Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 27.05.2008, 17:26
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Omejitev dostopa do interneta v službi

kreativnosti ne moreš "spodbujat" s plačo

brainstormerju lahko ponudiš milijone - če ga zapreš v izolirano sterilno okolje brez dražljajev, bo še vedno imel manjšo produktivnost (beri: manj idej) kot tisti v normalnem okolju, kjer so prisotni različni objekti in dražljaji.

če pa govorimo odelavcu za strojem ali inženirju za compom, itd. tvoja trditev tudi samo delno drži. tisti, ki so imeli priložnost "uživati" v mobbingu, ti bodo povedali, da ni plače, ki bi jih prepričala, da bi ostali v takem okolju
Staro 28.05.2008, 16:43
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila

kreativnosti ne moreš "spodbujat" s plačo

brainstormerju lahko ponudiš milijone - če ga zapreš v izolirano sterilno okolje brez dražljajev, bo še vedno imel manjšo produktivnost (beri: manj idej) kot tisti v normalnem okolju, kjer so prisotni različni objekti in dražljaji.

če pa govorimo odelavcu za strojem ali inženirju za compom, itd. tvoja trditev tudi samo delno drži. tisti, ki so imeli priložnost "uživati" v mobbingu, ti bodo povedali, da ni plače, ki bi jih prepričala, da bi ostali v takem okolju
Mislim na eno normalno delovno okolje, ne pa na okolje kjer so delavci šikanirani.
Staro 30.05.2008, 17:08
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Moja izkušnja je taka ...

Ko je ni bilo firewall-a, sem zjutraj odprla mejle (samo odprla, ker unga sranja, ko ti frendi pošiljajo razne vice, filmčke in neke ppt-prezentacije-vice sploh ne berem). Preletela sem napovednik Financ in prebrala nepremičninske članke, ker pač ravno delam v tej panogi. Potem pa sem delala. Google talk mi je javil, kdaj je prišel mejl. Na google sem imela preusmerjen tudi služben mejl in tako sem vse spremljala sproti.

Potem pa so uvedli firewall. Ukinjen je bil dostop do vseh mejlov, kot so yahoo, hotmail, email.si, volja ... skratka vse. Tudi do 24.ur in podobnih vsebin se ni dalo. Skratka nič. In potem folku ni nič delalo. Računovodstvo ni moglo dostopati do spltne banke in podobnih strani. Ko si iskal kaj po netu, je bila večina linkov in iskalnih nizov bananih. Čist nefunkcionalno vse skupaj. To nemogoče stanje je trajalo nekaj časa, potem pa so ta firewall skenslal. Se pač ni obneslo.

Sem pa pri sebi opazila, da kakor hitro je bil dostop omejen, sem imela neverjetno potrebo po surfanju. Glih kontra učinek, kot bi si želeli. Tako da potem sem našla način za dostop preko proxyjev in podobnih scen ... in tako surfala več kot kdaj koli prej.

V glavnem ... ne moreš vseh ljudi priganjat na tak način k delu in večji storilnosti. Neke omejitve morajo biti, vendar ko ljudje začutijo represijo, se odzovejo negativno.
Staro 02.06.2008, 19:33
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

To so bli krivi informatiki, če vam je tk-tk delalo, ni problem v tehnologiji.

Problem je v tem, ker internet seveda mnogim pomeni orodje pri delu, vendar je ta hkrati lahko tudi vir zabave. Omejiti je torej potrebno zabavni del, ker s tem se verjetno vsi strinjamo, na delo se ne hodi zabavat.

Govoriti o represiji v primeru omejitve neta, da bo služil le kot delovno orodje, je podobno, kot če bi trdili, da se izvaja represija, ker v pisarnah nimajo TVjev, na katerih bi lahka spremljali zabavne oddaje.
Staro 28.06.2008, 16:49
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kako imate po firmah kaj omejen dostop do spleta?

Imate prosti dostop, imate fizično onemogočen dostop do določenih strani, ali delodajalec spremlja vaš internetni promet, šteje viruse itd.?
Pri nas imamo za internet čisto ločen računalnik in ni povezan v interno mrežo. Nihče ne nadzoruje oglede spletnih strani, instalirani so antivirusni programi, pošta se lahko pošilja tudi v tujino, edina prepoved ki je, iz tega računalnika se ne sme prenašati nobenega programa, datoeteke itd. v računalnike povezane v interno omrežje. Do danes, nas ni še nihče gnjavil kaj si kdo ogleduje na spletu, po katerih spletnih straneh se pase itd.

Značke
dostopa, interneta, omejitev, službi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada? freya Zdravje 25 15.02.2008 11:50
omejitev interneta mao Računalništvo in internet 4 05.02.2008 15:42
Počasno delovanje interneta 080 Urban Tehnična pomoč 0 18.01.2008 09:53

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:06.