Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.08.2009, 09:40
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Popcorn Hour oz. HDX 100 NMT kot STB

Kaj pa vem, mogoče kakšen Vigor z dvema WAN portoma in multicast podporo? Nimam pojma, samo bi blo fino, če bi kdo, ki ga ima, kakšno pametno dodal.

Hepandl, si pisl takrat kot jaz. Daj bodi dober in probaj, potem pa dokumentiraj tako, da bomo še mi butlni razumeli.
Staro 27.08.2009, 10:18
zelenik Uporabnik zelenik ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce zelenik
Član od: Nov 2008
Naslov: Maribor
Sporočila: 56

Citat:
Objavil-a HEPANDIL Prikaži sporočila
meni je ta zadnja moznost delovala...2 kabla v router in je to blo to...ampak je nehalo vmes delat nimam pojma zakaj ampak so nekaj spreminjali na siolu...

kakorkoli, bom mogo spet 1x probat...delovalo v glavnem je
kakšen ruter pa imaš, da ti omogoča priklop dveh dohodnih kablov?
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2009, 23:54
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Mislim, da se je nekaj poigral s kabli in vezavo žičk, če se ne motim. Nekje so njegovi posti na to temo.
Odgovorite s citatom
Staro 28.08.2009, 12:31
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Saj lahko daš internet na wan video pa na lan 1 in potem ti bi moral router delovat kot router in kot switch.
Odgovorite s citatom
Staro 28.08.2009, 14:32
Novinec

Ja ne gre tako... ruter ima wan (VHOD) in ponavadi 4 IZHODE (ETH1, 2...). No in če narediš tako kot ti praviš, kateri izhod bo pa potem pripeljal data+video do Popcorna oz. HDX-a?

Signal, ki pride v ruter iz modema lahko pride samo preko VHODA (wan). To je tudi tisti problem, ker imajo ruetrji po en wan priključek.
Odgovorite s citatom
Staro 28.08.2009, 15:04
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a zelenik Prikaži sporočila
Ja ne gre tako... ruter ima wan (VHOD) in ponavadi 4 IZHODE (ETH1, 2...). No in če narediš tako kot ti praviš, kateri izhod bo pa potem pripeljal data+video do Popcorna oz. HDX-a?

Signal, ki pride v ruter iz modema lahko pride samo preko VHODA (wan). To je tudi tisti problem, ker imajo ruetrji po en wan priključek.
Trosiš neumnosti. Če bi bilo to res, kam bi priklopil strežnik? Na WAN al na LAN? Ni LAN port samo za "odjemalce" in WAN za "dohodne" reči. Na srečo lahko daš na LAN tudi "TV signal".
Staro 28.08.2009, 17:34
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Citat:
Objavil-a zelenik Prikaži sporočila

zelenik:
Samo za tebe sem šel zadevo sprobat in priklopil sem točno tako kot sem napisal internet kabel mam povezan na router Tp-Link in to v WAN režo potem sem iz modema potegnil VIDEO izhod in ga priklopil na LAN 2 na routerju,ker ena mam zaseden za internet na pc 2 šel sem na drug pc si inštaliral VLC in Multikast tv v multikastu določil z katere mrežne naj pobira promet in IPTV dela,res pa je da ne delajo vsi programi ne delajo HD in še nekaj ostalih.Tako da dela vse preko ene mrežne kartice takom internet kot iptv.
Odgovorite s citatom
Staro 28.08.2009, 19:06
Novinec

OK super če gre... v čem pa je potem problem spravit signal na popcorn, če ti gre data in video po enem kablu do računalnika, lahko gre tud po enem kablu do popcorna.

Fajn še en razlog več da olajšam denarnico za 250€ in probam usposobit kakšno scripto, da bi popcorn deloval kot siol internet tv.

madmitch:
saj ni treba vedno bit tako pameten, nenazadnje si par postov nazaj tudi sam spraševal nekaj v tej smeri (glede Vigor ruterja in deh wan portov).
Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2009, 13:11
Pripravnik

@zelenik: HDland ma sedaj na HDX1000 akcijo in je znižan na 190€. Priporočam.
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2009, 18:50
Pripravnik

Heh, ravnokar sem uspel zrihtat SiolTV na prenosniku preko ruterja. Malce me je firbec matral o vsem tem multicastingu in sem na ruterju ugotovil, da sem z nekim firmware upgrejdom očitno tut to dobil Imam pa ruter Asus WL-500GX, že kar star.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
100, hdx, hour, kot, nmt, popcorn, stb

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:25.