Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.04.2007, 08:03
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Re: Slovenska policija - uspešnost???

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Aja, da niso?
Se spomnim, da sva v mladih letih s kolegom pri vožnji skozi Tacen (kjer je bila pol. šola) pogruntala besedno zvezo, ki najbolje opisuje tisti kraj: inteligenčni vakuum

Policaj itak ni nikoli polno vreden državljan. (Nekje so neki členi o opravilni sposobnosti ... )
Ob toliko šalah pa že mora biti ščepec resnice v tistem, kar nam sporočajo.

Osebno imam vse polno neprijetnih prigod s policaji.
Od tega, da me je avtomobil zbil, ker je takoj, ko je za ovinkom videl policaja, ustavil in šaltal vzvratno in potem pobegnil (jaz sem vozil za njim z motorjem). Imel sem ogromno prič, kaj se je zgodilo, policaj pa kar po svoje, "kako to jaz vozim".
Do tega, da so mi v mladih letih grozili, da me bodo namakali v bližnjem potoku, ker jim nočem izdati onih, ki so jim ušli (jaz pa sploh nisem vedel, zakaj gre).
Ko sem jim naznanil vlom ali škodo, so ponavadi samo ZAPLENILI vse dokaze in napisali zapisnik. (dokazi so bili tako evidentni, da bi jaz sam lahko odkril povzročitelje, samo kaj, ko jih pa nisem več imel).
Ko sem bil oškodovanec v prometni nesreči, meni niso hoteli povedati, kdo je povzročitelj (varovanje osebnih podatkov itd.), njemu pa so dali moje podatke.
...
Nisem odprl te teme, ker bi bil sveto jezen na policaje, pa vendar, kot sem že rekel, se s policaji le malo srečujem, pa vendar, tisto malo, kar sem se srečal (upam, da se bom še manj), so bile same slabe izkušnje.
Poleg tega... Vse te slabe izkušnje bi vzel v zakup, če bi angeli v plavem malce boljše skrbeli za premoženje in varnost državljanov pred tistimi, ki kršijo zakone.

Tudi meni se je zgodilo (sem že o tem pisal), da sem ob 3H ZJUTRAJ šel čez polovico ceste peš pri zeleni luči, čez drugo polovico pa (logično) pri rdeči (štiripasovnica), nikjer nikogar, samo policaj (eno mlado policajko je imel poleg in se je prav videlo, kako se dela frajerja) se je pripeljal za menoj in mi začel pisati kazen. Tačas pa se je njegov (očitno) prijatelj pripeljal s stoenko (civil) po pločniku in sta se začela pogovarjati, medtem ko sem jaz bil "v postopku". Sem vprašal, če bo kazen napisal tudi njemu, pa je rekel: "Ja seveda bomo." in ta "prijatelj" jo je raje podurhal, seveda brez kazni.

Potem sem bil jaz tudi s skuterjem (ki ne gre več kot 50 km/h, zaradi blokade), pa me je prehitel en avto in TAKOJ ful zabremzal, da sem padel in hotel pobegniti. Pa ga je ena priča nazaj pripeljala. In kaj se je zgodilo? Pridejo policaji in napišejo kazen meni, ker sem bil odzadaj. Ne tistemu tipu, ki me je prehitel in zabremzal, potem pa še hotel pobegniti. Po liniji najmanjšega napora.

Seveda, ko sem bil še mlajši in sem imel samo izpit za motor, me je takrat še "ljudska milica" enkrat ustavila, pa nisem imel poleg vozniškega (ki sem ga imel narejenega), samo osebno izkaznico. Pa se je začel dreti na mene: "Kaj lažeš, da maš vozniško, prekleti mulc hudičev!", tako da sem pristal na policijski postaji in dobil kazen za "ugovarjanje uradni osebi", ker sem rekel, da ne lažem (kar se je kasneje tudi izkazalo).

Pa še par cvetk bi lahko naštel, pa raje ne bom, ker se mi zdi brezveze.. Samo vse skupaj bi človek še vzel v zakup, če bi se zaradi tega počutil kaj bolj varnega (pa tudi moje stvari). Pa se še zdaleč ne!
Staro 23.04.2007, 12:57
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Aha, skoraj enake nevšečnosti. Imam še veliko podobnih.
Torej nisem edini in nič posebno ne izstopam.

Zaradi tega tudi zdaj, ko me policaji za***avajo, nisem preveč pohleven in ne požrem mirno ravno vsake na svoj račun. Itak sem dostikrat preveč gobčen.
Tako je nekoč en policaj-mladenič komentiral mojo "pijanost" na polovici dovoljenega, da to ne more biti od enega kozarčka. In sem mu vrnil, da ni njegova stvar, če pri nas pijemo vino iz kozarcev od kumar.
Ob slovesu mi dejal, naj se malo lepše obnašam .... za svoja leta (uh, kako starega sem se potem počutil )
Staro 23.04.2007, 13:41
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040

Citat:
Objavil-a slončica Prikaži sporočila
Nimam nobene posebne simpatije do policistov, ampak mislim, da problem ni samo v naših policistih, temveč v predvsem v zakonih. Po večini pobere veliko energije in časa, da nekega takšnega neprediprava uloviš. Potem pa gre le ta na sodišča in ga tam izpustijo ali dajo kakšno globo ali opozorilo ali zapor za kakšen mesec. In kaj po tem? Delajo še vedno po starem. Le komu se da loviti vedno iste ljudi, da bodo ti potem na sodišču šli lepo skozi in potem ga bomo pa ponovno lovili...
Tudi sam mislim, da je to eden glavnih razlogov, zakaj se bohoti kriminal.
Kako je lahko "stari znanec " policije, kateri ima še in še prijav kaznive narave na prostosti???
Staro 23.04.2007, 13:41
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Policajem (tistim, ki jih vsak dan srečujemo) ni prepuščena ravno kakšna velika iniciativa glede njihovega dela. Preden gredo iz policijske postaje med nas, morajo pisno časovno opredeliti naloge, ki jih bodo tega dne opravljali, to pa nato pregledajo njihovi šefi, ki se z napisanim strinjajo ali pa tudi ne. Če si policaj zastavi, da bo med 01.00 in 03.00 uro v zasedi čakal na vlomilca v avtomobile na določenem parkirišču, njegov šef pa smatra, da je v tem času pomembneje meriti hitrost vozil, ki vozijo po določeni ulici, bo seveda obveljala šefova in si policaj lahko svojo načrtovano zasedo kar odmisli. V opisu del in nalog policijskih šefov je zapisano: načrtovanje, vodenje ter nadzor dela (policajev) in tu ni debate. Potem so tu še razne usmeritve za delo, ki prihajajo s policijskih uprav in ministrstva... Nespoštovanje teh usmeritev pomeni hujšo kršitev delovne discipline zaradi česar se lahko leti iz službe. Policija ni služba, ki bi med zaposlenimi vzpodbujala demokratično razpravljanje o tem, kaj je pri njihovem delu vredu in kaj ni. Kot je že Yamamoto ugotovil: "Riba smrdi pri glavi!"
Razpravljati sedaj o svojih negativnih izkušnjah, ki smo jih posamezniki imeli s posameznimi policaji se mi zdi brezpredmetno, saj takšna debata ne osvetljuje stanja v slovenski policiji niti stanja splošne varnosti pri nas.

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 23.04.2007, 13:56
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a slončica Prikaži sporočila
Nimam nobene posebne simpatije do policistov, ampak mislim, da problem ni samo v naših policistih, temveč v predvsem v zakonih. Po večini pobere veliko energije in časa, da nekega takšnega neprediprava uloviš. Potem pa gre le ta na sodišča in ga tam izpustijo ali dajo kakšno globo ali opozorilo ali zapor za kakšen mesec. In kaj po tem? Delajo še vedno po starem. Le komu se da loviti vedno iste ljudi, da bodo ti potem na sodišču šli lepo skozi in potem ga bomo pa ponovno lovili...
Takšno ramišljanje je dostikrat prisotno tudi v samih policijskih vrstah, vendar ga policijski šefi v kali zatirajo z besedami: "Vi ste svoje delo s podajo kazenske ovadbe zoper XY opravili, sedaj pa so na vrsti drugi. Ne sme vas zanimati, kako bo drug organ nadaljeval delo, ki ste ga vi začeli!" Mogoče je takšna filozofija, da dela ne jemlješ osebno celo dobra, vendar je z druge strani tudi za policaje vsekakor "boleče", ko poslušajo očitke občanov, kako nekateri mirno kradejo in ropajo, policija pa zoper njih ničesar učinkovito ne ukrene.
Ljudje smo pač taki, da v policaju še vedno vidimo edini organ, ki bo naredil "red in mir" v okolju kjer živimo...

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 23.04.2007, 13:58
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Kajtimar Prikaži sporočila
Policajem (tistim, ki jih vsak dan srečujemo) ni prepuščena ravno kakšna velika iniciativa glede njihovega dela. Preden gredo iz policijske postaje med nas, morajo pisno časovno opredeliti naloge, ki jih bodo tega dne opravljali, to pa nato pregledajo njihovi šefi, ki se z napisanim strinjajo ali pa tudi ne. Če si policaj zastavi, da bo med 01.00 in 03.00 uro v zasedi čakal na vlomilca v avtomobile na določenem parkirišču, njegov šef pa smatra, da je v tem času pomembneje meriti hitrost vozil, ki vozijo po določeni ulici, bo seveda obveljala šefova in si policaj lahko svojo načrtovano zasedo kar odmisli. V opisu del in nalog policijskih šefov je zapisano: načrtovanje, vodenje ter nadzor dela (policajev) in tu ni debate. Potem so tu še razne usmeritve za delo, ki prihajajo s policijskih uprav in ministrstva... Nespoštovanje teh usmeritev pomeni hujšo kršitev delovne discipline zaradi česar se lahko leti iz službe. Policija ni služba, ki bi med zaposlenimi vzpodbujala demokratično razpravljanje o tem, kaj je pri njihovem delu vredu in kaj ni. Kot je že Yamamoto ugotovil: "Riba smrdi pri glavi!"
Razpravljati sedaj o svojih negativnih izkušnjah, ki smo jih posamezniki imeli s posameznimi policaji se mi zdi brezpredmetno, saj takšna debata ne osvetljuje stanja v slovenski policiji niti stanja splošne varnosti pri nas.

Lep dan vsem skupaj...
Kako ne osvetljuje stanja? Če bi bilo stanje drugačno, takih neprijetnih izkušenj (beri: čisto z.a.j.e.b.a.v.a.n.j.e) s policijo ne bi bilo, oziroma bi jih bilo veliko manj!
Staro 23.04.2007, 14:46
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Naša ljuba policija - ko so jih ne moremo videti, ko jih pa ni pa spet v redu ni. Vendar pa ni tako lahko, kot bi si človek mislil, dejansko je tako da mi, ki hodimo dnevno v službo in plačujemo davke na najrazličnejše načine, iz katerih so plačani policaji, nismo nikakor več zaščiteni.
Policijske patrulje le redko kdaj obiščejo kraje, kjer je povečano število kraj ali pa izgredov, če pa gredo na intervencijo pa ta potem traja predolgo, saj morejo pisati kup zapisnikov in jim zmanjka časa za kakašno drugo delo.
Prometna varnost, je v Sloveniji zelo pereč problem in samo z ostrim kaznovanjem temu ne bodo kos, ljudi bodo morali bolj natančno podučiti o nevarnostih v različnih okoliščinah.
Za varnost pa bomo moorali vedno bolj poskrbeti sami in prisiliti vlado da bo spremenila sistem kaznovanja, kjer bo ropar moral vrniti tudi odtujene predmete oz. oškodovancu nadomestiti ukradeno, brez zasebnih in kakršnih drugačnih tožb

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 23.04.2007, 18:53
Uporabnik

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Naša ljuba policija - ko so jih ne moremo videti, ko jih pa ni pa spet v redu ni. Vendar pa ni tako lahko, kot bi si človek mislil, dejansko je tako da mi, ki hodimo dnevno v službo in plačujemo davke na najrazličnejše načine, iz katerih so plačani policaji, nismo nikakor več zaščiteni.
Policijske patrulje le redko kdaj obiščejo kraje, kjer je povečano število kraj ali pa izgredov, če pa gredo na intervencijo pa ta potem traja predolgo, saj morejo pisati kup zapisnikov in jim zmanjka časa za kakašno drugo delo.
Prometna varnost, je v Sloveniji zelo pereč problem in samo z ostrim kaznovanjem temu ne bodo kos, ljudi bodo morali bolj natančno podučiti o nevarnostih v različnih okoliščinah.
Za varnost pa bomo moorali vedno bolj poskrbeti sami in prisiliti vlado da bo spremenila sistem kaznovanja, kjer bo ropar moral vrniti tudi odtujene predmete oz. oškodovancu nadomestiti ukradeno, brez zasebnih in kakršnih drugačnih tožb
Prometna varnost? Ta je poglavje za sebe. To, da se je prepolovilo število smrtnih žrtev od leta 1994, je verjetno bolj zaslužno, da so sedaj bolj izpopolnjeni avtomobili in zgrajen avtocestni križ, kot pa policijsko polnenje proračuna in ultra visoke kazni. (Npr.. Kakšne so kazni v Avstriji - veliko nižje - pa je vseeno cestna varnost na veliko višjem nivoju.) Pa tudi omejitve so pri nas postavljene dostikrat samo z namenom polnenja proračuna (beri: tako, da policaji lahko fejst kasirajo), kot pa za povečanje varnosti. A ni zanimivo, da se velika večina prometnih nesreč zgodi znotraj omejitve, so pa zaradi "neprilagojene hitrosti"? Torej, če bi se na tistih odsekih merila hitrost, ne bi bilo haska! Ampak je pa zelo pripravno napisati "neprilagojena hitrost", da se lahko izvaja "nadzor" tam, ker ni potrebno.
Ja za varnost resnično moramo poskrbeti sami. Žal jih kar nekaj poznam, ki so si morali omisliti alarmne naprave, nekateri še na nezgrajenih hišah, ker so npr. enemu ukradli okna in žlebove na novogradnji, še preden je bila narejena fasada.

Smo si to res želeli?
Staro 24.04.2007, 10:36
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Mene pa prav zanima, kaksne so prijoritete policajev, zakaj sploh imamo policijo. V ameriki vsaj pise to protect and serve, pri nam je bolj za zatirat in kaznovati.
Staro 24.04.2007, 16:04
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Sporočila: 3.060

Prioritete

"Zatirat in kaznovat"

Poleg izkoriščevalskih delodajalcev ti tudi policaji ne dajo miru. Ti pa res nimaš sreče v življenju.

Značke
policija, slovenska, uspešnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska nogometna reprezentanca dadod Šport 324 20.06.2007 13:58
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 13:45
policija isce nasilneza lady_lucifer Slovenija 3 23.01.2007 20:58
Skupina intelektualcev zahteva odstop ministra Mateja Mikimuster5 Slovenija 102 30.11.2006 20:13
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 14:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:01.