjetno vseh(pri parih sem pogledal), je moč 56%, kakovost pa 100%.
Pa ne vem, če ima to kaj veze, ker če dam na monitorjev dvb-c je moč okoli 90%.
ne vem....

zakaj ti ne dobi pa slovenskih mi pa res ni jasno.

Nazadnje uredil pal : 23.06.2012 ob 20:40.
Odgovorite s citatom
Staro 25.06.2012, 07:07
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.636

Citat:
Objavil-a dani8 Prikaži sporočila
imam zraven siola tudi digitalno kabelsko(ni siol) in boxa uporabljam kot dvb-c sprejemnik ,ker tv še nima vgrajen dvb-c.zanima me , če je že kdo uporabjal podobno boxa kot dvb-c sprjemnik ,ker je namreč signal tam 57-58 % in ne najde pop tv , a kanal... vglavnem pišejo o boxu samo kot dvb-t sprejemniku nič pa o dvb-c. zanima me ,če je potrebna kakšna nastavitev ali pa ni dovolj zmogljiv kot dvb-c.

lp dani
Pozdravljeni,

v kolikor uporabljate privzete nastavitve je lahko problem tudi v frekvenčnem razponu, predlagam, da preverite, katere nastavitve je možno za Ročno iskanje nastaviti in se zatem pozanimate pri tem ponudniku, katere nastavitve bi bile ustrezne za pridobitev vseh kanalov.

Lep pozdrav
Sašo
Odgovori

Značke
box, dvbc, kot, siol, sprejemnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 22:53
Postopek prehoda iz paketa SIOL Trio Neomejeno na Siol Internet in Siol Telefonija Dravlje O storitvah 5 10.09.2009 13:18
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:06.