Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 24.03.2008, 05:33
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Sindikati

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
In smo pa pač mnenja, da ne rabimo deleža v podjetju ampak zgolj ustrezno plačilo, ker pač delamo za denar in to tudi priznamo......in da ne verjamemo v "dihanje", pozitivno ali negativno mišljeno, s firmo......

točno to je bil tudi moj point ...tudi sama hodim v službo za denar ...

in ne zamerim ...
Staro 24.03.2008, 09:47
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
No važno, da sta se ti in winglet razumela......, drugi smo se pa le priključili debati, pa brez zamere prosim.......

In smo pa pač mnenja, da ne rabimo deleža v podjetju ampak zgolj ustrezno plačilo, ker pač delamo za denar in to tudi priznamo......in da ne verjamemo v "dihanje", pozitivno ali negativno mišljeno, s firmo......
samo ste pa zanimivi.....po eni strani vas večina jamrja kako od visoke gospodarske rasti in dobrega poslovanja podjetij "delavci" nimajo nič (in vse poberejo ti grdi grdi kapitalisti).....potem se pa na veliko upirate edini varianti kot zaposlen od konjukture in dobrega poslovanja zares nekaj dobit....ali pa ste enostavno ekonomsko nepismeni....delež v podjetju JE denar....in to mnogo bolje kot plača, ker vam ob dobrem poslovanju 100% zagotavlja, da boste od tega profitirali.....v nasprotju s plačo, ki jo delodajalci morajo najprej dvignit.....zato vam tak paket zagotavlja bolj "ustrezno plačilo".....

sicer je pa že dejstvo, da ste se zalepili na to "dihanje" in čisto zgrešili point že dovolj zgovorno....to je tako kot če bi na kakšni power point predstavitvi vsi govorili o velikosti uporabljenih črk....
Staro 24.03.2008, 17:11
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
samo ste pa zanimivi.....po eni strani vas večina jamrja kako od visoke gospodarske rasti in dobrega poslovanja podjetij "delavci" nimajo nič (in vse poberejo ti grdi grdi kapitalisti).....potem se pa na veliko upirate edini varianti kot zaposlen od konjukture in dobrega poslovanja zares nekaj dobit....ali pa ste enostavno ekonomsko nepismeni....delež v podjetju JE denar....in to mnogo bolje kot plača, ker vam ob dobrem poslovanju 100% zagotavlja, da boste od tega profitirali.....v nasprotju s plačo, ki jo delodajalci morajo najprej dvignit.....zato vam tak paket zagotavlja bolj "ustrezno plačilo".....

sicer je pa že dejstvo, da ste se zalepili na to "dihanje" in čisto zgrešili point že dovolj zgovorno....to je tako kot če bi na kakšni power point predstavitvi vsi govorili o velikosti uporabljenih črk....
Jaz nisem bila med tistimi, ki jamrajo o tem zato ne piši tako na splošno......tudi "tvoji" varianti se nisem upirala, povedala sem le, zakaj jaz tega ne potrebujem.........

Aja, pa svojo pokroviteljsko vsevednost in lastno opismenost prihrani za "svoje" študente in "svoje" zaposlene, če se že moraš od časa do časa izkašljati........
Staro 24.03.2008, 18:16
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Saj morda bi kaj od tega funkcioniralo .
( v nekaterih zares zasebnih firmah, ki se niso ustvarile iz bivših soc podjetij, deluje.) , drugje pa z takimi idejami in moti samo ljudi uradno pridobijo kot število delničarjev v čigar imenu potem ukradejo firmo, ki jo potem izmolzejo do nule, ( za rajo zavod za zaposlovanje) za vodilne nagrade.
Ljudi, ki to gledajo, doživljajo, boš bolj težko prepričal v nekaj kar ni otipljivo. V Sloveniji se te stvari dogajajo
od 93.ga ko so ukinili zakon o izvoru premoženja.
Pa še ljudje bi morali biti skoraj študentje prava, da bi se sploh prav obrnili.
Za to so imeli sindikate, ki pa so jih popeljali ravno volku v žrelo bi rekli starci.
Staro 24.03.2008, 19:33
Uporabnik

Citat:
Jaz nisem bila med tistimi, ki jamrajo o tem zato ne piši tako na splošno......tudi "tvoji" varianti se nisem upirala, povedala sem le, zakaj jaz tega ne potrebujem.........

Aja, pa svojo pokroviteljsko vsevednost in lastno opismenost prihrani za "svoje" študente in "svoje" zaposlene, če se že moraš od časa do časa izkašljati........
point je bil v tem, da delaš kao za denar in nič drugega....lastniški delež je tudi denar...samo tega kao ne rabiš......to je bilo bistvo in če se boš pri vsaki kritiki takoj postavila v obrambno pozicijo in vse jemala osebno potem mi je žal, ker kot taka nikoli ne boš "napredovala" (vem malo ponesrečena beseda ampak ne vem kako se naj drugače izrazim) in boš večno na enem in istem "nivoju".....
Staro 24.03.2008, 20:04
Merlin58 Uporabnik Merlin58 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Merlin58
Član od: Mar 2007
Sporočila: 171

Zelo zanimivo je spet kako so se zopet sindikalisti potuhnil.Glede stavke so rekli da je uspela,pa to ni res kako imajo delavce za budale.Če bi narod bil pameten, kar pa ni bi tele sindikate poslal nekam v tri PM.Vsi bi morali iztopiti iz sindikatov pa da vidimo kako bi sindikati živeli brez prihodkov.
Kar se pa tiče plač,bi pa morali štartati od najmanj 1200 ojrov pa naprej,da bi vsak lahko dostojno in normalno živel kar si tudi vsak delavec zasluži.

Nazadnje uredil Merlin58 : 24.03.2008 ob 20:08.
Staro 24.03.2008, 22:01
Mojster

Citat:
point je bil v tem, da delaš kao za denar in nič drugega....lastniški delež je tudi denar...samo tega kao ne rabiš......to je bilo bistvo in če se boš pri vsaki kritiki takoj postavila v obrambno pozicijo in vse jemala osebno potem mi je žal, ker kot taka nikoli ne boš "napredovala" (vem malo ponesrečena beseda ampak ne vem kako se naj drugače izrazim) in boš večno na enem in istem "nivoju".....
Oho.....še malo psihologa....... hvala za skrb, vendar zame ti ni treba biti žal........

in kaj je narobe s tem, če človek ostane na enem in istem "nivoju" in ne napreduje.........? Winglet, ni nujno, da je tisto kar "prodajaš" ti in je zate normalno, sprejemljivo in normalno tudi za druge........in tisti, ki mislijo drugače kot ti mogoče tudi niso potrebni tvoje kritike.........
Staro 24.03.2008, 22:44
Uporabnik

Citat:
Oho.....še malo psihologa....... hvala za skrb, vendar zame ti ni treba biti žal........

in kaj je narobe s tem, če človek ostane na enem in istem "nivoju" in ne napreduje.........? Winglet, ni nujno, da je tisto kar "prodajaš" ti in je zate normalno, sprejemljivo in normalno tudi za druge........in tisti, ki mislijo drugače kot ti mogoče tudi niso potrebni tvoje kritike.........
govoriš, da delaš samo za denar in da te deleži ne zanimajo....slednji so prav tako denar, tako da nasprotuješ sama sebi.....to je vse...
Staro 24.03.2008, 23:35
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Winglet1 pozabljaš, da mnogi delajo v Javnih zavodih, Inštitutih...................... in tam zaposleni nimajo delaža, zato jih zanima samo čim višje sprotno plačilo in na kraj pameti jim ne pade, da bi se ukvarjali s tem kako "podjetje" posluje.
Mogoče sem spregledala, ampak ne spomnim se, da bi FIDES organiziral stavko zaradi zastarele opreme, vedno se borijo za svoje plače in tako naprej....
Staro 25.03.2008, 08:02
Mojster

Citat:
govoriš, da delaš samo za denar in da te deleži ne zanimajo....slednji so prav tako denar, tako da nasprotuješ sama sebi.....to je vse...
Me pač deleži ne zanimajo in me zanima "sprotno" plačilo......kot da ne bi želel razumeti kaj mislim.....in nič ne nasprotujem sama sebi......povedala le sem le kaj mene in tudi nekateri druge zanima.....

Značke
boljši, jutri, koga, sindikati, ustvarja, vodsvo, vprašanje, zsss

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spremembe pokojninskega zakona Irina Slovenija 120 27.07.2007 13:52
Sindikati podpirajo bogate kartako Slovenija 76 29.09.2006 22:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:16.