Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 18.04.2008, 10:04
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Sindikati

In potem vidimo bistvo.
Sindikati zastopajo delavce.
V prvo vrsto se postavijo tisti, ki bi že po naravi dela ali šole morali vzeti kar se jim da ( Zasluženo ali ne.)
Naredijo takoj vrstni red - ker imajo drugje tako.?? Pa mi živimo tukaj , ne drugje.!
Izločijo oziroma diskriminirajo tiste državljane, ki jih plačajo.!!!
Pravijo- država ??? Pa to so vendar ljudje ki jih plačujejo, ali nas imajo res za tako trapaste??
Staro 18.04.2008, 10:09
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Sicer pa me čudi reakcija na sodniške zahteve po dvigu plač.....ker kao imajo službo do konca življenja....ja kdo zaposlen v javni upravi pa je nima?

Če pogledam malo zaposlene v ožjih državnih institucijah, pošta in ostalo.....ma s to količino dela si res ne zaslužijo dviga plač. Poleg tega pa imajo neko sigurnost in v primerjavi z zdravniki in sodniki nobene odgovornosti. Takim bi plače še morali znižat, ker so očitno dovolj velike, da privlačijo bolj lenobne in zato jih je danes toliko zaposlenih na naš račun.
Staro 18.04.2008, 12:38
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
Sicer pa me čudi reakcija na sodniške zahteve po dvigu plač.....ker kao imajo službo do konca življenja....ja kdo zaposlen v javni upravi pa je nima?

Če pogledam malo zaposlene v ožjih državnih institucijah, pošta in ostalo.....ma s to količino dela si res ne zaslužijo dviga plač. Poleg tega pa imajo neko sigurnost in v primerjavi z zdravniki in sodniki nobene odgovornosti. Takim bi plače še morali znižat, ker so očitno dovolj velike, da privlačijo bolj lenobne in zato jih je danes toliko zaposlenih na naš račun.
To poudarjanje odgovornosti postaja že skoraj absurdno......vsak poklic nosi odgovornost.....pri zdravnikih je pač odgovornost za človeško zdravje in življenje, pri poštarjih je odgovornost, da dobi nekdo neko važno pismo, pri sodnikih je, da se odloči pravično (tudi v nekem razumnem roku), pri uradniku na matičnem uradu je to, da te vpiše v matično knjigo, da dobiš identiteto.......in poveličevanje nekaterih poklicev v javnem sektorju na račun drugih je zadnje dneve preseglo že meje okusnega.......pa naj povedo zdravniki in sodniki svojo mesečno plačo, skupaj z vsemi dodatki, ki jo prejemajo iz meseca v mesec.......zakaj je to taka skrivnost, če je plača tako nizka, da ni vredna dostojnega življenja zdravnika in sodnika in njihovih odgovornosti.......ker tako zelo mizerno kot želijo prikazati pa spet niso plačani.......in skoraj verjamem, da ima zdravnik precej višjo plačo kot en univerzitetno izobraženi delavec na pošti, ki ni direktor......

Zanimivo, da ste nekateri tako zelo proti zahtevam po poviševanju plač v gospodarstvu, pri zahtevah po poviševanju plač samozvanim elitam v negospodarstvu pa ste grozno strpni.......samozvanim elitam pravim zato, ker sem nekaj časa gledala včeraj Trenja......in je pač videno in slišano podrdilo to, da se nekateri imajo grozno nad drugimi......njihovo obnašanje pa sploh nima imena.....bilo je kot na vaški tržnici......kakšna poučna ura bontona tem sindikalistom tudi ne bi škodovala.....žvečilni gumiji in skakanje v besedo drugega istočasno pa poudarjanje svoje večvrednosti in odgovornosti pač ne sodijo skupaj......
Staro 18.04.2008, 13:51
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Strinjam se s skoraj vsem napisanim!
Imam le pripombo glede odgovornosti. Medtem, ko jaz pri zdravnikih ali pa na primer gradbenem ali strojnem inženirju vidim neko odgovornost za človeška življenja, je pri sodnikih ne vidim. Tako zdravniki, kot inženirji ali recimo, mehaniki, so že odgovarjali za svoje napake. za sodnika pa še nisem slišal.
In, medtem, ko se vsi trudijo, da bi svoje delo izboljšali, so sodniki vsi srečni, da sodijo na podlagi diletantsko spisanih zakonov in jim niti na misel ne pride, da bi jih popravili.
Pa še nekaj je zanimivo. Medtem, ko študentov v inženirskih smereh primanjkuje, ker zaradi slabih plač tega nihče noče več študirat, imajo na študiju medicine in prava omejitev vpisa in neživljenjske ter nepotrebne omejitve. Za pravo bi še razumel, saj imamo za delo, ki ga opravijo dvakrat preveč zaposlenih.

Staro 18.04.2008, 17:47
Uporabnik

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Imam le pripombo glede odgovornosti. Medtem, ko jaz pri zdravnikih ali pa na primer gradbenem ali strojnem inženirju vidim neko odgovornost za človeška življenja, je pri sodnikih ne vidim. Tako zdravniki, kot inženirji ali recimo, mehaniki, so že odgovarjali za svoje napake. za sodnika pa še nisem slišal.
In, medtem, ko se vsi trudijo, da bi svoje delo izboljšali, so sodniki vsi srečni, da sodijo na podlagi diletantsko spisanih zakonov in jim niti na misel ne pride, da bi jih popravili.
Pa še nekaj je zanimivo. Medtem, ko študentov v inženirskih smereh primanjkuje, ker zaradi slabih plač tega nihče noče več študirat, imajo na študiju medicine in prava omejitev vpisa in neživljenjske ter nepotrebne omejitve. Za pravo bi še razumel, saj imamo za delo, ki ga opravijo dvakrat preveč zaposlenih.
Realnost je pa malo drugačna.

1.) jaz še nisem srečal zdravnika, ki bi prevzel odgovornost in to za take banalne napake, da ti na bruhanje gre kako eden drugega ščitijo, ko pride do kakšne odškodninske tožbe (poleg tega kakšne napake delajo).

2.) sodniki vsekakor imajo določeno odgovornost saj odločajo o tem kdo je kriv in kdo ne. pa jih ne zagovarjam, da ne bo pomote samo ne vidim smisla, da nek neizobražen poslanec v dz dobi večjo plačo kot sodnik. to ne gre skupaj.

3.) pravnikov preveč ali ne je popolnoma irrelevantno. pri odvetnikih itak trg pokaže koliko so vredni, tožilcev pa sodnikov in ostalih pa ni nič "bolj" preveč kot ostalih v javni upravi, tako da če že gremo v to smer moramo najprej zmetat na cesto 50% vseh uradnikov in zaposlenih v takšnih ali drugačnih državnih institucijah....ali pa zmanjšat plače, na absolutni minimum, ker bo s tem tudi zmanjšano povpraševanje po takih takoimenovanih "varnih" službah.....

in ja podpiram predlog, da se naj plačuje po učinku....ampak potem to mora veljati za celotno javno upravo....bomo imeli kar nekaj siromakov več v tej državi....
Staro 18.04.2008, 17:52
Mojster

Spomnim se, da je pred časom Vzajemna vložila tožbo proti Ljubljanskim lekarnam in proti Pomurskim lekarnam glede poročanja oz. neporočanja določenih podatkov o zavarovancih......tako v primeru Ljubljanskih lekarn kot v primeru Pomurskih lekarn je šlo za povsem isto zadevo......vendar, sodnik v Ljubljani je odločil v prid Ljubljanskim lekarn.....sodnik v Murski Soboti pa v prid Vzajemne.......
Staro 18.04.2008, 17:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
To poudarjanje odgovornosti postaja že skoraj absurdno......vsak poklic nosi odgovornost.....pri zdravnikih je pač odgovornost za človeško zdravje in življenje, pri poštarjih je odgovornost, da dobi nekdo neko važno pismo, pri sodnikih je, da se odloči pravično (tudi v nekem razumnem roku), pri uradniku na matičnem uradu je to, da te vpiše v matično knjigo, da dobiš identiteto.......in poveličevanje nekaterih poklicev v javnem sektorju na račun drugih je zadnje dneve preseglo že meje okusnega.......pa naj povedo zdravniki in sodniki svojo mesečno plačo, skupaj z vsemi dodatki, ki jo prejemajo iz meseca v mesec.......zakaj je to taka skrivnost, če je plača tako nizka, da ni vredna dostojnega življenja zdravnika in sodnika in njihovih odgovornosti.......ker tako zelo mizerno kot želijo prikazati pa spet niso plačani.......in skoraj verjamem, da ima zdravnik precej višjo plačo kot en univerzitetno izobraženi delavec na pošti, ki ni direktor......

Zanimivo, da ste nekateri tako zelo proti zahtevam po poviševanju plač v gospodarstvu, pri zahtevah po poviševanju plač samozvanim elitam v negospodarstvu pa ste grozno strpni.......samozvanim elitam pravim zato, ker sem nekaj časa gledala včeraj Trenja......in je pač videno in slišano podrdilo to, da se nekateri imajo grozno nad drugimi......njihovo obnašanje pa sploh nima imena.....bilo je kot na vaški tržnici......kakšna poučna ura bontona tem sindikalistom tudi ne bi škodovala.....žvečilni gumiji in skakanje v besedo drugega istočasno pa poudarjanje svoje večvrednosti in odgovornosti pač ne sodijo skupaj......

se pravi je odgovornost poštarja enaka odgovornosti zdravniku? Poštar za***e in ne dobiš pisma, zdravnik za***e pa te več ni.....

pa sloh ne zagovarjam nikogar in če bi dobro brala moje poste bi to tudi ugotovila. Me pa čudi ta pristranskost na forumu...ko se gre za sodnike vsi skačete v smislu "ja kaj pa hočejo saj imajo službo do konca življenja"....prav smešno, ker to isto velja za vsakega zaposlenega v javni upravi....in to je bil moj point....

....in nikoli nisem bil proti zathevam po poviševanju plač v gospodarstvu.....nikoli....
Staro 18.04.2008, 18:00
Mojster

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
se pravi je odgovornost poštarja enaka odgovornosti zdravniku? Poštar za***e in ne dobiš pisma, zdravnik za***e pa te več ni.....

pa sloh ne zagovarjam nikogar in če bi dobro brala moje poste bi to tudi ugotovila. Me pa čudi ta pristranskost na forumu...ko se gre za sodnike vsi skačete v smislu "ja kaj pa hočejo saj imajo službo do konca življenja"....prav smešno, ker to isto velja za vsakega zaposlenega v javni upravi....in to je bil moj point....

....in nikoli nisem bil proti zathevam po poviševanju plač v gospodarstvu.....nikoli....
Ker odgovornost ni povsem enaka, pa je plača zdravnika višja od plače poštarja že danes......

Jaz nisem skakala v luft v tem smislu, da imajo službo do konca življenja......in sem že pred časom pisala o tem, da se glede tega celotna javna uprava nima kaj pritoževati, ker ko si enkrat tam za nedoločen čas te ne more nihče nikamor premakniti.......odgovornost gor ali dol........tudi če kaj zaj. te v skrajnem primeru dajo na drugo delovno mesto pa je......
Staro 18.04.2008, 18:03
Mojster

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Tega tudi jaz ne razumem........in ni mi znano, da bi se zdravniki sami kakorkoli borili za večji vpis.....nasprotno, že pri ustanavljanju medicinske fakultete v Mariboru so bila velika nasprotovanja........
Staro 18.04.2008, 22:12
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Očitno se bojijo konkurence in zadostnega števila zdravnikov, saj potem ne bi mogli izsiljevati s stavko in si nabijati dežurstev in nadur med spanjem.
Seveda to ne velja za tiste zdravnike, ki pošteno opravljajo svoje delo.

Značke
boljši, jutri, koga, sindikati, ustvarja, vodsvo, vprašanje, zsss

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spremembe pokojninskega zakona Irina Slovenija 120 27.07.2007 13:52
Sindikati podpirajo bogate kartako Slovenija 76 29.09.2006 22:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:09.