Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 11.08.2007, 10:25
bico Uporabnik bico ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bico
Član od: Aug 2005
Sporočila: 475
Privzeto Re: EURO JOKER - se splaca ali je nateg?

Jaz sem že 3X dobil mercedeza....;-)
Staro 06.09.2007, 16:09
danijeli Uporabnik danijeli ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 2
Smile Re: EURO JOKER - se splaca ali je nateg?

Prav zanima me, zakaj se ljudje prijavljamo na razne nagradne igre,če je pa potem problem, ko je treba "ponjo".
Bavaria woltex company dela na enak sistem.Rešiš križanko, te povabijo v domačem kraju na podelitev, pred tem 2 uri predstavijo svoje izdelke, te prepričujejo v nakup, nekaj poješ in končno dobiš kakšno dekco,pa copatke,...in greš domov....
Kar ti od tega ostane je vprašanje, kako si lahko brez tega sploh spal.

"Vsake oči imajo svojga malarja!"

V Opatijo bom mogoče res šla (če dobim dopust)
Staro 14.09.2007, 10:48
Eva Uporabnik Eva ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2005
Sporočila: 16

Tudi jaz sem ena izmed dobitnikov nagrade v Opatiji - lansko leto, ko je bila glavna nagrada Honda.

V Opatijo sva z možem šla, ker z družino redko kam gremo in zaradi lepega vremena je bil pravzaprav čisto lep izlet. Tam sva dobila kosilo (resda bolj skromno) in nagrado - potovanje v Španijo. No ja, na potovanje nisva šla, ker jaz ne maram nategov (mož bi šel, hehe) . Ko je pogoj za sprejem nagrade ta, da MORAM vzeti s sebo še nekoga, ki bo za izlet plačal, tega že iz trme ne vzamem. Čisto postranska stvar je, da težko greva za en teden od doma.

AMPAK....

Nekaj znancev je na potovanje šlo in so bili zadovoljni. Vožnjo z avtobusom so prestali, vreme imeli lepo, nastanitev in hrana je bila tudi OK. Vodeni izleti, vključeni v potovanje, so bili pa tudi menda v redu. Tule bi čisto osebno pripomnila, da od izletov z vodičem ponavadi vsaj kaj odneseš, saj vodič pokaže res tisto, kar je vredno pogledat, pove kaj o kraju ali dogodku, ki je znamenit, slaba stran je takih izletov pa je večno hitenje.

Zaključek...

Če nekomu ni odveč za drugo osebo doplačati, in če na ponujeni destinaciji še ni bil, potem je vredno iti. Res pa je, da je cenovno gledano to že čisto navadno potovanje za dve osebi, ne pa nagrada (nagrade so nekaj, kar dobiš zastonj, kajne?).
Staro 24.09.2007, 14:15
nikita Uporabnik nikita ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce nikita
Član od: Aug 2007
Naslov: Primorka
Sporočila: 10
Exclamation Re: EURO JOKER - se splaca ali je nateg?

Pozdravljeni.
Tudi sama sem dobila pismo od Extra marketinga, da sem zadela izlet v Opatijo s kosilom za 4 osebe (avtobusni prevoz) in počitnice (6 dni) v eni od evropskih prestolnic za eno osebo. Vse skupaj 600 evrov, pa nominirana sem sem za avto Passat 1.9 TDI COMFORTLINE. Govorila sem z eno žensko, ki je bila pred kratkim, in pravi, da se splača pogledat. Mož je dobil 6 dni Pariza (bosta šla, ker še nista bila), avto pa še ni bil izžreban, ker med njimi ni bilo nikogar s srečno številko.
Počitnice so 600 evrov, če hoče kdo s tabo, plača 400 evrov. Če dasta vsak po 200 evrov, potem se splača. Možnost koriščenja teh počitnic imaš od novembra do februarja. Splača se iti za novo leto. Kje najdeš 6 dni Pariza za 200 EUR, če si razdeliš doplačilo za drugo osebo na pol?
Saj vem, da sem naivna, a grem v petek pogledat. Kupit tako ne nameravam nič. Nisem pa še bila nikoli v Opatiji. Bo pa vsaj to dobro. Baje je predstavitev in kosilo v neki gostilni v Rupi in te po predstavitvah in naročilih potem peljejo v Opatijo na ogled mesta in prosto kar si hočeš sam pogledat.
Bomo videli.
Se še kaj oglasim ko bom kaj več vedela iz prve roke.
Staro 24.09.2007, 16:27
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

odlično ... za zastonj kosilo se pa res splača do Opatije potegnit z ostalimi jadniki na busu neverjetno, koliko smo pripravljeni potrpeti slovenčki! Tudi 2 uri na lahko serjejo po glavi o nečem, česar ne bomo kupili. samo, da smo dobili eno šetnje po Opatiji in kosilce ...

A tole poteka pod geslom: "Ker se cenite!"
Staro 28.10.2007, 07:38
ZABICA Uporabnik ZABICA ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007

Tudi jaz sem dobila kartico za enodnevni izlet v Opatijo. Kot radovednica sem se prijavila na ta enodnevni izlet v Opatijo, kjer bi naj prejela nagradno potovanje v eno od evropskih prestolnic. Kdo pa nebi sprejel brezplačne nagrade? Pa lahko sabo vzameš še prijatelje, so napisali. In seveda sem prijavila sebe ter še tri kolegice. Odpravile smo se na avtobus, kateri je štartal točno ob 7. uri iz Ljubljane. V Opatijo smo prispeli nekaj čez 9. uro. Tam sta nas pričakala prijazen gospod Roman, in zelo simpatična gospa Dragica.
Gospod Roman nam je v par besedan opisal kaj se bo dogajalo v dvorani. Seveda nas je opozoril, da imamo samo en strošek in to je pijača. Kar je tudi držalo.
V dvorani smo bili presenečeni nad izdelki. Zelo kvalitetni izdelki in kar je najpomembnejše nobenega nategovanja in siljenja v nakup. Prejeli smo nagradno potovanje v Pariz za 6 dni in s sabo lahko vzamemo še spremljevalca, kateri ima popust v vrednosti 200 EUR. PA MI SEDAJ NAJ NEKDO POVE, ALI JE TO NATEG.
Vsaka čast organizatorjem . Če ste mogoče dobili povabilo za enodnevni izlet - moje priporočilo - udeležite se ga.[/
Staro 28.10.2007, 09:08
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Po do sedanjem opisu sodeč še ni prišlo do "natega". Lahko vprašam, katere izdelke so vam ponudili? Oziroma, kolikšna je morala biti vrednost nakupa, da si dobila nagrado? Ali to kar si kupila resično potrebuješ? Bi to isto kupila tudi v domačem kraju, če bi imela možnost? Je bil razlog nakupa potovanje?
Staro 28.10.2007, 09:43
ZABICA Uporabnik ZABICA ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Question Re: EURO JOKER - se splaca ali je nateg?

Za prevzem nagrade ni pogoj nakup. Nagrado dobiš pa če kaj kupiš ali ne. Saj nihče nič ne prodaja, samo dobite dobre nasvete za morebini nakup v bodočnosti.
Pogoje za prevzem nagrade je samo , da se udeležite enodnevnega izleta s svojimi prijatelji. Stane nič, dobiš dosti. ALI JE TO NATEG? Navedite mi prosim, ali kje dobite kaj zastonj? Samo na tem potovanju dobite zastonj kosilo, prevoz in nagrado, brez da bi morali kaj plačati. POSKUSITE, PA MI PROSIM JAVITE, ČE NI TAKO.
Staro 29.10.2007, 15:39
Cvetlični deček Uporabnik Cvetlični deček ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cvetlični deček
Član od: Jun 2002
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 12.028

Citat:
Objavil-a ZABICA Prikaži sporočila
Stane nič, dobiš dosti. ALI JE TO NATEG?
čas = denar.
Stane te en dan življenja.
A ne slišiš urice, ki dela tika-taka, vsak tik-tak bližje tvoji smrti?

Moj blog

Staro 29.10.2007, 16:54
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Kar se tovrstnih zadev tiče, sem sicer grozen skeptik. Tudi pri "pismih bralcev", kjer ima določen nick le par objav, je pa zelo goreč pristaš trenutne teme. Raznorazne predstavitve se mi upirajo, "priročni" sesalci ipd. kot nagrade, pa me ne prepričajo. Ampak glede Opatije poznam izkušnjo iz... no, ja, iz druge roke.

Sta se dva penzionerja pustila odpeljati v Opatijo z avtobusom. Tam so ju za njuno pozornost ob prezentaciji malo nafutrali, malo so za zabavo še žrebali in... sta šla nazaj domov. Vsak s svojo zapestno uro (preprosto, a na prvi pogled povsem solidno). Gospod so, za povrhu, zadeli en teden potovanja po Španiji (neprenosljivo), gospa pa darilni bon, ki so ga lahko uporabili pri plačilu taistega potovanja še zase. Nateg? Ne vem. Zakaj bi morali pravzaprav nekomu nekaj podariti na lepe oči? Zdaj sta se že vrnila, polna vtisov. Teden dni (seveda izven sezone) za 300 € za oba. Pa seveda še nekaj evrov, kar sta porabila tam. Meni se ni zdela slaba varianta. V slovenskih toplicah pustita več, pa vidita manj. V bistvu najboljša direktna prodaja do sedaj, ker sta bila v življenju do sedaj še vedno nasrana z raznoraznimi "presežki" posteljnin, sesalcev ipd. (kaj hudiča je pravzaprav s temi našimi penzionerji, da šparajo pri zmerno dragih stvareh, da pa potem kupijo najdražja možna neuporabna jajca???)

In kje je zdaj tu floskula čas = denar? Šla sta na "subvencioniran" izlet, za katerega se sicer najbrž ne bi odločila, imela sta se fajn, na srečo pa ni bilo nič nepotrebnega treba kupit.

Značke
euro, joker, nateg, splaca

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:41.