Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.10.2008, 23:09
jasa Uporabnik jasa ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2004
Sporočila: 175
Privzeto Novi modem Sinope in kockice...Beri naprej.

Po nekajdnevnem klicanju in tezenju z moje strani (svaka cast osebju na drugi strani da imajo taksne zivce ob tem ko me poslusajo, hehe) da mi siol tv non stop kocka na vsake 3-5-7 sekund, vmes prekinja zvok in podobno. Osebje se je toliko potrudilo, da je nekaj spreminjalo vendar ni bilo uspeha na zalost. Nekako se je malce omililo, zginilo pa ne. Torej me je se naprej po domace receno-spolno zlorabljalo. Mimogrede - vmes se domenim z enim od osebja da sumi da je kriv komunikator in da bo po hitri posti poslal novega, starega vrnem. Ker ga do danes nisem dobil, sem se zacudil ko me je klical sofer hitre poste in mi rekel da ima nepodpisano izdajnico in bi bilo treba podpisat, kajti on je ze kaksnih 7 dni nazaj dostavu komunikator in noben ni podpisal, hehe. Ne padem na foro, ker nemorem nekaj podpisat cesar nisem dobil. Nakar me zeli prepricat da je pripeljal in na moje vprasanje ce se me spomni od zadnjih dni me zacudeno gleda. Kot puran glisto. Men je slo na smeh. Se posebej ko me je vprasal, kje pride ta in ta naslov. In recem - ce si pripeljal kakor trdis, potem ves. Se zmeniva da bo preveril na firmi, jaz pa na siol-u. Ok tole je momogrede, kako se bo razvijalo naprej opisem drugic.
No, ker sem imel taksne in drugacne spolne izkusnje z modemom, pridem na idejo da bi preklopu se stari Sagem modem. In glej ga zlomka, kockanje cudezno izgine. HUM! En dan gledam krasno sliko, nakar mi vrag neda miru in grem zagonit se enkrat Sinope-ja. Pojavijo se zopet kockice na 3-5 max 7 sekund! Great Einstein, you find problem...Dal nazaj sagema ki je ostal v moji lasti (solo paket, jaz lastnik pa te gluposti, bla bla bla). Pred to izkusnjo sem iz srca sovrazil tale sagem modem ker ni bil stabilen, blokiral je ze ce je sosed zakasljal in podobno. Danes ko je zamenjana centrala se mu klanjam. (HOWG glupi brate Sagem)...
Nadalje...Zmontiral zanje case lep kup modemov Sinope. Povecini imajo po domace povedano "z***ane" porte kamor vtikamo kable. Enostavno opleta mikrovtikac v njemu, tako da gubi stik. Poleg tega je na veliko modemih prisotno kockanje kakor se je dogajalo pri meni pred zamenjavo z sagemom...Prej na to ob montazi niti nisem bil pozoren, ker zame ko prizgem je zadeva delujoca. Potem pa naj se obrnejo na helpdesk, hehe...
Iz tega izhaja, da je precej modemov ze prislo od proizvajalca (kitajska trade mark po moje) z okvarjenimi porti oz. opletanjem mikrovtikacev, kjer je potrebno "fino" stelanje in premikanje levo desno, oz. gor in dol vse dokler ne zasvetijo lucke odzadaj. Potem nesmes niti dihat, kaj sele kihat...Rahlo hitrejsa hoja po sobi povzroci majhne tresljaje ki hvala bogu prekine stik in je potrebno zopet fino nastavljanje...Baje zadeva zelo lahko resljiva. Malce cinanja in vroce plastike resuje kitajski sindrom opletanja. Vendar s tem seveda gubimo garancijo...Sej poznate nekaj v stilu...Gospod po tem ste nekaj sami srali in nimate garancije seveda, bla bla bla...
Kar pa se tice kockanja na vsake toliko sekund, pa jaz predvidevam (in upam) da je napaka v softveru oz. firmeru. Upajmo da jo najdejo ter odpravijo. Drugace pa ce je hard napaka - revezi kitajci, hehe. Zopet bojo morali prepakerat in posiljat...
No eko to so moje izkusnje in opazanja. Upam da se se kdo odloci da bo napisal se kaksno "napako" novega modema. Seveda pricakujemo tudi pohvale novega modema..

Tole klobaso sem spisal zato, ker mi je omenjena zadeva pobrala mali milijon casa (prav tako ljudem na helpdesku), dobil sem dodatna dva milijona sivih las, stiri rake na crevesju, 16 ran na zelodcu in dvanajsterniku, pa se hudo vnetje financne mrene ker sem moral vsake toliko casa se kaksen bandidos spit da sem se pomiril vmes. Mislim pa da mi je rekla zena da ima obcutek da bom se zepnega raka dobil. Super....
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 09:21
HEPANDIL Uporabnik HEPANDIL ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 190
Privzeto Re: Novi modem Sinope in kockice...Beri naprej.

jaz imam enake probleme s tem, da sem mislil da imajo zafilan link...bom danes preveril kako je s stiki....

kaj si na optiki?
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 10:18
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2008
Sporočila: 119

Citat:
Objavil-a HEPANDIL Prikaži sporočila
jaz imam enake probleme s tem, da sem mislil da imajo zafilan link...bom danes preveril kako je s stiki....

kaj si na optiki?
Ni na optiki, ker bi imel drugače Prospero...

Ma meni tudi šteka slika, tu pa tam. Sem tudi na optiki. Mislim, da je nakaj na centrali v Mb v k***u. Jaz sem doma pri Telekomu...
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 10:33
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 699

Tudi meni šteka na optiki v MS. Definitivno je problem na njihovi strani,
samo na žalost tega ne priznajo.
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 10:45
Pripravnik

zagor...mater sem glup...prospero sinope...iskra mi ne potegne najbolje

Jaz se nisem nic klical na siol glede tega problema vedenar ce bo slo tako naprej bo potrebno...ker ko gledam kaksen glasbeni kanal mi muziko nostop prekinja...zo pa definitvno ni OK pri kakih filmih se nekak prenesem ker ni vedno med kakim dialogom :D

je kdo ze kaj poklical in jih seznanil s problemom?
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 10:53
Pripravnik

Po moje bi bilo dobro za foro (ce si na navadni zici, ne optiki) sposoja in preizkus drugega modema, naprimer Sagem-a. Pac si sposodis od dobrega soseda, brata, zlahtnika...Al pa ce ga imas moznost kje ukrast, hehe. Meni osebno je pomagalo kakor sem napisal. In nimam optike, ker sem malce bogu izza nogu pa so nam pred kratkim dali sele adsl2+ centralo. Po moje bi se dalo sem not kaksen dslam za malce bolj zahtevne uporabnike, vendar na telekomu trdijo da ne pase skupaj s to opremo. Malce sem v dvomih glede nnjihove izjave, hehe.
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 11:00
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 699

Fora je v tem, da trdijo, da je napaka na moji strani (kabel, modem, sagem). Sem pa
malo povprašal pri prijateljih in imajo enake probleme. Predvsem štekajo glasbeni programi.
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 11:02
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2008
Sporočila: 119

Citat:
Objavil-a HEPANDIL Prikaži sporočila
zagor...mater sem glup...prospero sinope...iskra mi ne potegne najbolje

Jaz se nisem nic klical na siol glede tega problema vedenar ce bo slo tako naprej bo potrebno...ker ko gledam kaksen glasbeni kanal mi muziko nostop prekinja...zo pa definitvno ni OK pri kakih filmih se nekak prenesem ker ni vedno med kakim dialogom :D

je kdo ze kaj poklical in jih seznanil s problemom?
Ma kaj jih boš klical... Na SIOL-u so nesposobni... Niam več živcev in energije. To kar bi se moralo porihtat v enem dnevu niso oni sposobni odpravit v 2 mesecih. Na žalost...

Živel vmesnik plus in njihovo zaporedje programov...
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 11:06
Pripravnik

So mogoce sprobali z nadgradnjo modema naprimer. Lahko da je FW kaksen starejsi. Koncu concev se lahko zgodi da je tudi dovodni kabel do modema kje malce poskodovan ali pa ze star, mogoce predolg. To so dejavniki ki povzrocajo napake. Seveda pa je lahko od modema do stb-ja ali predolg, bodisi slabo stisnjen ali kaj tretjega. Moram rect da jaz imam cca 30m kabla od modema do stb-ja in zadeva dela. Sej ce je mreza deklarirana na 100M teh 5-7M kolkr nuca tv nemore predstavljat problema. Je pa res da ga potem stb pretvarja. To je pa ze prevec za moje mozgane, hehe. Kljub temu da kar nekaj zadev postavim v delujoce stanje se zgodi da je kaksen mikrovtikac slabse stisnjen in podobno. Pac ce ne dela stisnem se enkrat in to je to. Ampak ce imate sinope modeme, malce preverite stik kjer so kabli. Mene je sokirala kvaliteta. Sreca da so zadeve v garanciji in se jih menja brez problema
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2008, 11:09
Pripravnik

od modema do komunikatorja imam originalne lite kable tako da to nebi smel bit problem, sem probal tudi z drugim pa ni delalo tak da to ni problem...

sploh pri optiki ni slabega kabla , al dela al pa ne..in meni dela ampak kocka...sem pa preprican da je z moje plati vse ok in da je finta nekje drugje..
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kockiceberi, modem, naprej, novi, sinope

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sinope 568+ gloris O storitvah 225 04.06.2009 14:00
Problem ADSL - novi router - modem Jacques Tehnična pomoč 9 12.01.2008 00:39
Kdaj pride novi software za Modem Proteus Tony29 Tehnična pomoč 5 22.11.2007 15:04
Sinope modem markoajda Tehnična pomoč 1 09.08.2007 19:59
adapter za modem - ali ga lahko uporabim za Sinope? fazan Tehnična pomoč 3 03.01.2007 11:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:58.