Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 14.02.2007, 18:25
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040
Privzeto Re: Stari znanci policije

Pa kdaj bo pri nas končno že kdo KAZENSKO ODGOVARJAL in bil obtožen za nedelo , za površnost in za nesposobnost . Mislim SODNIKE, INŠPEKTORJE...

Pri vsem tem se mi zdi policija še najmanj kriva. Kriva je morda le v toliko, ker take tipe predno jih privedejo na sodišče , ne spustijo malo da "padejo po stopnicah".
Staro 14.02.2007, 20:40
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a albundy Prikaži sporočila
Pa kdaj bo pri nas končno že kdo KAZENSKO ODGOVARJAL in bil obtožen za nedelo , za površnost in za nesposobnost . Mislim SODNIKE, INŠPEKTORJE...

Pri vsem tem se mi zdi policija še najmanj kriva. Kriva je morda le v toliko, ker take tipe predno jih privedejo na sodišče , ne spustijo malo da "padejo po stopnicah".
Dokler se bodo policaji ukvarjali s planom, da upilijo dovolj kazni tistim, ki so prekoračili hitrost za 5 km/h in sami s seboj. NE BO NIČ BOLJŠE.

Jaz se sprašujem npr. kako to, da policaji vlečejo plačo, pa odkrijejo npr. tako hudo malo zanemarljivi odstotek avtomobilov, ki so jih ukradli, da je joj...
Staro 15.02.2007, 01:11
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Pozdravlljeni,
najprej hvala ozayrus-u, da me je poučil o razliki med dogodkoma obeh kriminalcev. Ampak, če sem prav razumela je bila neka možnost, da bi g.Pluta ustavili na njegovem krvavem pohodu. Res pa je tudi, da smo po bitki vsi pametni, če ne že kar generali. Ne zagovarjam policije, ampak hvala bogu, da v današnjih časih sploh še kdo hoče opravljati to delo. Večinoma imajo opravka z ljudmi z dna, brez kulture in žal brez vesti. Ljubčki moji, koliko nas je, ki bi šli z veseljem v službo, kjer nas na "delovnem" mestu lahko povozijo, pretepejo, grozijo in še kaj, to da so do nas "samo" verbalno nesramni je še najmanj.Policisti pa opravljajo samo svoje delo. Redko kdo najde za njih prijazno besedo. Z ene strani smo občani, ki jih zmerjamo, da so nesposobni z druge strani imajo šefe, nad šefe......, ki jih samo preganjajo, ker tudi njim počnejo isto, jih preganjajo. Zato se strinjam tudi z biz-om, ki navaja kje naj bi bil srž problema.

NaceM, najdi junaka, ki se bo javno upal postaviti po robu državnemu aparatu, Poglej samo nas, forumaše. Vsi smo kot ilegalci, uporabljamo izmišljena imena, da nas ne bi prepoznali. Nič ne ukrepamo, samo na glas? povemo svoje mnenje o neki stvari, pa še to si ne upamo s pravim imenom. Kaj šele, da bi javno nastopili in zahtevali, da razni sodniki, inšpektorji, tudi ministri odgovarjajo za svoje napake.
Staro 15.02.2007, 01:48
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a albundy Prikaži sporočila

Jaz to že stalno ponavljam, pa se mi nekateri forumaši posmehujejo in pišejo,da se ponavljam.
Moj odgovor je tak: pri nas bo mogoče kdo kazensko odgovarjal takrat, ko bo kdo izmed sodnikov, politikov, poslancev itd.... doživel v resnici to, kar se dogaja " malim ljudem" s strani ljudi kot je Plut, Casiraghi in podobni... Samo **bat ga, oni so zaščiteni z varnostniki, kmalu bodo verjetno nastajali varnostni zidovi, kamere in še kaj kot je praksa na zahodu.
Raja pa naj se j.e.be..
Staro 15.02.2007, 21:00
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501
Privzeto Trenja - Casiraghi

Gledam in ne morem sodelujočih (razen gospe) označiti za bando birokratsko, še posebej tista dva iz zaporov in pa drugih dveh iz sodstva....saj to ne more biti več res....
Staro 15.02.2007, 21:12
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: Stari znanci policije (Casiraghi)

Ampak ves čas že debatirajo samo o tem, zakaj so ga predčasno spustili in zakaj ga niso takoj še za drugo kazen zaprli

A če bi to naredil čez 20 dni al pa čez 9 mesecev, bi blo pa vse v redu? Bi samo vsi rekli - ja smola pač, svoje je odslužil, nič ne moremo

Reševanja takih problemov bi se moral lotit s čist drugih koncev
Staro 15.02.2007, 21:43
Uporabnik

Jaz ne vem kaj je tu finta. Pogojno izpuščen ali ne. Tudi, če ne bi bil - kot je bilo videno - bi delal sranje, ko bi prišel ven. Takšni tipi bi morali biti PERMANENTNO zaprti v PSIHIATRIJI. Če ni priden, v kletko z njim. Če še vedno ni priden, pa jopco gor, pol pa se že umiri.
Staro 15.02.2007, 21:48
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila

NaceM, najdi junaka, ki se bo javno upal postaviti po robu državnemu aparatu, Poglej samo nas, forumaše. Vsi smo kot ilegalci, uporabljamo izmišljena imena, da nas ne bi prepoznali. Nič ne ukrepamo, samo na glas? povemo svoje mnenje o neki stvari, pa še to si ne upamo s pravim imenom. Kaj šele, da bi javno nastopili in zahtevali, da razni sodniki, inšpektorji, tudi ministri odgovarjajo za svoje napake.
Sicer nima čisto nobene veze s to temo (lahko mirno tudi izbrišete, ker je samo replika), pa vseeno.

Sam sem s svojim imenom in priimkom poslal sliko policijskega avtomobila na policija.si, ki je parkiral na kolesarski stezi, tako da je zaparkiral vidno polje pred križiščem (in s tem povzročila nevarnost v prometu) in policaja sta (to sem videl) - predvidevam šla nekam kar za nekaj časa, ker čez dobro uro je avto še vedno stal tam, ko sem se spet peljal mimo (takrat sem ga slikal). Dobil sem odgovor od policije, da so policisti uporavičeni do takšnih postankov (bilo je poleg znaka prepovedano ustavljanje in parkiranje), ki so (po njihovem - tako v odgovoru) nujni. Sam se po enournem postanku (bogve, kdaj se je končal) se vprašam o nujnosti le-tega. Da ne govorim o posnetkih, kako policijski avto brez rotacijskih luči in brez smerokazov drvi po avtocesti s 180-190 na uro (se razločno vidi registrska tablica), pa da ne govorim o nadzoru prometa providah, ki jim je kao dovoljeno voziti več od omejitev. Kako samo vozijo oni? Ni se mi samo enkrat zgodilo (sem pač solidno dosti na cesti - pa vseeno sem bil odkar imam vozniško sem bil samo enkrat kaznovan, pa še to zaradi 7 km/h prehitre vožnje), da je provida švignila mimo mene v tunelu na avtocesti, kjer je omejitev 100 km/h z vsaj 140. Pa niso lovili nikogar, spet nobene sirene, nobene plave luči! Se jim je pač samo malce mudilo.

Bilo je tudi po tv-ju (pišem samo kar sem videl), kako se je en policaj vozil malo levo malo desno, pa še z veliko hitrostjo čez naselja (slučajno ravno tam, kjer sem jaz dobil doslej edino kazen za prehitro vožnjo, ker je omejitev za cca 300m spuščena iz 70 na 40 km/h, on pa je peljal 80 - 100% prekoračitev in to je en človek tudi posnel) potem pa se je po cirka 20 km takšne divje vožnje - da ne bo pomote, ni bil na nujni vožnji in ni imel vklopljenega alarma - no potem pa se ta policaj spravi na eno žensko, ki je peljala čez rumeno luč in ji napiše kazen. Ker ga je tisti gospod, ki ga je slučajno tudi posnel pri njegovem Fitipaldi izpadu ustavil in mu tudi to povedal, so pa le-temu gospodu začeli groziti, da bodo mu podtaknili droge itd. (Če je to bilo res ali ne - ne vem, ampak je pa bilo pred mislim da 4-5 leti na Tedniku na RTV Slo1). Pa to je samo s prometnega vidika.

Tudi to je bilo na TV-ju, kako so policisti odkrivali motor neke gospodične, ki si jo ga ukradli (našla ga je sama, ker so ji motoristi povedali, da se nekdo vozi z njenim (malce že modificiranim) motorjem. In tisti, ki je ta motor imel v garaži se je izgovarjal na to, da je nekdo mu vlomil v garažo in dal ta motor notri. Ko je ta ženska našla tudi posnetek tega istega tipa (ki se je tako lepo zgovarjal in policaji niso vložili baje ovadbe - kot že rečeno, kaj je res ne vem, ampak bilo je po tv-ju), kako tanka taisti motor, kaj se je zgodilo? Nič. Policaji se še potrudili niso po ta posnetek. Kako so policisti (no res, takrat so bili še miličniki) naredili v primeru ciganov, ki so me porezali z nožem (hvalabogu - bilo je še v času samoupravljanja in socializma), kako so ukrepali (takrat že policaji v tej naši lepi - takrat rosno mladi državi), ko sem jih klical, ker so pištolo držali sosedu na glavo, kako so ukrepali ob kraji kolesa, ko se je tat z mojim (ukradenim) kolesom vozil mimo mene vsak teden, kako ni bilo nikjer zapisnika, ko je nekdo od mojih znancev sprožil tožbo zaradi napada - čeprav je bila policija klicana (zapisnik so šli pisat dobro leto kasneje - lol) itd itd.. Sem pa pisal že v enem drugem threadu. Pa sam nisem nikakršen problematičen državljan. Se držim zakonov, plačujem davke, v konkretno več kot desetletju, kar imam npr. vozniško B kategorije - sem plačal (kot sem že rekel) kazen samo enkrat (dobil sem jo upravičeno za prekoračeno hitrost), nikoli nisem bil v kazenskem postopku in verjamem, da bo pri tem tudi ostalo (ok enkrat bi moral kazen plačati še zato, ker sem šel drugo polovico ceste čez rdečo luč, prvo polovico pa čez zeleno (! - zato sem se tudi pritožil in kazen je zastarala vendar jaz temu nisem kriv) - takrat med postopkom pa sem se samo prepričal, kako se policaj piči frajerja pred svojo kolegico in kako spregleda prekršek svojega kolegu v civilnem avtu, ki je delal hujši prekršek, kot je bil tisti domnevno, ki naj bi ga storil jaz ... Itd...

Ok saj razumem. Vsak se boji za svojo službo, vsak policaj je tudi človek in vsak policaj ima nad seboj šefa, ki mu guši z nekim planom - ko sem na trenjih gledal, kaj vse morajo policaji pisati po službi sem se naravnost zgrozil (!) itd... In vsak pač se trudi preživeti in pač nekako plavati, samo vseeno. Ravno danes sem slišal, da je bilo prijavljenih v noči od srede na četrtek 40 večjih kraj, od katerih je bila večina kraj avtomobilov, odkritih pa je, tako hudo zanemarljiv procent (ne bom napisal, ker se ga ne spomnim, samo sem bil šokiran, ko sem ga videl), da bi mene bilo sram, če bi bil v kakšni takšni službi. Izgovori pa so vedno, na premalo denarja, premalo kadrov (ki naj bi jih sploh ne bilo premalo - kolikor berem tukaj = paradoks?) itd itd.. Ampak je pa naravnost grozno, da greš spat, pa ne veš, če bo drug dan tvoj avto še stal na parkingu, ali pa ga bo en del falilo (letos se mi je zgodilo, da so sosednjemu parkiranemu passatu pobrali vse 4 gume - pa živim v dokaj varnem kraju, ali pa tako kot sodelavcu, ko so mu pokradli z avta sprednje luči, hladilnik, airbage in še kaj) in boš moral dati pol naslednje plače za popravilo (ok ali pa pač črpal to s kaska, kjer boš padel spet toliko navzdol v drug premijski razred in posledično spet plačal več).

Samo.. A ni en policijski minister pred časom že rekel, da bo naredil, da se "bodo faloti spet policajev bali!" Še čakamo na to. In prav bi bilo, da se jih bojijo! Ampak pred svojim pragom je pa fajn, če bi pometli. (VIP deluje na policiji tako hudo, kot nikjer drugje.)

Quod licet Iovi, non licet bovi! So rekli za takšne zadeve že v starem Rimu, jaz pa temu dodajam še vprašanje, ki žuli državni aparat že več kot 2000 let: "Quis custodiet custodes?"

Nazadnje uredil NaceM : 15.02.2007 ob 23:10.
Staro 15.02.2007, 21:50
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501

Citat:
Objavil-a NaceM Prikaži sporočila
Jaz ne vem kaj je tu finta. Pogojno izpuščen ali ne. Tudi, če ne bi bil - kot je bilo videno - bi delal sranje, ko bi prišel ven. Takšni tipi bi morali biti PERMANENTNO zaprti v PSIHIATRIJI. Če ni priden, v kletko z njim. Če še vedno ni priden, pa jopco gor, pol pa se že umiri.
Ta tip se ne umiri...če pa se že, se za nekaj časa, predvsem toliko časa dokler mu to ustreza, vendar pa je on tip ki je rad v središču pozornosti, predvsem ker je bil kot otrok zapostavljen....veliko krivdo nosi oče, mama je morala tako ali tako biti tiho...da osnovne šole niti ne omenjam (razen nekaj takrat tovarišev se mu nihče ni postavljal po robu, vsak je pač rekel, takšen je se bo že umiril...)
Staro 15.02.2007, 22:30
Uporabnik

Citat:
Objavil-a gripson Prikaži sporočila
Ta tip se ne umiri...če pa se že, se za nekaj časa, predvsem toliko časa dokler mu to ustreza, vendar pa je on tip ki je rad v središču pozornosti, predvsem ker je bil kot otrok zapostavljen....veliko krivdo nosi oče, mama je morala tako ali tako biti tiho...da osnovne šole niti ne omenjam (razen nekaj takrat tovarišev se mu nihče ni postavljal po robu, vsak je pač rekel, takšen je se bo že umiril...)
Saj v permanentnem "lock-up"-u v psihiatriji tudi, če je nemiren, ne more škodit okolici (v kakšni kletki ali jopici).

Značke
casiraghi, policije, stari, znanci

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:03.